• 30 listopada-wyjątkowy dzień z kalendarza...

• Dzień imienin z kalendarza

okazje miłą do życzeń stwarza.

Zdrowia, szczęścia i radości,

od ludzi dobroci i życzliwości.

Niech spełniają się marzenia

a to, co złe Pana Dyrektora niech omija.

Wszystkiego najlepszego!!!

Grono Pedagogiczne,

Pracownicy administracji i obsługi,

Uczniowie,

ZSP w Balicach

• Zapraszamy rodziców na zebranie

•

Zebrania z rodzicami odbędą się 16 listopada 2023 r. zgodnie z następującym harmonogramem:

kl. I - 17.00 s.10
            kl. II - 17.00 s.16
            kl. III - 17.00 s.15
            kl. IV  - 17.30 s.24
            kl. V a- 17.30 s.14
            kl. V b - 17.30 s.6
            kl. VI - 18.00 s.20
            kl. VII - 18.00 s.17
            kl. VIII  - 18.00 s.23

• Co to jest niepodległość?- Teraz wiem już na pewno!

• #SzkołaDoHymnu

„Kiedyś Rosja Austria i Prusy

Na Polskę mieli chytre zakusy

Niestety w końcu im się udało

I zagrabili Polskę całą”

Uroczystość, która odbyła się 10 listopada w naszej szkole, poświęcona była Ojczyźnie w kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli. Data 11 listopada to symbol walki o wolność, symbol wiary, miłości i zwycięstwa. Wraz z przedszkolakami, uczniami i nauczycielami, uczciliśmy ten dzień refleksją nad historią naszego kraju.

„Przez długie 123 lata

Nie było nas na mapie świata

I jak to czasem mówią dorośli

Wtedy nie było niepodległości”

Obchody Święta Niepodległości rozpoczął pan dyrektor, który przywitał wszystkich zebranych i powiedział kilka słów wstępu. O godz. 11:11 odśpiewaliśmy hymn państwowy, przystępując tym samym do akcji „Szkoła do hymnu”. Następnie uczniowie klasy IV, pod kierunkiem pani Agnieszki Milewskiej-Grojec i Żanety Machlowskiej zaprezentowali krótki występ artystyczny.

„Zaraz po I wojnie światowej

Powstały piękne mapy już nowe

Tak właśnie nasza historia biegła

Że Polska dzisiaj jest niepodległa”

W dniu rocznicy odzyskania niepodległości warto zwrócić się wdzięczną myślą ku naszym dziadkom i pradziadkom, wspomnieć, jak z patriotyzmu i entuzjazmu, z walki i idei wyłoniła się Polska.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom oraz nauczycielom za zaangażowanie.

• Miały być potyczki teatralne – były potyczki z filmem. W gromadzie żyję, ale z gromadą nie trzymam.

•  Kto z nas nie kocha królewskiego Krakowa?  Kiedy tam jedziemy, obowiązkowo spacerujemy po Rynku, zaglądamy na stragany w Sukiennicach, odwiedzamy wzgórze wawelskie. Oczywiście trudno byłoby w tych kultowych wręcz miejscach nie bywać.

9 listopada 2023 r. uczniowie klas VII i VIII udali się na zaplanowaną wycieczkę. Na początku zwiedzili jedną z największych w Polsce stałych wystaw XIX-wiecznego polskiego malarstwa i rzeźby w Sukiennicach,  aby nacieszyć oczy i nasycić duszę pięknem polskiego malarstwa.

Następnie na uczniów czekały „Teatralne potyczki”, czyli spektakl Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Okazało się jednak, że plany uległy zmianie (choroba aktorów) i czekają nas „potyczki z filmem”. W ramach rekompensaty zaproponowano nam projekcję filmu, który 8 września 2023 r. miał światową premierę -„Chłopi”. To adaptacja słynnej powieści Reymonta, skupiającej się na losach wiejskiej społeczności. Film odzwierciedla realia polskiej wsi i przedstawia codzienne życie chłopów, ich trudności, radości i troski. Odpowiedzialni za reżyserię DK Welchman i Hugh Welchman postanowili przekazać atmosferę powieści poprzez malownicze obrazy, które ożywają w animacji malarskiej. Zachwyca technika, dzięki której materiał filmowy zamieniany jest z pomocą malarstwa olejnego w oddychające, żywe płótno.