• Andrzejkowe szaleństwo

• Koniec listopada to magiczny czas andrzejek. Wyczekiwana z tej okazji dyskoteka, zaplanowana została na dzień 30 listopada 2022 r. Na zabawę licznie przybyli uczniowie klas 6-8 i bawili się w rytmach ulubionych utworów. Wspaniałą oprawę muzyczną oraz oświetleniową zapewnili DJ z klasy VII - Oliwier Baster, Hubert Szumiec i Lemekha Danylo. Czas pomiędzy konkursami oraz tańcem można było spędzić odpoczywając przy słodkim poczęstunku. Wszyscy uczestnicy zabawy opuszczali ją z uśmiechem na twarzy.

Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu za przygotowanie tak fantastycznej imprezy.

• „Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary.”

• Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, …wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie   ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny.

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

W naszej szkole ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb. 30 listopada 2022 r. uczniowie klas IV -V mogli dowiedzieć się, jaka czeka ich przyszłość, jak na imię będzie miała przyszła sympatia, jaki zawód zdobędą w przyszłości i wiele innych ciekawych wróżb.

Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny rok wróżb.

• Elfy z V klasy wykonały ozdoby świąteczne

• 28 listopada 2022 r. klasa piąta na godzinie wychowawczej przygotowywała ozdoby świąteczne na choinkę. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem lepili figury z masy porcelanowej. Stworzyli śliczne gwiazdki, serduszka, choinki, bałwanki i wiele innych ozdób, które dodadzą uroku niejednej choince. Było przy tym dużo zabawy, a efekty ich pracy są imponujące.

• Zabawa andrzejkowa klas I – III

• 24 listopada 2022 roku uczniowie klas I-III uczestniczyli w zabawie andrzejkowej. Była to wspaniała okazja do dobrej zabawy, a jednocześnie do poznania tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. I tak właśnie było w naszej szkole. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serca, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki z nazwami zawodów przyszłości, szukał swojego szczęśliwego koloru, wybierał kubeczek z przepowiednią na najbliższą przyszłość i rzucał kością. Muzyka wprowadziła uczestników w odpowiedni nastrój, dzięki czemu wszyscy świetnie się bawili.

• Z astronomią za pan brat

• Podczas pierwszych zajęciach 24 listopada 2022 r. uczniowie zdobyli podstawowe informacje   o Układzie Słonecznym. Oglądali prezentację multimedialną i poznali różnice między gwiazdą, planetą i księżycem. Układając kosmiczne puzzle dowiedzieli się, dlaczego naukowcy uznali, że Pluton jednak nie jest planetą. Podczas zabawy ruchowej wybrali się rakietą w Kosmos, a wcielając się w role poszczególnych planet poznawali ich podstawowe właściwości. Dzieci wzięły udział w kosmicznej Zgaduj-Zgaduli.

• Dzień Kapcia

• Samorząd Uczniowski stara się, by uczniowie poczuli się w szkole jak „u siebie w domu”, dlatego 18 listopada 2022 r. był obchodzony jako „Dzień Kapcia”. Wielu uczniów, a nawet nauczycieli, przyniosło do szkoły swoje domowe kapcie. Zamiast sportowych butów bamboszowi wielbiciele nałożyli kolorowe i śmieszne papucie – pieski, misie, żabki, świnki, czy zwykłe domowe papucie. Na szkolnych korytarzach królowały kolorowe bambosze, puchate klapki a nawet grube i ciepłe skarpety. Było wesoło i … cieplutko.

Wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę!