• Halowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców

• W rozegranym 13 października 2022 r. w Zabierzowie Halowym Turnieju Piłki Nożnej Chłopców, organizowanym w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, nasi uczniowie zajęli czwarte miejsce. Warto dodać, iż do finałów po zaciętej i wyrównanej rywalizacji w grupie awansowali z pierwszego miejsca.

Szkołę reprezentowali:

Chorązki  Szymon, Piszczek Piotr, Woźniak Kamil, Sikora Filip, Szumiec Hubert, Dolzhykov Artem, Lemekha Danylo.

Gratulujemy wyniku i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach.

• Mój Przyjaciel Robot

• 13 października 2022 r. klasa piąta wybrała się do Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Krakowie. W wycieczce wzięło udział 14 uczniów. Ich opiekunami były Pani Agata Byrtek i wychowawczyni Agnieszka Raszewska. Klasa uczestniczyła w zajęciach "Mój przyjaciel robot". Na  początku uczniowie rozwiązywali dyktando graficzne, a następnie programowali robota photona. Potem grali w Bingo. Dzięki ciekawym zajęciom młodzież była wyjątkowo skupiona i kreatywna. Z pewnością wrócą tam jeszcze na zajęcia o innej tematyce.

• Próbny alarm przeciwpożarowy

•            Niezbędnym zadaniem związanym z zapewnieniem bezpieczeństwa na wypadek zagrożenia pożarowego jest systematyczne przeprowadzanie próbnych ewakuacji wszystkich osób znajdujących się w szkole. Obowiązek ten wynika z rozporządzenia w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków i innych obiektów budowlanych. Celem próbnych ewakuacji jest sprawdzenie znajomości zasad postępowania w sytuacji alarmu związanego z realnym zagrożeniem w budynku szkolnym oraz praktyczne wdrożenie do sprawnego działania zgodnego z przepisami.

13 października 2022 r., w trosce o bezpieczeństwo uczniów i pracowników Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Balicach przeprowadzony został próbny alarm przeciwpożarowy połączony z ewakuacją budynku. Uczniowie wraz z nauczycielami i wszystkimi pracownikami szkoły opuścili budynek, korzystając z odpowiednich wyjść ewakuacyjnych. W akcji uczestniczyły również przedszkolaki. Na miejscu zbiórki nauczyciele ponownie sprawdzili stan klas i złożyli raport dyrektorowi.

Takie akcje są bardzo ważne, gdyż przygotowują do ewentualnego zagrożenia oraz odpowiedzialnego radzenia sobie w krytycznej sytuacji.

Cała akcja  przebiegła bardzo sprawnie i zgodnie zasadami postępowania w czasie niebezpieczeństw.  Uczniowie doświadczyli najistotniejszych wzorców, gdzie priorytetem był brak paniki, szybkość i zwinność w opuszczeniu terenu zagrożenia oraz wspólne pomaganie sobie.

Po zakończeniu alarmu społeczność uczniowska udała się ponownie na lekcje.

• W naszej szkole

• 7 października 2022 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami świetnie bawili się rozwiązując łamigłówki matematyczne.  W nagrodę za udział w grach i zabawach związanych z obliczeniami matematycznymi dzieci otrzymały Odznaki Eksperta Tabliczki Mnożenia.

Uczniowie, którzy najlepiej poradzili sobie z wykonaniem zadań zostali uhonorowani imiennym Certyfikatem Eksperta Tabliczki Mnożenia.

Uczniowie klas IV-VIII wraz ze swoimi Paniami uczącymi ich matematyki również z zaangażowaniem, ale przede wszystkim z humorem i zapałem przyłączyli się do obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. W przygotowanych przez nauczycielki propozycjach zadań nie zabrakło elementu rywalizacji.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji. Mamy nadzieję, że to matematyczne święto wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza. Warto podkreślić, że do akcji włączają się szkoły z różnych krajów świata. Poprzez wspólną zabawę, łączymy się z ludźmi na całym świecie.

Edukacja matematyczna jest efektywniejsza, gdy jest połączona z zabawą. Matematyka jest przedmiotem, który towarzyszy nam przez całe życie. Wszędzie otaczają nas liczby, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.

• Dzień Krawata i Muszki

• W tym roku szkolnym DZIEŃ KRAWATA I MUSZKI zapoczątkował akcję Samorządu Uczniowskiego „Zgrana klasa”.

7 października 2022 r. stał się świętem najważniejszego atrybutu każdego mężczyzny – krawata. Uczniowie musieli zadbać o to, aby głównym elementem  ich stroju  był krawat lub muszka. Jak zawsze do akcji włączyła się spora liczba uczniów, a także  nauczycieli. Radość na twarzach uczniów porównujących swoje elementy  garderoby może świadczyć o tym, że dzień ten był niezwykle  udany. Prawda, że pasuje on nie tylko męskiej części naszej szkolnej społeczności? 🙂

W galerii można oglądać jak pięknie wyglądali uczniowie tego dnia.

Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim, którzy włączyli się do wspólnej zabawy!

Opiekun Samorządu Uczniowskiego