• Koło fotograficzne- odsłona druga
          • Koło fotograficzne- odsłona druga

          •  

                      W  listopadzie i grudniu 2019 r. uczestnicy koło fotograficznego pracowali nad zdjęciami, których wspólny tytuł brzmiał:  „Moja tapeta”

                       Jak zawsze zgromadzone zdjęcia  można było oglądać w formie wystawki prac na parterze oraz na  korytarzu pierwszego piętra. Oczywiście na wystawie zgromadzono także zdjęcia naszych starszych sympatyków. Cieszy nas bardzo, że nasze grono ciągle się  rozrasta, dołączają do nas także rodzice. Wielkie dzięki.!

                    W głosowaniu na najlepszą fotografię  udział brali: uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz pozostali pracownicy szkoły.

                      Wyniki  kolejnego głosowania przedstawiają się następująco:

            I miejsce:   Ala Góralczyk  “Pięknie”

            II miejsce:  Szymon Kańka ”Mój najpiękniejszy uśmiech”

                             Alan Kaczorowski “Moje bajkowe drzewo”

            III miejsce:  Dagmara Hliwa „Kolorowe drzewo”

                              Aleksandra Zbroch „Już pogryzłem i co?”

                             Aleksandra Wieloch

            Wyróżnienia: Joanna Mrugacz „W blasku słońca”

                                  Amelka Burek „Mój kiciuś”

                                  Karol Romański „Zakochani”

              Specjalne wyróżnienia otrzymują też prace pozostałych sympatyków koła.

            Są to:

            Aga Niedopytalska,

            Ilona Dudek,

            Agnieszka Raszewska “Moja tapeta 2”,

            oraz praca “Ogrzej mnie promyku”

                        W listopadzie nasza grupa wybrała się na wycieczkę – Balice i okolice, a w styczniu mamy zamiar pojechać do Krakowa na wystawę szopek krakowskich. Relacja fotograficzna oczywiście w załączeniu styczniowych prac. Po Nowym Roku  będziemy także parować na  fotografiami pod tytułem: „ W tonacji biało – czarnej”

              Wszystkich chętnych, oczywiście – tradycyjnie i jak co miesiąc - zapraszamy!

            Opiekun koła:

            mgr Jadwiga Kapołka

        • Grudniowa niespodzianka
          • Grudniowa niespodzianka

          • Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły tegoroczną akcję "Grudniowa Niespodzianka", w której Zespół Szkolno-Przedszkolny bierze udział już kolejny rok.

                Wiele osób pospieszyło na pomoc rodzinom Pani Marty i Pani Anny. Wszystkie rzeczy, które znalazły się na liście potrzeb byliśmy w stanie wspólnie zebrać. Marzenia dzieci m.in. głowa do czesania, gofrownica, toster, kuchenka z akcesoriami, warsztat mechanika i ubrania zimowe zostały spełnione. Dostaliśmy ponadto jeszcze dużo więcej darów, za co serdecznie dziękujemy. Jesteśmy przekonani, że rodziny Pani Marty i Pani Anny są Państwu bardzo wdzięczne za każdy, nawet najmniejszy, podarunek i pomimo trudnych okoliczności życiowych będą mogły spędzić święta w dobrej atmosferze, ciesząc się tymi wszystkimi świątecznymi darami.

        • Świąteczna Kartka dla Seniora
          • Świąteczna Kartka dla Seniora

          • Warto dzielić się swoją radością z osobami starszymi i schorowanymi.

                           Adwent to czas bezpośredniego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Czas, gdy chcemy robić coś dobrego dla innych, kiedy pamiętamy o innych – potrzebujących dobrego słowa    i życzliwości...

            Doskonale pamiętali o tym nasi uczniowie (Va, Vb, VII i VIII) – wolontariusze, kolejny raz przygotowując piękne kartki świąteczne z ułożonymi życzeniami dla Seniorów z Parafii Św. Rodziny z Nazaretu w Balicach.  Pomysłowość wolontariuszy, staranność wykonania oraz dbałość o szczegóły pozwoliła na stworzenie kolorowych kartek świątecznych, do których wklejone zostały życzenia oraz urocze choinki, symbol świąt. To wspaniała okazja do integracji z lokalnym środowiskiem osób starszych. 

            Jeszcze przed Bożym Narodzeniem uczniowie naszej szkoły, zaangażowani w działalność KSM, przekażą Seniorom świąteczne kartki z życzeniami.

            Wszystkim uczniom, którzy poprzez mały gest dobroci chcieli umilić Seniorom Święta Bożego Narodzenia , z całego serca dziękujemy.

