• Festiwal Zawodów 2023

• W dniu 26 kwietnia 2023 r. uczniowie klas VII-VIII pojechali do Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO w Krakowie, żeby zapoznać się z ofertami szkół średnich i zobaczyć, na czym polega praca w różnych zawodach. Mogli porozmawiać z przedstawicielami szkół i rozmaitych instytucji zatrudnienia. Uczestniczyli w quizie kahoot dotyczącym wiedzy o Małopolsce, kosztowali smakołyki przygotowane przez uczniów szkół gastronomicznych i zdobywali gratisy - w tym breloki, długopisy, a nawet sadzonki drzew oraz zbierali ulotki reklamujące szkoły.

Zobaczcie, jak nasi uczniowie spędzili ten czas…

• Szkolny ogródek

• Klasa IVa wraz z wychowawcą rozpoczęła prace w ogródku szkolnym. Główne działania mają miejsce podczas koła przyrodniczego oraz godzin wychowawczych. Uczniowie chętnie się angażują: przynoszą sadzonki, przycinają krzewy, wysiewają nasiona, z których w przyszłości wyrosną piękne rośliny. Prace obejmują całą zieleń w najbliższym otoczeniu szkoły. Obecnie najwięcej czasu poświęcamy zieleni od strony sali gimnastycznej - przy wejściu do przedszkola. Pomaga nam woźny - Pan Bogdan.

Co jest w naszym przyszkolnym ogródku? Z dawnych lat: tymianek, melisa, szczypiorek, rabarbar, truskawki, poziomki, maliny, pigwowce, jagoda kamczacka.

Dosadziliśmy w tym roku: kilka malin, szczypiorek, piwonie, wysialiśmy aksamitki, czarne malwy oraz jeżogłówki.

Przed szkołą znalazły się także pierwiosnki, lilie, firletki... i inne.

Uporządkowaliśmy też obejście szkoły od strony ul. Szkolnej zaraz przy przedszkolu - przycięliśmy m.in. uschnięte gałęzie drzew i krzewów.

Liczymy na Waszą pomoc - przynoście sadzonki, których nadmiar macie w swoich ogródkach (przyjmiemy wszystkie - od roślin skalniakowych po krzewy i drzewka). Będziemy działać w ogródku sukcesywnie, aby przyczynić się do upiększenia otoczenia naszej szkoły.

Dziękujemy wszystkim, którzy już wsparli i będą wspierać nasze działania.

uczniowie klasy IV a