• „Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż mędrca szkiełko i oko” Narodowe Czytanie 2022

•  „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza zostały opublikowane w czerwcu 1822 roku w Wilnie jako główna część pierwszego tomu „Poezyj” autora. Pisany w latach 1819–1821 cykl wierszy wyznaczył początek dziejów poezji romantycznej w Polsce. Do dziś utwory te są niezwykle popularne, a ich współczesne znaczenie dla polskiej kultury potwierdza Rok Romantyzmu Polskiego, ogłoszony w 2022 roku z okazji dwóchsetlecia wydania zbioru.

12 września 2022 roku w naszej szkole odbyło się Narodowe Czytanie. Uczniowie klasy IVa, IVb, VIIIa oraz VIIIb, pod opieką pani Żanety Machlowskiej  i pani Agnieszki Milewskiej-Grojec, przygotowali krótkie wystąpienie, podczas którego zapoznano uczniów klas starszych z najważniejszymi informacjami o Adamie Mickiewiczu. Następnie na scenie pojawiła się piękna dziewczyna oraz młody strzelec, których historię uczniowie poznali, wsłuchując się w słowa „Świtezianki”, jednej z ballad autora. Na koniec wszyscy zebrani mogli odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących tekstu i sprawdzić umiejętność uważnego słuchania.

• Konkurs Odblaskowa Szkoła

• Od września 2022 r. nasza szkoła bierze udział w XII Edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”, której celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym dzieci i młodzieży poprzez promowanie zasad bezpiecznego zachowania się na drodze, w tym przede wszystkim noszenie elementów odblaskowych przez dzieci.

Organizatorami konkursu są:

- Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie,

- Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego,

- Kuratorium Oświaty w Krakowie,

- Małopolski Urząd Wojewódzki,

- Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Zwracamy uwagę pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność

kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci z elementów odblaskowych i

promowania wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym. Akcja ma

formę konkursu promującego najbardziej aktywne szkoły podstawowe i społeczności lokalne,

realizujące ideę wyposażania uczniów w elementy odblaskowe.

• Sztafetowe Biegi Przełajowe

• Dnia 13 września 2022 r. w Rudawie odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe dziewcząt i chłopców,

organizowane w ramach: Igrzysk Dzieci i Młodzieży.

Naszą szkołę reprezentowali:

Bryksy Zuzanna, Burek Amelia, Duszyk Aleksandra, Lipiarz Amelia, Puskarz Oliwia, Pytko Emilia,

Wieloch Aleksandra, Chorązki Jakub, Kańka Szymon, Setkowicz Bartosz, Szumiec Jakub,

Wójtowicz Mikołaj, Marzec Barbara, Puskarz Julia, Pieprzak Patrycja, Sikora Aleksandra,

Zielińska Amelia, Zych Zofia, Lemekha Danylo, Szumiec Hubert,

Kopczyk Mateusz, Chorązki Szymon,  Piszczek Piotr,

Woźniak Kamil.

Zawody przebiegały w zdrowej, sportowej atmosferze. Podczas biegów można było zaobserwować duże

zaangażowanie uczniów oraz prezentowaną przez nich postawę fair-play.

Wszystkim zawodnikom udało się ukończyć bieg.

Najlepsze drugie miejsce uzyskały dziewczęta:

Marzec Barbara, Puskarz Julia, Pieprzak Patrycja, Sikora Aleksandra, Zielińska Amelia, Zych Zofia.

Serdecznie gratulujemy wyników i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach.

• Atrakcyjna okolica – Wycieczka do Kryspinowa

• W dniu 8 września 2022 r. odbyła się wycieczka integracyjna klasy 4a i 5 do Kryspinowa. Naszymi opiekunami była Pani Karolina Kielian, Pani Agnieszka Raszewska, Pani Anna Galos oraz Pani Magdalena Mucha. Na miejsce przyjechaliśmy autobusem 209. W ramach wycieczki mieliśmy grilla/ ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz pianek. Poznaliśmy amerykański sposób przyrządzania pianek z herbatników i czekolady. Potem przenieśliśmy się na plażę, gdzie odbyły się gry i zabawy m.in. gra w liczby. Niektórzy ćwiczyli na siłowni zewnętrznej, grali na boiskach do siatkówki plażowej lub brodzili w wodzie po kostki. Część grupy poszła jeszcze na lody. Pełni pozytywnej energii wróciliśmy do szkoły o godzinie 1415

• Informacja

• Zebrania z rodzicami odbędą się w szkole 15 września 2022 r. zgodnie z natępującym harmonogramem :

kl. I - 16 45 s.16

kl. II - 16 45 s.15