• Żonkilowy Marsz Nadziei

• Jak co roku jesienią solidaryzujemy się z osobami objętymi opieką w Hospicjum św. Łazarza w Krakowie.

28 września 2018 roku wyruszyliśmy na krakowski Rynek, by wziąć udział w zbiórce pieniędzy. Po kweście dołączyliśmy do Żonkilowego Marszu Nadziei, któremu towarzyszyła studencka orkiestra dęta Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Jesteśmy dumni z naszych młodych wolontariuszy, którzy poświęcają swój czas i energię na rzecz osób potrzebujących.

Jest to już kilkunastoletnia tradycja naszej szkoły pielęgnowana w ramach szkolnego wolontariatu, do którego przystępują wciąż nowe osoby. Oby tak dalej!

• Wybory Super Chłopaka

• 28 września 2018 roku w klasach I – III odbyły się wybory Super Chłopaka. Chętni do zdobycia tego zaszczytnego tytułu chłopcy musieli wykonać trzy zadania. Emocji było co niemiara. Po zaciętej walce jury wyłoniło po jednym zwycięzcy z każdej klasy.Tytuł SUPER CHŁOPAKA w roku szkolnym 2018/2019 otrzymali:

• Filip Hliwa z klasy I
            • Szymon Kańka z klasy II
            • Dawid Grzychacki z klasy III

Dziewczynki z klas I – III wybrały również MISTERA PUBLICZNOŚCI. Został nim Piotr Szostak z klasy I, który pokonał swoich rywali przeważającą liczbą głosów.

Zwycięzcom gratulujemy!

Opiekun Małego Samorządu: Ewa Nowotarska

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wybory Super Chłopaka.

• Rowerem w świat!

• W piątek, 28 września 2018 roku, uczniowie klasy V i VI wybrali się na drugą w tym roku szkolnym wycieczkę rowerową. Pogoda była przepiękna, a nastroje wszystkim dopisywały.

Pod opieką pani Agnieszki Raszewskiej, pani Emilii Setkowicz oraz dziadka Mileny Stachury uczestnicy wyruszyli spod szkoły o 12:45. Trasa prowadziła drogą wzdłuż ulicy Wrzosowej do Grzybowa, następnie lasem do Kleszczowa. Po drodze mieliśmy czas na odpoczynek. Niektórzy chcieli nawet zbierać grzyby znalezione w lesie. Potem jechaliśmy w stronę Brzoskwini, aż dotarliśmy do ruin domu położonego w przepięknej okolicy. Zatrzymaliśmy się jeszcze w Kleszczowie na słodkości, dzięki którym niektórzy odzyskali dużo sił. Gdy zostało już niewiele czasu, wróciliśmy drogą przez Kleszczów, Burów z powrotem do szkoły w Balicach.

Wszyscy wrócili z wycieczki zadowoleni i pełni entuzjazmu. Najprawdopodobniej czeka nas przerwa w wycieczkach rowerowych, jednakże w maju planujemy znowu nowe podboje okolic Balic.

• Wycieczka rowerowo-tenisowa!

• W środę, 19 września 2018 roku, uczniowie klasy V i VI wybrali się na pierwszą w tym roku i mamy nadzieję nie ostatnią, wycieczkę rowerową.

Pod opieką pani Agnieszki Raszewskiej i pani Żanety Matacz uczestnicy wyruszyli spod szkoły o 12:30. Trasa prowadziła drogą koło kościoła do ulicy Kmity. Następnie, jadąc przez Grzybów, uczniowie dotarli do radaru lotniczego "Zapałka" w Zabierzowie. Po krótkim odpoczynku ruszyli ulicą Leśną ku centrum Zabierzowa, gdzie zatrzymali się na pyszne lody. Pokrzepieni słodkościami uczestnicy wycieczki wybrali się w drogę powrotną. W związku z dobrym czasem przejazdu zatrzymali się na boisku Orlik w Szczyglicach. To właśnie tam nauczyli się podstaw tenisa ziemnego i rozegrali mały turniej.

Mimo zmęczenia wszyscy wrócili z wycieczki zadowoleni i pełni entuzjazmu. Mamy nadzieję, że wkrótce, jeśli pogoda pozwoli, znów wyruszymy w małą podróż po pięknej okolicy gminy Zabierzów.

• Informacja

• Zebrania z rodzicami dzieci uczęszczających do oddziałów przedszkolnych odbędą się 13 września 2018 r. (czwartek) o godzinie 16:30 w salach poszczególnych grup.Zebrania z rodzicami uczniów klas I – VIII odbędą się 13 września 2018 r. (czwartek) o godzinie 17:15 w poszczególnych salach.

Kl. I – s. 16

Kl. II – s. 10

Kl. III – s. 14

Kl. IVa – s. 20

Kl. IVb – s. 24

Kl. Va – s. 13

Kl. Vb – s. 15

Kl. VI – s. 23

Kl. VII – s. 17

Kl. VIII – s. 6

• Informacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Balicach

• 3 września godz. 8.00 – Msza Święta w kaplicy,

godz. 9.00 – rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 na sali gimnastycznej i spotkania organizacyjne z wychowawcami w salach lekcyjnych. W tym dniu godziny pracy świetlicy szkolnej – od 10.00 do 17.00.

Od 3 września tj. poniedziałek uruchomiony zostanie dowóz dzieci do szkoły. Autobus wyjedzie o 7.14 z przystanku Szczyglice Autostrada, następnie przejedzie przez Aleksandrowice i na końcu przez Burów. Odjazd autobusu o 10.30. Szczegółowy rozkład jazdy na poszczególne dni dzieci otrzymają 4 września od opiekuna dowozu.

Od 4 września tj. wtorek uruchomiona zostanie stołówka. Chętni na korzystanie z odpłatnych obiadów w cenie 7,50 zł mogą się zapisywać 27 – 31 sierpnia i 3 września w sekretariacie szkoły w godz. 8.30 – 15.30.

14 września tj. piątek pierwszy wyjazd na basen w Zabierzowie dla uczniów klas I – III.

Przedszkole Samorządowe jest czynne od 3 września w godz. 7.00 – 17.00.

Świetlica szkolna – zapisy od 3 do 14 września u wychowawców świetlicy.