• Światowy Dzień Kreatywności i Innowacji

• 21 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Kreatywności i Innowacji. Dla uczczenia tego dnia, 19 kwietnia 2023 r. na lekcji religii, uczniowie klasy 5 wzięli udział w grze Kapsel. W ramach tej zabawy, przygotowanej przez  Zuzię Marońską, uczniowie po pokonaniu przeszkody musieli zmierzyć się z pytaniami dotyczącymi okresu wielkanocnego. Zwyciężył ten, kto pierwszy dotarł do mety, a to okazało się, że nie było tak proste, jak  wydawało się na początku. Pomimo tego uczniowie nie poddawali się.

Zajęcia  sprawiły uczniom wiele radości.

• Dzień Bezpiecznego Internetu 2023' w naszej szkole

• Dzień Bezpiecznego Internetu 2023 w tym roku obchodzony był 7-go lutego, my obchodziliśmy go prawie miesiąc później, bo 3 kwietnia.

W ramach tego wydarzenia odbyły się dwie prelekcje dla klas IV-V oraz VI-VIII. Uczniowie wykazywali się wiedzą o bezpieczeństwie w sieci z lat ubiegłych, ale dowiedzieli się kilku nowych informacji – byli zainteresowani omawianymi treściami.

Uczestnicy po oglądnięciu i uważnym wysłuchaniu prezentacji, zostali zapoznani z czekającym na nich zadaniem: młodsi mieli przygotować „Kodeks Młodego Internauty”, a starsi „Kodeks Internauty” – zadanie to polegało na wykonaniu prac plastycznych przez każdego z uczniów danej klasy. Zadanie ma charakter konkursu, a nagrodą w nim jest „Dzień bez pytania”.

Czekamy na spłynięcie prac do oceny przez komisję konkursową, aby wyłonić zwycięzców, a dla przypomnienia Wam zasad bezpieczeństwa obowiązujących w środowisku internetowym, przesyłamy kilka infografik.

Karolina Kielian, Agnieszka Szczypkowska – organizatorki

• Posprzątajmy razem Małopolskę

• Dzień 31 marca 2023 r. upłynął dla klas IV-V częściowo jako akcja „Posprzątaj z nami Małopolskę 2023”. Koło godziny 11-stej wyruszyliśmy pieszo spod naszej szkoły w kierunku Skały Kmity. Mieliśmy docelowo posprzątać parking przy lesie, ale niektórzy zaczęli zbierać śmieci już po drodze ze szkoły. Na miejscu zbieraliśmy puszki, opakowania plastikowe z batoników, zakrętki, folie… znalazł się nawet… stary plecak! Niektórzy konkretnie się zmęczyli nosząc worki lub wyszukując śmieci w przydrożnych rowach. Jak na dość krótką akcję udało nam się napełnić kilka sporych worków, które pozostawiliśmy na parkingu do odbioru przez umówioną wcześniej ekipę.

Pogoda nam sprzyjała, a na dowód naszych działań mamy dla Was zdjęcia…

klasy: IVa, IVb i V wraz z opiekunami

• Zuzanna Góra ponownie na podium Drużynowych Mistrzostw Polski

• Podczas Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów 2023 w squashu,

które odbyły się od 24 do 26 marca 2023 r.

w klubie S4S - Squash For Silesia w Orzechu,

Zuzanna Góra wraz z zespołem From the Mountains to the Sea

zajęła trzecie miejsce w kategorii dziewcząt.

Brawo Zuzia !!!

Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych zwycięstw.