• Ferie, ferie...

• Drodzy Uczniowie i Nauczyciele!

Nadszedł czas zasłużonych ferii zimowych 🙂

Z okazji ferii zimowych, życzymy Wam, drodzy Uczniowie, bezpiecznego i radosnego wypoczynku. Niech ten wspaniały czas dostarczy niezapomnianych wrażeń i wielu ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie, cieszcie się swobodą, przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi. Jednak proszę, by nigdy nie opuszczał Was zdrowy rozsądek, abyście w czasie ferii dbali o bezpieczeństwo swoje oraz osób towarzyszących i nie podejmowali działań zagrażających życiu lub zdrowiu. Dobrze odpocznijcie, by nabrać siły i motywację do dalszej nauki.

Nauczycielom, Pracownikom administracji i obsługi dziękujemy za dobrze spełnione obowiązki i również życzymy miłego odpoczynku.

Bezpiecznych, pięknych i niezapomnianych ferii!!!

• Kolorowy Dzień Tematyczny

• Kolory są wszędzie. Widzimy je wokół nas, na niebie, na ziemi, w szafie z ubraniami 🙂

Ciekawostka: Czy zastanawiałeś/aś się w jaki sposób kolory mogą na nas oddziaływać?

Barwy ciepłe ( żółty, pomarańczowy, czerwony) dodają siły, energii oraz apetytu.

Barwy zimne (zielony, niebieski) uspokajają, wyciszają i skłaniają do refleksji.

27 stycznia 2023 r. w naszej szkole ogłoszony został Dniem Koloru. W tym dniu w każdej klasie królowały wylosowane kolory w różnych odcieniach. Dzień Koloru jest kolejnym zadaniem postawionym uczniom w związku z realizowanym z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego konkursu o miano „Super klasy’’. Zainteresowanie przeszło najśmielsze oczekiwania. Dzień tematyczny cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów.    Do zabawy włączyli się oczywiście i wychowawcy klas – IV -VIII.

Mamy nadzieje, że i przyszłe Dni Tematyczne przyniosą nam wiele radości. Trzeba przyznać, że raz na jakiś czas taka kolorowa szkoła robi naprawdę wrażenie. Energetycznie i pozytywnie nastawieni do pracy z niecierpliwością czekamy na następne inicjatywy Samorządu.

• Wizyta w bibliotece

• 26 stycznia 2023 r. uczniowie klasy II odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną - filia Balice. Podczas zajęć z panią Kariną i panią Anią dzieci poznały historię powstania komiksu. Dowiedzieli się także, jak krok po kroku powstaje komiks i kto pracuje nad każdym etapem tworzenia go. Najciekawszym punktem warsztatów było wykonanie własnego arkusza komiksu.

Dziękujemy paniom z biblioteki za wspaniałe zajęcia!!!

• Arktyczne cuda

• 24 stycznia 2023 r. uczniowie klasy II wykorzystując wiadomości o Antarktydzie zdobyte po przeczytaniu lektury „Zaczarowana zagroda” oraz obejrzeniu ciekawych filmów edukacyjnych wykonali makiety Antarktydy. Przedstawiają one wiele ciekawych szczegółów zwiazanych z lekturą oraz zwierzęta zamieszkujące ten najzimniejszy kontynent świata.

• Lekcja historii na scenie Kolumbowie – młode pokolenie skazane i stracone przez okrutny los

• 23 stycznia 2023 r. uczniowie klas VII, VIIIa i VIIIb mieli możliwość obejrzeć spektakl „Kolumbowie”, przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza        z Wrocławia.

„Kolumbowie” to historia młodych ludzi, grupy przyjaciół, których poznajemy tuż przed wybuchem II wojny światowej. Żyli oni pełnią życia, mieli wielkie plany, wspaniałe marzenia, przeżywali pierwszą miłość…, ich radosne i beztroskie życie nagle przerwała wojna. Bohaterowie musieli więc szybko wkroczyć w dorosłość, dojrzeć i przejść największą próbę charakterów, wielu z nich chwyciło za broń, by walczyć o wolność ojczyzny, wielu      z nich  walce tej poświęciło to, co najważniejsze – życie.

„Kolumbowie” to przepiękna opowieść o patriotyzmie, ofiarności, odwadze i poświęceniu, ale też o dramatycznych wyborach, cierpieniu, strachu, niespełnionej miłości i rozwianych marzeniach.

Spektakl, do którego scenariusz napisało życie, był swoistym apelem młodych do młodych

o pielęgnowanie narodowej tożsamości i podtrzymywanie pamięci o tragicznej historii naszego kraju.