            Koordynatorzy akcji „Dobre życzenia”,

            podjętej we współpracy z parafialnym Caritas

                                                                                           Monika Kotwica

                                                                                         Iwona Skowrońska

        • O tym, jak żyje się blisko rok pod namiotem... Spotkanie uczniów klas VII i VIII z aktorką, konferansjerem, instruktorem zajęć teatralnych i podróżnikiem
          • O tym, jak żyje się blisko rok pod namiotem... Spotkanie uczniów klas VII i VIII z aktorką, konferansjerem, instruktorem zajęć teatralnych i podróżnikiem

          • 10 grudnia 2019 r. ponownie nasi uczniowie skorzystali z zaproszenia Pań z Biblioteki Publicznej w Balicach i uczestniczyli w spotkaniu z Panią Agnieszką Mleczko, która 370 dni spędziła podróżując po Europie na rowerze.

            Opowiedziała nam o swojej... podróży? wycieczce? wyprawie? rowerowej.
            trasa: Polska- Niemcy- Dania- Holandia- Belgia- Francja- Anglia.
            czas: 370 dni (13.03.18- 18.03.19)

                  Dowiedzieliśmy się o tym, jak żyje się blisko rok pod namiotem, o tym, jak podróż sprawia,     że dorastamy, o batalii psychicznej, z jaką trzeba się zmierzyć, o tym, jak ważne jest to, z kim wybieramy się w nasze tournée, o wierze w siebie, w drugiego człowieka, o radościach,  o psychologii emocjonalnej, o tym, jaki świat jest drobny, a my silni.

            Spotkanie było bardzo ciekawe i już wiemy, że samochód nie jest niezbędny. Przecież wszędzie i zawsze można dojechać rowerem!!!

             

        • ''Samotni w tłumie'' - sztuka o wielu problemach...
          • ''Samotni w tłumie'' - sztuka o wielu problemach...

          •          9 grudnia 2019 r. uczniowie klas VII i VIII oraz uczennice klasy VIa uczestniczyli w spektaklu profilaktycznym pt.„Samotni w tłumie”, przygotowanym przez Narodowy Teatr Edukacji  z Wrocławia.

                     Jak się okazało, był to wyjątkowy spektakl poruszający ważne i aktualne problemy współczesności, mówiący o pułapkach cywilizacji XXI w. Twórcy skupili się na problemie wyobcowania w świecie zdominowanym przez nowinki technologiczne, Internet. Pokazali, czym różni się świat wirtualny od rzeczywistego, wskazali pułapki czyhające na młodego człowieka.

                    Bohaterami ,,Samotnych w tłumie” są ludzie z różnych środowisk, z różnym bagażem życiowym, żyjący w jednej społeczności, a jednak daleko od siebie. Różna tez jest ich „samotność”. Wśród bohaterów znajdziemy zamkniętą w sobie, żyjącą we własnym świecie Kaśkę, młodego geniusza informatycznego (hakera), żyjącego w świecie wirtualnym – Krzyśka, przebojową, pewną siebie Sylwię, Lukasa i Platona- bezdomnego.

                 Sztuka ta jest zdecydowanie aktualna i rzeczywista, pokazuje to, co dzieje się faktycznie wokół nas, rzeczywistość, jaka nas otacza, wydarzenia, w których może uczestniczyć każdy z nas, problemy,   z którymi każdy nastolatek może się spotkać. Spektakl skłania do refleksji nad własnym życiem      i postępowaniem. Zmusza do zastanowienia się, czy to, co robię jest słuszne i właściwe.

            Wymowny jest tez tytuł sztuki: "Samotni w tłumie", gdyż to przecież taka prosta prawda! Gdyby przypatrzeć się tym wszystkim ludziom, którzy codziennie nas mijają, okazałoby się, że większość z nich jest samotna, opuszczona, pozbawiona wsparcia, nieumiejąca poradzić sobie z problemami, które codziennie się przed nimi piętrzą. W dzisiejszym świecie: pełnym dynamizmu i szybkości, zatracają się pewne wartości, ludzie oddalają się od siebie, mimo że żyją obok siebie. To przesłanie dotyczy nie tylko młodych ludzi, ale wszystkich, starszych również, by czasem zatrzymać się          i zastanowić, dokąd tak pędzimy? Czy ma to jakiś sens? Może ktoś potrzebuje mojej pomocy?


                  Spektakl wywarł na nas duże wrażenie. Siedząc w pierwszych rzędach, nie mogliśmy pozostać obojętni na scenę pobicia bezdomnego czy płacz bohaterki w dniu jej urodzin, na które nikt nie przyszedł.

                  Uważamy, że ten spektakl powinien obejrzeć każdy: dziecko i rodzic, uczeń i nauczyciel, młody i starszy. Wszyscy znajdą w nim coś dla siebie.

             

             

    • Kontakty

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Balicach
      • stacjonarny: (+12) 285-60-25 komórkowy: 780-105-227
      • ul. Szkolna 66, 32-083 Balice Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych
  • Nasze media społecznościowe