• Igrzyska Dzieci -Gminne Zawody Szachowe

• Dnia 5 listopada 2019 r. w Samorządowym Centrum Kultury i Promocji w Zabierzowie odbyły się drużynowe gminne zawody szachowe, organizowane w ramach Igrzysk Dzieci.

Na uwagę zasługuje miła, przyjacielska i pozytywna atmosfera całych zawodów oraz duch fair-play, w którym odbywały się pojedynki na szachownicach. Zawodnicy rywalizowali drużynowo na dystansie pięciu rund. Każdy zespół składał się z czworga dzieci, w tym przynajmniej jednej dziewczyny.

Nasi uczniowie zajęli drugie miejsce w turnieju oraz możliwość reprezentowania gminy w zawodach powiatowych.

Szkolę reprezentowali:

Amelia Zielińska, Marek Pedrycz, Szymon Chorązki oraz Szymon Kańka.

Serdecznie gratulujemy wyników i życzymy powodzenia w innych zawodach.

• Szkolne Koło Szachowe

• Serdecznie zapraszamy na zajęcia koła szachowego, które odbywają się w świetlicy szkolnej dwa razy w tygodniu  w poniedziałek od godz. 10.35 do godz. 12.25 oraz w środę od godz. 8.00  do godz. 8.45.

Głównym celem zajęć jest wspomaganie i ukierunkowanie rozwoju dziecka w zakresie: zaciekawienia grą w szachy, rozwijania logicznego myślenia oraz poznania i wyrażania siebie podczas spotkań szachowych.

• "Niestraszne nam strachy"-warsztaty

• 30 października 2019 r. dzieci z oddziału przedszkolnego R2 brały udział w warsztatach o emocjach i wyobraźni "Niestraszne nam strachy" zorganizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Balicach.

• Mamo, Tato „jestem przedszkolakiem”, czyli pasowanie na przedszkolaka

•          Dnia 29 października 2019 r. w Przedszkolu Samorządowym w Balicach odbyła się wyjątkowa uroczystość - Pasowanie na  Przedszkolaka.

Najmłodsze dzieci z grupy „Rybki” oficjalnie zostały przyjęte do grona przedszkolaków. Aktu pasowania dokonał dyrektor ZSP w Balicach, mgr Andrzej Wszołek.

Podczas udanego występu, w obecności zaproszonych gości,dzieci śpiewały piosenki, mówiły wiersze, wykonały „taniec rybek” oraz złożyły obietnicę przedszkolaka: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia  z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem.

Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ i wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.

Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć – Mamo, tato – jestem przedszkolakiem!

• Gminne zawody w unihokeju dziewcząt- Igrzyska Młodzieży Szkolnej

• Unihokej to sport drużynowy z pięcioma zawodnikami i bramkarzem w każdej drużynie. Zawodnicy do gry używają poliwęglanowych kijów zakończonych kompozytową blendą oraz ażurowej plastikowej piłki. Celem jest zwycięstwo w meczu poprzez zdobycie większej liczby bramek niż rywal.

26 października 2019 r. odbyły się gminne zawody w unihokeju dziewcząt Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Naszą szkołę reprezentowały: Alina Kadiieva, Wiktoria Żyła, Julia Comber, Oliwia Stawowy oraz Anastasiia Kuznichenko.

Po zaciętej walce dziewczęta zajęły 4 miejsce (pomimo gry w osłabieniu).

Życzymy jeszcze większych sukcesów w przyszłości.