• Savoir vivre – ubiór

• Uczniowie klasy II a oraz II b w ramach realizacji zadań związanych z projektem „Z kulturą mi do twarzy” wzięli udział w zajęciach dotyczących kultury ubioru.

Sposób ubierania się mówi bardzo dużo o człowieku, przecież „jak cię widzą, tak cię piszą”.

Jedną z podstawowych zasad w wyborze stroju jest, aby nieodpowiednim ubraniem nie zwracać uwagi otoczenia,  a tym bardziej nie wzbudzać niesmaku.

Jeśli do teatru założysz dresowe spodnie, nikt nie uwierzy, że musiałeś się tak ubrać z konieczności. Twoje zachowanie zdradzi brak dobrego wychowania, niechęć zadania sobie trudu, aby się odpowiednio przygotować.

Im bardziej oficjalna uroczystość tym większą wagę należy przykładać do swojego stroju. Należy mieć świadomość, jak bardzo inni oceniają cię po odzieży. Najważniejsze, aby strój nawet skromny był  schludny, wyczyszczony i wyprasowany.

Pamiętajmy, że elegancja polega na prostocie!

Zapraszamy na pokaz mody okazjonalnej, który z radością został przygotowany przez uczniów klasy IIa oraz IIb.

Być może okaże się on inspiracją do rozsądnych eksperymentów modowych.

Życzymy przyjemnego odbioru

Pokaz_mody.mp4

• „A Mikołaj pędzi, a Mikołaj gna, od domu do domu ciężką pracę ma…”

• Grudzień to miesiąc długo wyczekiwany przez wszystkie dzieci. To czas, kiedy swoją wędrówkę rozpoczyna święty Mikołaj. A chyba każdy, mały i duży, kocha świętego Mikołaja i niecierpliwie czeka na niego! Uczniowie klasy IIa i IIb też czekali. Najpierw napisali do niego listy, zapewniając w nich o swojej grzeczności i dobrym sprawowaniu.

6 grudnia z niecierpliwością i wypiekami na twarzach oczekiwali  wizyty upragnionego gościa. Z pewnych źródeł nam wiadomo, że byli tacy, którzy sprytnie szpiegowali, aby się z nim spotkać.  Niestety, on zwykle przychodzi nocą i dlatego nawet najwytrwalsi nie mają szans aby go zobaczyć. Niektórym się wydawało, że słyszeli szeleszczące paczki, ale to z pewnością był tylko piękny sen.  Jednak o tym , że Mikołaj był, świadczą pozostawione podarunki. Uczniowie klasy IIa i IIb też przygotowali niespodziankę dla Mikołaja. Każdy wykonał jego postać. Mikołaj z pewnością ucieszył się widząc swoją fantastyczną podobiznę i z radością powróci z kolejnymi prezentami już za rok.

Mikolaj_film.mp4

• Leśne makiety

• Uczniowe klasy pierwszej, w czasie zdalnego nauczania, omawiali temat: “Las późną jesienią i zimą” .

Mówiliśmy, jak  wtedy las się zmienia, jak przygotowują się do tego zwierzęta, jak pomagają im przetrwać ten trudny okres ludzie. W domu, wspólnie z rodziną, uczniowie wykonali tematyczne makiety.  Uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością, ponieważ mieli wykorzystać materiał przyrodniczy, jako materiał plastyczno-techniczny. Nie zabrakło także paśników i karmników, dzięki którym zwierzęta mogą liczyć na pomoc człowieka. Powstały  w ten sposób przecudnej urody makiety, którymi chcemy się podzielić z odwiedzającymi naszą stronę internetową. Prawda, że są urocze?

Wychwawca:

Jadwiga Kapołka