• O czym naprawdę jest „Hobbit”? Magiczna wyprawa do Śródziemia Trzeciej Ery.

• 14 listopada 2019 r. uczniowie klas IV, Va, Vb oraz VII obejrzeli przedstawienie teatralne „Hobbit, czyli tam i z powrotem” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.

Przedstawiona na deskach teatru historia, to nie tylko piękna baśń o smokach i krasnoludach, to również rzecz o przyjaźni, odwadze i poświęceniu.

Młody i niedoświadczony bohater – hobbit Bilbo Baggins wyrusza na daleką wyprawę, która w konsekwencji zmieni całe jego dotychczasowe życie. Pokonując liczne niebezpieczeństwa i stawiając czoła własnym słabościom, bohater „dorasta”, dowiaduje się wiele o sobie samym, sprawdza granice własnych możliwości, poznaje smak klęski i wygranej, lecz nade wszystko dociera do kresu drogi, na końcu której czeka wymarzona nagroda. Młodzi widzowie, którzy odbyli magiczną wyprawę do Śródziemia Trzeciej Ery, przekonali się, że i dzisiaj w każdym z nas drzemie coś z małego dzielnego hobbita.

Było to przedstawienie pełne magii. Duże wrażenie zrobiła na młodej publiczności charakteryzacja sceniczna, dzięki której baśniowe postaci – krasnoludy, hobbici, trolle czy elfy stawały się na chwilę rzeczywistością.

Czas spędzony na przedstawieniu minął szybko i miło. Pozostały po nim niezapomniane wrażenia.

• 14 listopada 2019 r. o godz.17:15 odbędzie się zebranie z rodzicami:

kl. Ia s.14

kl. Ib s.15

kl. II s.10

kl. III s.16

kl. IV s.23

kl. Va s.20

kl. Vb s.24

kl. VIa s.13

kl. VIb s.6

kl. VII s.12(informatyczna)

kl. VIII s.17

Zebranie z rodzicami oddziału R2 odbędzie się o godzinie 16:30.

• Polska niepodległa już 101 lat

• 13 listopada 2019 r. w  Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Balicach odbyła się uroczysta akademia z okazji 101- lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Zebrani odśpiewali wszystkie zwrotki Hymnu Państwowego, a następnie obejrzeli  wspaniały program artystyczny przygotowany przez uczniów klas  I - VIII.

„Uroczystość ta była piękną lekcją historii. Przypomniała tragedię rozbiorów, trudne lata walk o niepodległość i radość z odzyskania wolności. To dobry czas, aby wśród uczniów wzbudzić przywiązanie do Ojczyzny i symboli narodowych”.

• Brawo Amelko!!!  Konkurs plastyczny „Moja Ojczyzna” 11.11.2019 r.
          • Brawo Amelko!!! Konkurs plastyczny „Moja Ojczyzna” 11.11.2019 r.

• Uczennica z klasy II Amelia Lipiarz wykonała najpiękniejszą pracę plastyczną i zajęła I miejsce   w konkursie Jurajskiej Izby Gospodarczej „Moja Ojczyzna”.

Amelka otrzymała dyplom oraz puchar z nagrodą  rzeczową.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Obchody Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Samorządowym Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów

• Samorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów zaprasza 10 listopada 2019 r. do wspólnego świętowania 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Tego dnia w godz. 11:00 – 14:00 dla dzieci i młodzieży przygotowano Patriotyczny poranek, podczas którego najmłodsi będą mogli zapoznać się z historią Polski, wykonać Kokardę Narodową i pobawić się w grę historyczną, opracowaną przez harcerzy ze Szczepu Kolumbowie. Na wszystkich uczestników będzie czekała słodka niespodzianka.

Popołudniu od godz. 17:30 seniorzy odczytają fragmenty epopei narodowej „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza, a tuż po tym odbędzie się widowisko słowno-muzyczne „101 lat Niepodległości Polski”.