• „Każdy ma coś, co może dać innym” (Barbara Bush)

• Zapraszamy wszystkich do udziału w akcji charytatywnej

W tym rok pragniemy wspomóc rodzinę Pani Klaudii i Pana Mariusza oraz ich czwórki dzieci: Leona (12 l.), Zosi (8 l.),    Ani (3 l.) i Kuby (18 m-cy). Głównym źródłem utrzymania rodziny jest praca zarobkowa Pana Mariusza, jednak otrzymuje on tylko minimalną pensję. Rodzina otrzymuje również świadczenia z GOPS oraz 500+. Pani Klaudia nie pracuje ze względu na konieczność zajmowania się najmłodszymi dziećmi. Po odliczeniu opłat mieszkaniowych do dyspozycji pozostaje ok. 760 zł na osobę. Są to jednak niewystraczające środki, gdyż koszty utrzymania czwórki dzieci są ogromne. Rodzina żyje bardzo skromnie i nie prosi o wiele. Najpotrzebniejsze są kurtki i buty dla dzieci na zimę.

Główne potrzeby:

produkty żywnościowe: cukier, olej, mąka, herbata, kawa, konserwy mięsne, konserwy rybne, warzywa/owoce      w puszce, dżem, słodycze, płatki śniadaniowe, mleko Bebiko 3R;

środki czystości: proszek do prania, płyn do płukania, płyn do mycia naczyń, płyn do mycia szyb, płyn do mycia podłóg, szampon, mydło, żel, pasta do zębów, szczoteczka do mycia zębów, papier toaletowy, ręczniki papierowe, gąbki, ściereczki, ścierki, pampersy dowolnej firmy rozmiar 5; pomoce szkolne: zeszyty, kredki, bloki, przybory piśmiennicze;

wyposażenie mieszkania: komplety pościeli 160x200; odzież: ubrania nowe lub w stanie idealnym dla dzieci (dziewczynki rozmiar 152-158, 104-110; chłopcy rozmiar 158-164, 92-98).

Akcja trwa od 16 listopada do 12 grudnia 2022 roku.

Przyniesione dary proszę przekazywać pani Agnieszce Kurowskiej, pani Agnieszce Raszewskiej i pani Ilonie Dudek lub innym pracownikom szkoły.

GN plakat

• Informacja dla rodziców

• Zebrania z rodzicami odbędą się w szkole 17 listopada 2022 r. zgodnie z następującym harmonogramem :

kl. I - 1645  s.16
            kl. II - 1645 s. 15
            kl. III - w późniejszym terminie
            kl. IV a - 1715 s.14
            kl. IV b- 1745 s.6
            kl. V - 1745 s.9
            kl. VI - 1800 s.17
            kl. VII - 1800 s.23
            kl. VIII a - 1815 s.20
            kl. VIII b - 1815 s.24

• Wolność w Bieli i Czerwieni

• Miło nam poinformować, że praca konkursowa oddziału R2 "Żabki" zajęła

I MIEJSCE w Gminnym Konkursie Plastycznym

"Wolność w Bieli i Czerwieni”.

GRATULUJEMY!

• "Dziś jest wielka rocznica - 11 listopada. Tym, co zmarli za ojczyznę, hołd wieczności Polska składa".

• Dzień 11 listopada to dla każdego Polaka ważna data – symbol miłości Ojczyzny, walki  o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Dla upamiętnienia tej ważnej rocznicy 10 listopada 2022 r. uczniowie klas VI i VIIIa  przygotowali uroczysty apel, podczas którego nie zabrakło wierszy i pieśni patriotycznych oraz informacji historycznych przekazanych poprzez grę młodych aktorów.  O godz.11.11, w ramach akcji "Szkoła do hymnu", zostal odśpiewany hymn narodowy.

Dzięki multimedialnej prezentacji ,prowadzący apel, przypomnieli historyczną drogę narodu do odzyskania wolności.

Uczciliśmy ten dzień refleksją nad historią i współczesnością naszego kraju. Nasi przodkowie mieli ojczyznę w sercu. To oni wierzyli, że naród przetrwa, jeżeli nauczy swoje dzieci, jak być Polakami.

Uczniowie naszej szkoły swoją postawą i zaangażowaniem udowodnili, że są prawdziwymi patriotami.

To my wszyscy – nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice i uczniowie – swoją nauką, pracą i poświęceniem sprawiamy, że Polska każdego dnia promienieje blaskiem wolności.

Dyrekcja szkoły, pan Andrzej Wszołek i pani Monika Kotwica, podziękowali uczniom  za występ. Zwrócili uwagę na to, jak ważne jest to święto dla wszystkich Polaków oraz docenili postawę całej społeczności uczniowskiej, która odpowiednim strojem galowym godnie uczciła Narodowe Święto Niepodległości.