• Szkolny Konkurs Szachowy

• W poniedziałek 14 października 2019 r., w naszej szkole, odbył się Szkolny Konkurs Szachowy. Do zawodów zgłosiło się wielu chętnych, pełnych szachowych pomysłów. Dla części szachistów był to pierwszy poważny turniej szachowy w jakim brali udział. Po raz pierwszy spotkali się z grą na czas. Była to lekcja szachowej rozwagi i pokory.

Warto wspomnieć, że szachy uczą dyscypliny co dało się zauważyć w trakcie turnieju. W pierwszej rundzie miał miejsce „festiwal błędów”, ale już w kolejnych rundach błędów było coraz mniej. Zamiast roztargnienia pojawiło się skupienie i zamyślenie.

Zmagania były bardzo ekscytujące dla zawodników, ale zarazem bardzo wyrównane.Po trzygodzinnych zmaganiach wyłoniono zwycięzców:

1. Marek Pedrycz
            2. Szymon Chorązki
            3. Zosia Zych

Grze towarzyszyły wielkie emocje oraz zaangażowanie co widać na dołączonych zdjęciach.

Mamy nadzieję, że szkolne zawody staną się dodatkową zachętą dla pozostałych uczniów do zgłębiania tajników gry w szachy, bowiem to gra, która sprzyja wszechstronnemu rozwojowi: uczy logicznego myślenia, przewidywania oraz sportowego współzawodnictwa i cierpliwości.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy udziału i świetnej zabawy.

Do kolejnego turnieju !