• Konkurs „Co Pani Jesień w koszu niesie ?”

• W  październiku 2020 roku  odbył się zorganizowany przez Mały Samorząd konkurs plastyczny pt. „Co Pani Jesień w koszu niesie”. Do udziału w nim zaproszeni zostali wszyscy uczniowie z klas I-I

Przedmiotem konkursu było stworzenie pracy, której głównym tematem była jesień w koszyku.

Licznie wykonane prace stworzone zostały przez uczestników dowolną techniką plastyczną, z możliwością wykorzystania różnorodnych materiałów plastycznych.

Głównymi celami konkursu było zachęcenie dzieci do twórczego działania na miarę ich możliwości i umiejętności.

Na ręce organizatora oddano prace wykonane rozmaitymi, często innowacyjnymi

technikami plastycznymi z wykorzystaniem różnych materiałów.

Wszystkie prace wzbudziły zachwyt komisji oceniającej, a ich autorzy zasługują na

pochwałę i uznanie.

Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne, więc komisja  zdecydowała nagrodzić

prace, które odznaczające się szczególną samodzielnością wykonania przez dziecko. Podczas oceny uwagę zwracano na formę i ilość samodzielnej pracy.

Decyzją komisji oceniającej poszczególne miejsca w konkursie zdobyli:

I miejsce Oliwia Puskarz kl. II b

II miejsce Julia Wrońska kl. I

II miejsce Zuzanna Dzieża kl. II a

III miejsce Jakub Bochaczyk kl. II b

III miejsce Zuzanna Kwiecień kl. II a

Wyróżnienie otrzymali:

Tadeusz Iwat kl. I

Zofia Wójtowicz kl. I

Katarzyna Zych kl. II a

Marta Wójtowicz Kl. II b

Paweł Przygodzki kl. II b

Zuzanna Marońska kl. III

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, uczestnikom dziękujemy za udział i ogrom pracy włożonej w wykonanie zadania konkursowego.

• Wyniki konkursu "Smaczne stwory"

• Dziękujemy za zgłoszenia do konkursu „Smaczne stwory”. Nadesłano wiele ciekawych i pięknych prac.

Wybór laureatów był bardzo trudny. Oto wyniki:

1. kategoria 3, 4-latki:

- Łucja Bohosiewicz – I miejsce,

- Karol Barłowski, Stanisław Iwat – II miejsce,

- Amelia Sieńko, Aniela Sieńko – III miejsce,

- Michalina Piszczek, Krystian Puskarz, Miłosz Kapuścik – wyróżnienia.

2. kategoria 5, 6-latki:

- Nadia Odrzywolska – I miejsce,

- Sara Stachurska – II miejsce,

- Filip Karcz, Mateusz Zieliński – III miejsce

- Amelia Marchewczyk, Sonia Rytter – wyróżnienia.

Wszyscy uczestnicy zostaną nagrodzeni dyplomami i upominkami.

GRATULUJEMY!

• Szkolny konkurs "Nasze Lotnisko"- zaproszenie

• Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w konkursie plastycznym pt. „Nasze lotnisko’’

Prace należy wykonać techniką dowolną – płaską lub przestrzenną.

Liczy się pomysłowość i estetyka wykonania.

Prace należy odpowiednio zabezpieczyć i dostarczyć do szkoły do 20 listopada 2020r.

Marta Cyganik

Krzysztof Marszałek

• „Szachy - moja pasja”

•  W środę 14 października 2020 r., w naszej szkole, odbył się Szkolny Konkurs Szachowy. Pasjonaci tej królewskiej gry mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności i wziąć udział w turnieju.  Dla części zawodników był to pierwszy poważny turniej szachowy, w jakim brali udział. Grze towarzyszyły duże emocje oraz zaangażowanie. Po ponad dwugodzinnej rywalizacji wyłoniono zwycięzców:

1. Szymon Chorązki
            2. Karol Nowotarski
            3. Amelia Zielińska ex aequo z Zosią Zych

Mamy nadzieję, że szkolne zawody staną się dodatkową zachętą dla pozostałych uczniów do zgłębiania tajników tej królewskiej gry. Bowiem szachy to gra, w której każda figura i pion mają swoje zadanie. Niektóre są słabe, inne są mocne. Niektóre ważne są na początku gry, a inne cenniejsze pod koniec. Ale żeby wygrać, potrzebujesz ich wszystkich.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom! Wszystkim uczestnikom turnieju życzymy dalszych sukcesów.

Dziękujemy za zaciętą rywalizację i atmosferę świetnej zabawy!