• Żonkilowy Marsz Nadziei Pola Nadziei – życie jest ważne do końca

• 6 października 2022 r., w piękny jesienny dzień, młodzi wolontariusze z naszej szkoły wyruszyli do Krakowa na Żonkilowy Marsz Nadziei.

Po kweście na rzecz mieszkańców Hospicjum św. Łazarza, udekorowani żółtymi żonkilami, z transparentami i przy akompaniamencie instrumentów dętych przemaszerowali wokół Krakowskiego Rynku do Fontanny im. Chopina, gdzie wspólnie z wolontariuszami z innych szkół sadzili pole nadziei.

Wrócą tam na wiosnę, aby zobaczyć, jak pięknie rozkwitnie to poletko, które jest znakiem nadziei, pomocy w odchodzeniu tym najsłabszym ale nie osamotnionym.

Hospicjum to takie miejsce, które skupia osoby, dla których okazywanie troski gasnącemu życiu jest ważną miarą człowieczeństwa.

I my też jesteśmy zaangażowani w tę pomoc.

Wolontariusze, byliście wspaniali! Jesteśmy z Was dumne!

Opiekunowie: Agata Byrtek, Anna Ogorzałek i Agnieszka Szczypkowska

• Jesienny Unihokej

• 5 października 2022 r. odbyły się Gminne Zawody Unihokeja Dziewcząt w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W turnieju wzięło udział sześć szkół z naszej gminy: Zabierzów, Bolechowice, Nielepice, Rudawa, Kobylany i Balice. Nasza szkołę reprezentowały dziewczęta z klasy 8a i 8b w składzie: Amelia Zielińska (bramkarz), Zofia Zych, Julia Puskarz, Nikola Powroźnik, Aleksandra Sikora, Konstancja Celarska, Adrianna Wróbel i Sabina Haber. Wszystkie uczennice były bardzo waleczne. Dziewczęta wygrały trzy mecze i zremisowały z dwoma drużynami zdobywając łączną liczbę 11 punktów. Drużyna z Kobylan również uzyskała 11 punktów. O zwycięstwie zadecydowały tzw. " małe punkty". Ostatecznie na pierwszym miejscu znalazła się drużyna z Kobylan, na drugim drużyna z Balic i na trzecim drużyna z Rudawy.

Życzymy kolejnych sukcesów.

• Gość z Argentyny

• 5 października 2022 r. odbyło się spotkanie z Panem Damianem Aliberti z Argentyny. W spotkaniu wzięły udział klasy 4-8. Nasz gość przeniósł nas wirtualnie do różnych zakątków Argentyny pokazując  piękne zdjęcia ze swojego kraju i opowiadając o nich. Pod koniec spotkania odbył się krótki quiz. Mieliśmy też okazję poznać kilka przydatnych zwrotów w języku hiszpańskim. Na koniec wręczyliśmy Panu Damianowi kilka własnoręcznie wykonanych upominków. Podczas spotkania dużo nauczyliśmy się na temat Argentyny. Mamy nadzieję na ponowne odwiedziny naszego gościa.

hasta luego!!!

• Świat animacji

• 4 października 2022r. uczniowie klas I-III, pod czujnym okiem swych opiekunów, uczestniczyli w multimedialnej lekcji pt. „Więc chodź narysuj mój świat – jak powstają filmy animowane”, która odbyła się w Multikinie w Krakowie. Dzieci podczas lekcji dowiedziały się m.in. jak powstawały pierwsze filmy animowane i jak dzisiaj się je tworzy; odkryły, na czym polega praca animatora i jak można nim zostać; zobaczyły, jak ożywić postać z bajki oraz przekonały się, co łączy konturówkę z filmem animowanym. Wszyscy uczestnicy, według wskazówek udzielonych przez Pana prowadzącego spotkanie, narysowali ołówkami na przygotowanych kartkach fragment bajkowej postaci. Po lekcji dzieci obejrzały film pt. „Urwis”. Z wyjazdu wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

Opiekun

Małego Samorządu

• Dzień Chłopaka w Małym Samorządzie

• 3 października 2022 r. uczniowie klas I-III świętowali Dzień Chłopaka. Tego dnia nasi koledzy mogli zaprezentować się na forum podczas wspólnego apelu i opowiedzieć o sobie, o swoich zainteresowaniach i talentach. Liczna grupa chłopców zdecydowała się podjąć wyzwanie i podzielić się  z nami informacjami na swój temat.

W dalszym etapie zabawy uczniowie wykonywali zadania zręcznościowe, ale także mogli wykazać się wiedzą z różnych dziedzin nauki oraz życia codziennego.

Chłopcy uczestniczący w zabawie walczyli o trzy tytuły:

SUPER CHŁOPAKA: I miejsce zajął Antoni Much z klasy III, II miejsce Natan Pilarz z klasy I , III miejsce należało do Ignacego Rabieja z klasy II.

CHŁOPAKA NA MEDAL  - o tym tytule zdecydowały wszystkie dziewczynki z klas I-III i większością głosów przyznały go Wojtkowi Dwornikowi  z klasy II.

CHLOPAKA OMNIBUSA – ten tytuł otrzymał chłopiec, który wykazał się największą ilością prawidłowych odpowiedzi na pytania z różnych dziedzin nauki oraz życia codziennego i został nim Kacper Sikorski z klasy III.

Na koniec chłopcy zostali obdarowani prezentami i w salach, wspólnie z wychowawcami i koleżankami, dzielili się wrażeniami, jakie towarzyszyły im tego dnia.

Drodzy koledzy,  z okazji Waszego Święta, my dziewczyny życzymy Wam:

- Ciastek - tylko tych najsłodszych

- Samochodów - tylko tych najszybszych

- Zabaw - tylko najweselszych

- Przygód - tylko najciekawszych

... i butów - takich, co najlżejsze,

w których wszędzie możecie dotrzeć!

Opiekun Małego Samorządu