• Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą...

• Wszystkim Najbliższym,

którzy w tragicznych okolicznościach stracili

Męża, Ojca, Syna, Brata, Wnuka, Sąsiada i Przyjaciela

Andrzeja Puskarza,

pragniemy złożyć najszczersze wyrazy współczucia w tym trudnym dla Was

czasie. Niech Bóg da Mu wieczny odpoczynek, a Wam siłę, która pozwoli

znieść ból i stratę osoby, która była dla Was

naprawdę ważna niezastąpiona.

Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy, Rodzice i Uczniowie

Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Balicach

• Obsługujemy Drukarkę 3D

• Dnia 23 września 2022 r. uczniowie klasy VIIIb uczestniczyli w zajęciach z obsługi drukarki 3D MakerBot Sketch. Poznali działanie drukarki i wspólnie wybrali model 3D do wydrukowania. Zapoznali się z platformą edukacyjną CADXPERT oraz oprogramowaniem MakerBot Print, które pozwala na zdalną kontrolę nad urządzeniem, śledzenie wydruku oraz umożliwia podgląd na żywo dzięki wbudowanej kamerze.

Drukarka została zakupiona w ramach programu edukacyjnego Laboratoria Przyszłości, którego celem jest wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości.

• Dziewczyny do boju! II miejsce w Gminnym Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt

• W rozegranym 17 września 2022 r. w Zabierzowie Halowym Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt,

organizowanym w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej,

nasze dziewczęta zajęły drugie miejsce.

Szkołę reprezentowały:

Celarska Konstancja, Góra Zuzanna, Haber Sabina, Pieprzak Patrycja, Powroźnik

Nikola, Puskarz Julia, Zielińska Amelia, Zych Zofia,

Gratulujemy wyniku i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach.

• Spotkanie z lekturą

• 14 września 2022 r. uczniowie klasy III rozpoczęli przygodę z lekturą „Asiunia” autorstwa Joanny Papuzińskiej. Z wielkim zaangażowaniem dzielili się swoimi wrażeniami i emocjami, które towarzyszyły im podczas czytania książki. Zgromadzili przedmioty, które nawiązywały swoją symboliką do treści lektury i  zaprezentowali je podczas jednej z lekcji. Niektóre z przedmiotów uczniowie wykonali samodzielnie.

Nasz kolega z klasy, Kacper, wcielił się w rolę dziennikarza i przeprowadził wywiad z uczestnikiem II Wojny Światowej, Panem Jerzym. Pan Jerzy odpowiadając na pytania Kacpra wspominał swoje trudne, ale mimo wszystko radosne dzieciństwo, o którego „normalność” dbali jego rodzice.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia foto-relacji oraz wywiadu.

Wychowawca oraz uczniowie klasy III.

• Jesień w Ogrodzie Botanicznym

• Trzy wrześniowe dni 6 września, 20 września i 21września 2022 r. były zarezerwowane kolejno dla klasy II, III i I na zwiedzanie Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Zajmujący powierzchnię 10 ha ogród zachwycił wszystkich malowniczym krajobrazem, bogactwem i różnorodnością gatunków roślin oraz panującą wokół ciszą.

W czasie pobytu dzieci poznały roślinność różnych stref klimatycznych Ziemi. Pięknie wyglądały ogromne palmy, kaktusy i inne egzotyczne rośliny. Przez chwile poczuliśmy się jak w tropikalnej dżungli. Najciekawsze spostrzeżenia dotyczyły aromatu krzewów kawy - zdaniem uczniów pachną ładniej niż kawa rodziców. Można było powąchać też laski wanilii oraz zobaczyć przekrój bambusowej łodygi. Nikt z nas nie przypuszczał , że bambus to trawa!

Pomimo różnorodnej pogody – od słońca po przelotny deszcz –  nie zabrakło czasu na spacer po ogrodzie, podczas którego wszystkim dopisywały doskonałe humory.