• Na szkolnej scenie

• Teatrzyk szkolny „Podławek” przygotował w tym roku szkolnym z okazji Dnia Dziecka dwa przedstawienia - nowe wersje „Kopciuszka” i „Dziadów cz.II”. W skład grupy teatralnej weszli uczniowie z klas V i VIIa. Młodzi artyści wystąpili przed publicznością z ogromną tremą, ale występ należy zaliczyć do udanych. Trzeba przyznać, że wiele pracy włożono zarówno w naukę tekstu, poruszanie się na scenie, jak i przygotowanie strojów, prezentacji multimedialnej.

Po tych pierwszych występach powstał już pomysł na następne przedstawienie.

Czyżby narodziły się talenty aktorskie? Kto wie?

Zapraszamy do fotorelacji z premiery 🙂

• W zdrowym ciele, zdrowy duch Dzień Dziecka świętujemy na sportowo

•                    W dniu 30 maja 2022 roku odbył się w naszej szkole Dzień Dziecka połączony z Dniem Sportu. Współorganizatorami uroczystości byli rodzice, nauczyciele oraz goście z Ameryki, którzy pomagali w przeprowadzeniu konkursów.

Aktywności rozpoczęły się od wyścigów rzędów na wesoło klas 1-3 na sali gimnastycznej.Równocześnie w klasach starszych odbywały się zajęcia językowe po angielsku połączone z grami językowymi. Po godzinie nastąpiła zamiana zajęć. W tym samym czasie dzieci z przedszkola korzystały z dmuchawca zamówionego przez Radę Rodziców.

Na zewnątrz rodzice zajmowali się przygotowywaniem grilla oraz poczęstunku w postaci przepysznych ciast. Po zakończonych zajęciach w szkole klasy 1-6 przeszły na boiska, gdzie przygotowane były konkursy indywidualne m.in. rzuty do paszczy lwa, poszukiwacze literek, bilard, golf, rzut beretem, kręgle, walka na miecze gąbczaste, rysunki na asfalcie, kręcenie hula hop, przeciąganie liny, rzuty do "kurczaków".

Nasi goście pomagali również w malowaniu twarzy oraz kreacjach balonowych. Niektóre dzieci zajmowały się łapaniem baniek mydlanych. W tym samym czasie można było odwiedzić wóz strażacki i dowiedzieć się więcej na temat Ochotniczej Staży Pożarnej. Równocześnie na sali gimnastycznej odbywały się zawody koszykówki z udziałem Amerykanów. Na sam koniec przeprowadzona została rywalizacja w przeciąganiu liny: rodzice-uczniowie, rodzice-Amerykanie, Amerykanie-uczniowie oraz mecz piłki nożnej: Amerykanie-uczniowie. Zakończenie imprezy zostało uwieńczone rozdaniem dyplomów i nagród.

• Talenty literackie są wśród nas

• Każdy człowiek ma w sobie talent czekający na odkrycie i potencjał wart dostrzeżenia!

Język jest środkiem porozumiewania się ludzi, jest tworzywem pozwalającym wyrażać najgłębsze przeżycia, opisywać twory wyobraźni, uzewnętrzniać potrzeby i pragnienia, określać wartości i sens istnienia człowieka. Dobrze opanowany język, duży zasób wiadomości o otaczającym życiu, bogata wyobraźnia, rozbudzona fantazja to podstawowe warunki w zakresie twórczości literackiej.

Uwielbiamy przekazywać Wam dobre wiadomości! A dziś mamy taką właśnie wiadomość.

W naszym projekcie „Talent to skarb”, po raz kolejny prezentujemy pracę ucznia klasy VI Mikołaja Drelewskiego. Tym razem opowiadanie fantastyczne „PROXIMA”.

Proxima-fantastyczne opowiadanie Mikołaja Drelewskiego