• „Mikołaj Święty zawsze pamięta, o niespodziankach i o prezentach…”

• 6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana po korytarzach i w klasach krzątały się dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. A najmłodsi dodatkowo podśpiewywali:

„6 grudnia, dzień radości, bo witamy miłych gości,

Co przybyli tu z daleka, każde dziecko na nich czeka”.

I przybyli … po długim oczekiwaniu dzieci doczekały się wizyty upragnionego Mikołaja. Wraz ze swoim pomocnikiem Elfem, w którego rolę wcielił się Pan Dyrektor, Andrzej Wszołek, św. Mikołaj odwiedził kolejno w salach dzieci z klas 1-3. Na powitanie uczniowie prezentowali piosenki, a także obiecały, że będą grzeczne i postarają się nie sprawiać kłopotu swoim rodzicom ani nauczycielom. Po takich deklaracjach Mikołaj przystąpił do swojego zadania – obdarzył dzieci miłymi upominkami, przyjmowanymi z wypiekami na twarzach i z nieskrywaną radością.

Na zakończenie dzieci przekazały Mikołajowi przygotowane własnoręcznie upominki, a on pożegnał się… mówiąc, że czekają na niego jeszcze w wielu miejscach, więc musi się spieszyć, żeby wszędzie zdążyć.

A więc do następnego roku drogi Mikołaju!!!

Ten miły nastrój utrzymywał się  tego dnia bardzo długo… To był emocjonujący, ciekawy dzień… - Zapewne pozostanie na długo w pamięci dzieci. Mikołajki rozpoczynają czas oczekiwania na najmilsze święta w roku, czas choinki, kolędy, śniegu, żłobka… A więc wszyscy czekamy już teraz na Święta Bożego Narodzenia.

Wesołych Świąt!!!

• Mikołaj w Laserowym Centrum rozrywki

• Uczniom klas VII i VIII nigdy nie brakuje pomysłów na wspólne spędzanie czasu. Tym razem nie była to zwyczajowa wycieczka. 2 grudnia 2019 r. spotkali św. Mikołaja w Laserowym Centrum Rozrywki w Krakowie. Wrażeń było co nie miara. Laserowy paintball i laserowy labirynt były atrakcją tego dnia. Po zaznajomieniu się z obowiązującymi zasadami, wysłuchaniu uwag pani z obsługi, uczniowie zostali losowo podzieleni na dwie grupy. Włożyli kamizelki, których zapięcie nie należało do najłatwiejszych i weszli na arenę, z której dobiegała muzyka z filmu „Star Wars”. Miejscem pojedynku był plac w formie labiryntu, wzbogacony efektami specjalnymi: mgłą, minami,światłami. Dla większości było to pierwsze doświadczenie z taką formą rozrywki, dlatego też wszyscy byli bardzo podekscytowani. W miarę upływu czasu, przybywało odwagi i pewności siebie.

LASER Games pozwolił przeżyć ekstremalną przygodę. Przez godzinę świetnie się bawili zdobywając (lub tracąc) punkty dla swojej drużyny, ale przecież nie to było w tym dniu najważniejsze. Teraz już wiedzą, że paintball to próba własnego charakteru, umiejętność panowania nad stresem, współpracy z zespole, respektowania zasad gry fair play, oraz przede wszystkim mnóstwo adrenaliny!

Drugim punktem programu był labirynt z laserowymi wiązkami światła, który zawodnicy musieli pokonać w jak najkrótszym czasie. Mistrzem w tej dziedzinie był każdy z nich. W przerwie był czas na tradycyjne gry : cyber games, bokser, a niektórzy nawet próbowali sił w jeździe samochodem za kierownicą konsoli.

Zmęczeni  wrócili do domów planując następną wycieczkę.

• Mega Paka dla zwierzaka

• Nieopodal, gdzieś tu blisko

Jest już znane nam schronisko

Podopiecznych dużo mają

Kotki, pieski tam mieszkają

Nasza klasa PIĄTA „A”

Pomoc dzisiaj nieść im ma.

Zbiórkę dla nich zrobić chcemy

W grudniu im to zawieziemy

Nasi drodzy przyjaciele

Chcemy zrobić bardzo wiele

Jeśli również chęci macie

I zwierzęta też kochacie

To podzielcie się czym macie

Z Nami chętnie pomagajcie.

Trwa zbiórka darów dla zwierząt ze schroniska zorganizowana przez klasę 5a.

Zbieramy takie rzeczy jak: posłania, legowiska, koce, materace, kołdry, poduszki, miski, smycze, obroże, kagańce, środki czystości itp.

Zimą w schronisku na pewno przyda się sucha oraz mokra karma, a także inne niezbędne rzeczy, które mogą poprawić życie bezdomnych zwierząt.

Zbiórka trwa do 14 stycznia.

Serdecznie zapraszamy Państwa do przyłączenia się do tej akcji!

• Andrzejkowe wróżby w klasach I – III

• Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny integruje się ze światem magii, wróżb,…czarów. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny gromadziły się , aby uzyskać odpowiedź na pytanie, co też spotka je w przyszłości? Kawalerowie, ciekawi swojego losu, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny.
            Andrzejki to wspaniała okazja do dobrej zabawy,  jednocześnie wskazują na szacunek dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

Ten niezwykły czas wróżb miał miejsce w piątek, 29 listopda 2019 r. z inicjatywy Małego Samorządu sale uczniów klas 1-3 zamieniły się w miejsca wypełnione magią i dobrą zabawą. W rolę czarujących wróżek wcieliły się wychowawczynie klas 1-3. Poruszając się zgodnie z ruchem wskazówek zegara, każda z klas, przechodząc kolejno do następnej sali, uczestniczyła w przygotowanych wcześniej andrzejkowych wróżbach i zabawach. Uczniowie zapoznali się z tradycjami i historią powstania tego święta, a następnie wróżbom i przepowiedniom nie było końca. Każde dziecko miało możliwość poznania swojej wróżby na bliższą i dalszą przyszłość, oczywiście z zachowaniem zdroworozsądkowego i żartobliwego dystansu do przepowiedni.

Andrzejkowa zabawa nie mogła obejść się bez słodkiego poczęstunku, przygotowanego przez rodziców.

Impreza andrzejkowa była doskonałą okazją do zintegrowania wszystkich uczniów edukacji wczesnoszkolnej, zapewnienia im dobrej zabawy oraz niezapomnianych wrażeń.

Reasumując, pozostaje nam czekać na spełnienie się wróżb i przepowiedni, ale…wyłącznie tych pozytywnych