• Dzień Babci i Dziadka- oddział przedszkolny R2 i R3

• 23 stycznia 2023 r. odbył się długo wyczekiwany Dzień Babci i Dziadka. Przedszkolaki  z grup Sowy i Żabki, recytując zabawne wierszyki oraz śpiewając piosenki, życzyły zebranym gościom wszelkiej pomyślności. Seniorów szczególnie rozbawiły zwariowane tańce przedszkolaków. Na koniec dzieci zaprosiły Babcie i Dziadków do wspólnego szaleństwa na parkiecie :)

• Z astronomią za pan brat

• 19 stycznia 2023 roku odbyły się kolejne zajęcia dla uczniów klas I-III w ramach innowacji  „Z astronomią za pan brat.” Dzięki aplikacji komputerowej Stellarium nasz szkolny hol zamienił się w planetarium. Dzieci obserwując niebo nad szkołą przekonały się, jakie gwiazdy i inne obiekty można na nim dostrzec. Sprawdzili, czy niebo o różnych porach nocy wygląda tak samo, poznały popularne gwiazdozbiory i próbowali odpowiedzieć na pytanie, dlaczego ludzie urodzeni o różnych porach roku mają różne znaki zodiaku. Oglądając prezentację multimedialną uczniowie dowiedzieli się m.in., dlaczego za dnia na niebie widać tylko Słońce oraz ile gwiazd można się doliczyć, obserwując nocne niebo bez użycia teleskopu. Zajęcia uzupełnił miniwykład astronoma, z którego uczniowie dowiedzieli się, jak przez wieki zmieniał się sposób obserwacji nieba.

• Wycieczka na Zaczarowane Wzgórze

• 18 stycznia 2023 roku uczniowie klas I-III wyruszyli autokarem do Czasławia na Zaczarowane Wzgórze. Na miejscu przywitały nas przesympatyczne i pełne energii Panie animatorki  oraz biało-ruda Felicja i czarna Mucia.

Nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach plastycznych, podczas których wykonali piękne maski karnawałowe. Dzieci z ogromnym zapałem wałkowały, wykrawały i formowały różyczki i faworki. Odwiedziły także mini zoo, gdzie czekały na nie ciekawskie kozy, owca, kaczki, kury, indyki, świnki morskie i króliki. Po nakarmieniu zwierzyny dzieci wzięły udział w przejażdżce na końskim grzbiecie w asyście instruktorów. Po pysznym obiedzie - a niektórzy mówili, że był lepszy niż u mamy - nastąpił czas hucznej zabawy, tańców i śpiewów.

Zostaną z nami wspomnienia magicznego miejsca i cudownie spędzonego czasu.

• Ferie z Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport

• Szanowni Państwo,

Wraz z nastaniem Nowego Roku coraz bardziej zbliżamy się do ferii zimowych.

Również i tym razem przygotowaliśmy dla Was wspaniały program campów zimowych, których tematem będą Żywioły.

turnus I - 30.01.2023 - 03.02.2023

turnus II - 06.02.2023 - 10.02.2023

Link do formularza z zapisami: https://krakowairport.pl/pl/campy-cel/formularz-campy

Żywioły znane były już od starożytności. Ludzie już od najstarszych czasów wymieniali cztery, a czasami pięć, żywiołów, które wzajemnie się przenikały i uzupełniały. Fascynację nimi możemy obserwować nie tylko w odkryciach naukowych, takich jak fizyka czy chemia, ale także w wielu dziedzinach sztuki jak malarstwo czy poezja. Podobno niektóre z żywiołów decydowały nawet o wynikach bitew oraz o biegu historii. Jeżeli chcecie zgłębić niesamowity i tajemniczy świat żywiołów – nie może Was zabraknąć na naszych Campach!

Podczas niesamowitego tygodnia, wypełnionego dobrą zabawą, dowiesz się ile tak naprawdę jest żywiołów, jak postrzegano je od najstarszych czasów i do czego służyły ludziom, a także czy są one niebezpieczne lub w jaki sposób możemy je wykorzystać w życiu (nie tylko) codziennym. Postaramy się rozwikłać wiele pasjonujących zagadek oraz poznać odpowiedzi na intrygujące pytania, jak np.: to czy można malować na wodzie?

W trakcie Campów będziemy wspólnie poznawać ciekawe fakty z życia nauki i otaczającego nas świata.

Każdy z Campowiczów będzie realizować specjalne zadanie i stopniowo odkrywać wszystkie tajemnice. Więcej szczegółów zdradzić nie możemy, wszystkiego dowiecie się na miejscu w naszych wyjątkowych CELowych przestrzeniach.

Zapraszamy do zapisów; liczba miejsc ograniczona!

Do zobaczenia w CEL-u!

#zimawcel

Pozdrawiamy,

Zespół Centrum Edukacji Lotniczej

M: +48 664 908 911

E: wycieczki@krakowairport.pl

Międzynarodowy Port Lotniczy

im. Jana Pawła II Kraków-Balice sp. z o.o.

32-083 Balice, ul. kpt. M. Medweckiego 1