• Do boju dziewczyny… Liga Koszykarska Dziewcząt

• W dniu 29 kwietnia 2022 r. odbyły się zawody Ligi Koszykarskiej dziewcząt.

Grupa 11 dziewcząt z naszej szkoły pojechała do Zabierzowa.

Gra odbywała się w dwóch drużynach.

W składzie pierwszej drużyny były: Amelia Zielińska (kapitan), Julia Puskarz, Zofia Zych, Amelia Mistarz, Konstancja Celarska.

Drugą drużynę tworzyły: Nikola Powroźnik (kapitan), Zuzanna Góra, Patrycja Kruk, Amelia Kopek, Sabina Haber , Aleksandra Sikora.

Rywalizacja była bardzo zacięta, a dziewczęta dzielnie walczyły.

Mecze były rozgrywane w czterech kwartach. Ostatecznie drużyna z Balic zajęła III miejsce.

• Pamiętajcie o ogrodach...

• 27 kwietnia 2022 r. ,w naszej szkole, odbyła się wyjątkowa impreza, której inicjatorkami były szkolne entuzjastki ogrodnictwa, nauczycielki: Anna Gałka, Katarzyna Wójcik, Jolanta Mikuliszyn.

Podczas wydarzenia zbierano fundusze dla dzieci chorych onkologicznie, będących pod opieką fundacji ,, Kawałek Nieba”. Uczestnicy mieli możliwość zabrania do domu roślin,     a  było w czym wybierać: lawenda, mięta, pelargonie , koleusy, bratki, stokrotki , lubczyk…

Blisko 300 roślinek!

Organizatorkom przyświecał cel propagowania opieki nad roślinami, jako znakomity sposób budzenia wrażliwości, uczenia odpowiedzialności.

W czasie  trwania zbiórki, roślinami opiekowali się uczniowie -  podlewając, przestawiając doniczki, zamiatając rozsypaną ziemię i zadając pytania : Co to za roślina? Dlaczego lubi cień? Jak pachnie?

Bardzo odkrywcza i radosna, dla najmłodszych, była myśl , że mogą mieć coś swojego, zabrać do domu i pielęgnować. Jedna dziewczynka stwierdziła: ,,Będę go całowała na dobranoc.. ‘’ -  na szczęście rośliną była mięta, a nie kaktus!!!  Zdarzały się osoby, które nie chciały  roślin, ale  datek do puszki chętnie założyły .

Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem, zarówno wśród dorosłych, jak i wśród najmłodszych.

Uśmiech, który wzbudzają  rośliny,  na długo zostanie w pamięci  uczestników, a zebrane pieniądze pomogą chorym dzieciom.

Jolanta Mikuliszyn

• Balice wspierają Wadowice

• Na prośbę FUNDACJI POMÓC WIĘCEJ

organizujemy

WIELKĄ ZBIÓRKĘ FANTÓW,

a dochód z ich licytacji zostanie przeznaczony na szereg akcji pomocowych.

W planach jest między innymi:

⦁ zakup wyposażenia do ogrodu dla Mieszkanek DPS Wadowice Lwowska;

⦁ stworzenie kącika rekreacyjnego z kinem plenerowym dla Dom Pomocy Społecznej im. św. Brata Alberta w Izdebniku;

⦁ zakup prezentów z okazji Dnia Dziecka dla dzieci ze Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Kalwarii Zebrzydowskiej;

⦁ dofinansowanie turnusu rehabilitacyjnego dla dzieci ze Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Kaczynie; ⦁ stworzenie miejsca do rekreacji i spotkań dla Warsztat Terapii Zajęciowej "Promyczek" (w tym m.in. utworzenie ścieżki edukacyjnej i zakup mebli ogrodowych).

Jeśli chodzi o FANTY, zbieramy zarówno rzeczy nowe, jak i używane.

Warunek konieczny: muszą być w bardzo dobrym stanie.

Mogą to być:

książki (dla dzieci i dorosłych)

zabawki (nie przyjmujemy maskotek)

puzzle (kompletne)

gry (kompletne)

nietrafione prezenty

rękodzieło

usługi

bony

nowe kosmetyki

artykuły dla dzieci

oraz wszystko to, co da się sprzedać, a czego sami nie wstydzilibyście się wystawić.

Fanty prosimy przynosić do końca roku szkolnego i zostawiać w holu głównym na parterze.

• Jak dbać o planetę? Obchody Dnia Ziemi

• Dzień Ziemi przypada 22 kwietnia. Celem akcji prowadzonych corocznie wiosną jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie.

W tym roku uczniowie mieli okazję zaangażować się w obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi poprzez aktywny udział w akcji sprzątania lasów wokół Balic. Sprzątanie, związane z programem Posprzątaj z nami Małopolskę, było zorganizowane we współpracy z Nadleśnictwem Krzeszowice i miało na celu rozbudzić w naszych uczniach zapał do działań na rzecz ochrony tego środowiska, które jest tak blisko ich własnych domów. Dzieci i młodzież dzielnie zbierali śmieci małe, i ogromne, które napotkane w lesie, nam odbierają radość z przebywania na łonie natury, a zwierzętom ich dom. Dodatkowo, część sal  lekcyjnych zostało wyposażonych w tekturowe pudła do segregacji śmieci, aby przynajmniej przez pewien czas przypominać nam, że każdy z nas każdego dnia ma swój udział w ochronie naszego wspólnego środowiska.

• Podziękowanie za udział w Szkolnym Kiermaszu Wielkanocnym

• Składamy serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi oraz uczniom, którzy najpierw zaangażowali się w przygotowanie szkolnego Kiermaszu Wielkanocnego, a później wzięli w nim udział hojnie płacąc za cudne ozdoby i świąteczne upominki.

Po raz kolejny wsparli Państwo naszą inicjatywę, a tym samym docenili zaangażowanie

i pracę uczniów, wychowawców świetlicy i rodziców, włożoną w tworzenie świątecznych dekoracji.

Dziękujemy zarówno twórcom, jak i nabywcom ozdób świątecznych.

Dzięki Państwa szczodrości i zaangażowaniu w nasze wspólne działania  zebraliśmy 1285 zł.

Informujemy, że pieniądze, w kwocie 2298 zł, uzyskane w tegorocznych kiermaszach bożonarodzeniowym i wielkanocnym, zostaną przeznaczone na zakup wideodomofonu do sali świetlicy.

Za wszelki udział w Kiermaszu jeszcze raz

BARDZO DZIĘKUJEMY!