• Akcja konkursowa organizowana przez PPP Zabierzów i GKRPA

• "Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna w Zabierzowie zapraszają serdecznie mieszkańców Gminy Zabierzów do aktywnego udziału w akcji konkursowej pod hasłem „W domu nie musi być nudno-postaw na rodzinę”.

Celem  ww. akcji jest zachęcenie uczniów z terenu Gminy Zabierzów oraz ich rodzin do aktywnego udziału w konkursach. Rozwijanie twórczości, wyobraźni, kultywowanie tradycji oraz propagowanie wspólnej aktywności rodzinnej.  Każdy może znaleźć coś dla siebie. Do wyboru jest aż 7 konkursów i w każdym z nich można zdobyć 1, 2 lub 3 miejsce a także nagradzane wyróżnienie . Dodatkowo przewidziana jest także nagroda specjalna ufundowana przez PPP Zabierzów. Jest o co walczyć! Za pierwsze miejsca można zdobyć  karty podarunkowe do  Empiku o wartości 800 zł , za drugie miejsca karty podarunkowa o wartości 600 zł i trzecie miejsca karty podarunkowe o wartości 300 zł.

Wszelkie szczegóły dotyczące naszej akcji zostały zamieszczone w załączonym do Państwa liście „ Słowo Wstępu”, oraz regulaminach konkursów.  Konkursy kierowane są zarówno do tych młodszych jak i starszych mieszkańców naszej Gminy, do uczniów, przedszkolaków oraz  grup warsztatowe ośrodków społecznych z Gminy Zabierzów. Liczymy na dużą frekwencję.

Trzymamy mocno kciuki za ciekawe pomysły i bardzo serdecznie Wszystkich zapraszamy".

Kinga Gibadło

Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

w  Zabierzowie

Wiceprzewodnicząca GKRPA w Zabierzowie

Slowo_wstepu_o_konkursie.docx

Reg_Balwan_bez_sniegu.docx

Reg_Choinka_inna_niz_wszystkie.docx

Reg_Mam_talent.docx

Reg_Piernikowy_swiat.docx

​​​​​​​Reg_Reportaz_Najciekawsze_Miejsca.docx

Reg_Rodzinne_Jaselka.docx

Reg._Teledysk_Bozonarodzeniowy.docx

• Talent to skarb

• Mieć Talent. To nie jest przywilej jedynie dla wybranych. Posiada go każde dziecko na swój wyjątkowy sposób. Musimy te Talenty dostrzegać, pozwolić im rosnąć i sprawić, by pięknie zakwitły.

Głównym celem naszego projektu jest stworzenie możliwości prezentacji wytworów twórczej aktywności dzieci i młodzieży naszej placówki .

Oto pierwsza prezentacja – Mikołaj Drelewski uczeń klasy V stworzył komiks…

• Odkrywamy Superbohatera… w sobie

• Uczniowie klasy IV odkrywali w sobie cechy superbohatera.

Po kolei tworzyli 4 przedmioty bohatera (czyli Siebie, bo przecież w każdym drzemie Superbohater), które są symbolami ich zdolności.

Atrybut 1

magiczny przedmiot, który nosimy na głowie.

Głowa jest tutaj słowem kluczowym, ponieważ zastanawialiśmy się, jakie mamy zdolności, z których korzystamy. Czy naszą zdolnością jest szybkie liczenie, znajomość języka obcego, dobra pamięć albo szeroka wiedza na dany temat, np.: o zwierzętach?

Atrybut 2

magiczny przedmiot, który trzymamy w ręku lub nosimy na nadgarstku.

Skupiliśmy się na swoich zdolnościach, które wykonujemy za pomocą dłoni.

Atrybut 3

magiczny przedmioty, który nakładamy na nogi.

Tym razem zastanawialiśmy się się nad sowimi zdolnościami, w których potrzebny jest ruch.

Atrybut 4

Magiczny przedmiot, który zakładamy na siebie. Badaliśmy swoje wyjątkowe zdolności, coś, co potrafimy robić bardzo dobrze. Jakie to mogą być zdolności? To na przykład jajecznica lub kanapki – nikt nie robi tak dobrych  jak my.

Jesteśmy teraz gotowi do działania! Pamiętajmy, że z wielką siłą idzie wielka odpowiedzialność. Używajmy swoich zdolności mądrze i pomagajmy innym!

Do zobaczenia, superbohaterowie!

• Blackout Poetry, czyli poezja zaciemnienia

• Czy bycie poetą jest trudne?

Czy trzeba mieć „dar”?

Czy każdy może być poetą?

Prace  uczniów klasy VIa i VIII są efektem lekcji  o nowatorskiej technice poetyckiej- Blackout poetry.

W najprostszym tłumaczeniu:

Blackout Poetry to technika, która zachęca do zmiany istniejącego tekstu i nadania mu zupełnie nowego znaczenia. Blackout poetry – zakreślanie słów z zadrukowanej strony starej książki lub artykułu, dzięki czemu tworzysz nowe teksty i nadajesz im sens wykreślając jednocześnie pozostałe, zbędne zdania, aby stworzyć liryczne arcydzieła.

Oto ich dzieła!

• Konkurs „Nasze lotnisko"

• Konkurs wiedzy i plastycznych umiejętności dzieci pt. ,,Nasze lotnisko",  organizowany co roku w naszej szkole  jest  okazją  do pochwalenia się swoimi osiągnięciami,  talentami,  uzdolnieniami i sukcesami na forum całej szkoły.

Niejednokrotnie udowodniliście jak wiele jest w Was zaangażowania,  kreatywności  i pozytywnej  postawy.

Nie inaczej było również w tym roku - wpłynęło wiele pięknych prac.  Różnorodność materiałów, z których te prace zostały wykonane oraz tematów (modeli samolotów i makiet) była bardzo duża.

W konkursie wiedzy o lotnisku poziom był bardzo wyrównany. Maksymalną ilość 15 punktów zdobyło  czterech uczestników: Milena Gronuś, Maja Zbroch, Maksymilian Majka, Aleksandra Pasternak, Wysoką  liczbę punktów (czternaście) uzyskała Łucja Stawowy.

Wyniki konkursu plastycznego :

W kategorii klas I- III

Amelia Lipiarz, Kacper Kopczyk

Hania Pasternak

Mateusz Zieliński

Wyróżnienie otrzymały dzieci z przedszkola:

Maciek Dwornik, Wojtek Dwornik, Dawid Kopczyk

W kategorii klas IV- VII

Adrianna Wróbel, Maksymilian Majka, Mateusz Kopczyk

Ewelina Arlet Głowacka, Alicja Góralczyk, Nikola Powroźnik, Piotr Piszczek

Amelia Burek, Aleksandra Zbroch

Wyróżnienie otrzymali:

Wiktoria Budzyńska, Oliwia Dyrek, Weronika Malinowska, Karol Nowotarski, Aleksandra Piszczek

Jesteśmy z Was bardzo dumni. Dziękujemy za ogromny wkład pracy i zaangażowanie. Zwycięzcom gratulujemy nagród  i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.