• Unihokej – szybki sport halowy

• 22 października 2022 r. odbyły się Gminne Zawody Unihokeja Chłopców w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W turnieju wzięło udział siedem szkół z naszej gminy: Zabierzów, Bolechowice, Nielepice, Rudawa, Kobylany, Zabierzów i Balice.

Nasza szkołę reprezentowali chłopcy z klasy 8b i 7 w składzie: Szymon Chorązki, Filip Sikora (bramkarz), Piotr Piszczek, Dawid Grzychacki, Szymon Wójtowicz, Danylo Lemekha , Hubert Szumiec.

Chłopcy  bardzo dzielnie walczyli stosując zasady fair-play. Zawody odbyły się w dwóch grupach. W pierwszej grupie chłopcy zajęli pierwsze miejsce. Niestety później jeden uczeń nie mógł z nami dalej grać ze względu na swój mecz piłki nożnej, na który musiał pojechać.  Po zaciętych walkach ostatecznie zajęliśmy czwarte miejsce. Było bardzo dobrze, ale wierzymy, że następnym razem będzie jeszcze lepiej.

• Spotkanie z lekturą

• Spotkanie uczniów klasy III z lekturą pt. „Asiunia” dobiegło końca. Jednak zapoczątkowało inne, niezwykłe spotkanie z Panem Jerzym, który, jak już to zostało przekazane, opowiedział o swoim „wojennym” dzieciństwie. Dzieci z klasy III w podziękowaniu za wspomnienia przygotowały dla Pana Jerzego album, w którym umieściły swoje rysunki.  Ku wielkiemu zaskoczeniu, Pan Jerzy zrewanżował się i w krótkim nagraniu wyraził swoją wdzięczność oraz wzruszenie. Z przyjemnością chcemy podzielić się Jego dobrym słowem i niezwykłym ciepłem, jakie nam okazał.

Zapraszamy do oglądania i wysłuchania…

• „Pierwsza miłość – internetowe love”

• to tytuł spektaklu teatralnego w wykonaniu Wrocławskiego Teatru In-Art., na który 17 października 2022 r. wybrali się uczniowie klas V-VIII. Przedstawienie w ciekawy sposób prezentuje problemy współczesnej młodzieży, między innymi zagrożenia związane z zawieraniem znajomości przez Internet, wyśmiewaniem innych, korzystaniem z używek i dopalaczy.

Po przedstawieniu uczniowie mieli sposobność porozmawiania z aktorami i uzyskania odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Spektakl jest zdecydowanie wart polecenia.

Udział w spektaklu to nie jedyna atrakcja wycieczki. Dzięki wspaniałej jesiennej aurze podziwialiśmy okolice Rynku oraz zachwycaliśmy się eksponatami z Muzeum Bursztynu. W kolekcji muzeum można zobaczyć zarówno wyroby stanowiące kopie, lub reprodukcje historycznych dzieł jak i oryginalne fragmenty biżuterii czy kompozycje. Stała wystawa nawiązuje do bogatej na ziemiach polskich, a szczególnie w Krakowie, historii handlu i obróbki bursztynu.

• Szkolny Konkurs Szachowy

• W piątek 14 października 2022 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Szachowy.     Na uwagę zasługuje miła atmosfera całych zawodów oraz duch fair-play, w którym odbywały się pojedynki na szachownicach.

Po godzinnych zmaganiach wyłoniono zwycięzców:

1. Szymon Chorązki

2. Aleksander Dziuba

3. Amelia Zielińska

Mamy nadzieję, że szkolne zawody staną się zachętą dla pozostałych uczniów do zgłębiania tajników tej królewskiej gry. Bowiem szachy to gra, która sprzyja wszechstronnemu rozwojowi: uczy logicznego myślenia, przewidywania oraz sportowego współzawodnictwa i cierpliwości.

Gratulujemy wyników.

• Ogólnopolski Projekt Edukacyjny

• Uczniowie klas I-III w ramach realizowanego Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego SERDECZNA KARTECZKA wykonali samodzielnie kolorowe kartki, które wręczyli nauczycielom oraz pracownikom naszej szkoły. Karteczki zostały przygotowane z dużym zaangażowaniem, a największą nagrodą za ich wykonanie był uśmiech wszystkich tych, którzy otrzymali je jako prezent z okazji

Dnia Edukacji Narodowej.

• Święto Komisji Edukacji Narodowej i ślubowanie pierwszoklasistów

• 14 października 2022 roku  w szkolnej społeczności było wiele radości. Powody były dwa  - pierwszy to obchody Dnia Edukacji Narodowej, a drugi uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Pod hasłem „Nauczyciel świat nasz zmienia i w przygodę go zamienia” odbyła się uroczysta akademia, przygotowana przez uczniów klasy III , w czasie której popłynęło moc podziękowań i życzeń dla nauczycieli. Następnie pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności. Na zakończenie pan dyrektor dokonał uroczystego pasowania każdego pierwszaka na balickiego uczniaka. Każdy z nich otrzymał pamiątkowy dyplom i legitymację szkolną. Dodatkowym, miłym akcentem uroczystości były prezenty przygotowane dla pierwszoklasistów przez każdą z klas II-VIII. Rodzice zadbali również o słodki poczęstunek dla swoich pociech. To był bardzo ważny i pełen wrażeń dzień, który uczniowie klasy pierwszej zapamiętają na długo.  Mamy nadzieję, że będą dumą i chlubą naszej szkoły!

Piosenka