• Komunikat Dyrektor GZEAS w Zabierzowie

• Zabierzów 12.03.2020 r.

Szanowni Mieszkańcy,

W związku z decyzją Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego o zawieszeniu zajęć w szkołach i przedszkolach, organizowania imprez artystycznych i rozrywkowych oraz zamknięciu instytucji kultury, przyjmując za cel ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa, a także działając w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, proszę o ograniczenie do minimum osobistych wizyt w Gminnym Zespole Ekonomiczno-Administracyjnym Szkół w Zabierzowie oraz w szkołach i przedszkolach na terenie Gminy z wyjątkiem spraw pilnych.

W sprawach bieżących, niewymagających osobistego udziału proszę kontaktować się telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej szkół lub GZEAS.

Proszę przesyłać na adres poczty elektronicznej szkół wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola lub szkoły. Wniosek musi być podpisany i zeskanowany, może to być także wyraźne zdjęcie podpisanego wniosku.

Na stronie www.gzeas@zabierzow.org.pl są podane telefony i adresy poczty elektronicznej szkół.

Kontakt do GZEAS: gzeas@zabierzow.org.pl lub tel. 12-285-15-62

Janina Wilkosz

Dyrektor GZEAS w Zabierzowie

• Apel Głównego Inspektora Sanitarnego

• Główny Inspektor Sanitarny apeluje, aby czas wolny od zajęć lekcyjnych nie stanowił pretekstu do zintensyfikowania kontaktów towarzyskich. To czas mądrych wyborów zdrowotnych.Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie swoje i swoich najbliższych. Zachowujmy się odpowiedzialnie.

• Zawieszenie zajęć dydaktyczno - wychowawczych od 12.03.2020 r.

• Od 12 do 25 marca 2020 r. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Podczas konferencji prasowej minister edukacji Dariusz Piontkowski powiedział: „Podjęliśmy decyzję o zawieszeniu działań dydaktycznych - od jutra. W przypadku dzieci i najmłodszych trudno jest znaleźć opiekę na dłuższy czas. Proponujemy, by szkoły dalej miały funkcję opiekuńczą, ale tylko w szczególnych przypadkach.” Natomiast od poniedziałku (16 marca 2020 r.) wszystkie jednostki systemu oświaty zostaną zamknięte do 25 marca.

12 i 13 marca 2020 r. od 7:00 do 17:00 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Balicach odbywać się będą zajęcia opiekuńcze.

• Miejsca sprzyjające edukacji edycja 2020 - Ogólnopolski ranking gmin i miast

• "W 2020 roku Gmina Zabierzów znalazła się w gronie LAUREATÓW ogólnopolskiego rankingu Miejsca sprzyjające edukacji, zajmując VIII miejsce w kategorii gmin i miast od 20 do 100 tysięcy mieszkańców.

Miejsca sprzyjające edukacji, to ranking wskazujący samorządy gdzie edukacja jest na najwyższym poziomie i gdzie samorząd lokalny dokłada wszelkich starań, żeby uczniowie od najmłodszych lat mogli skorzystać z najwyższej jakości kształcenia. Ranking jest opracowywany przez Fundację Naukową EVIDENCE INSTITUTE we współpracy z pismem samorządu terytorialnego WSPÓLNOTA.

Fundacja Naukowa EVIDENCE INSTITUTE, ma bogate doświadczenie międzynarodowe, a  kadra Fundacji zajmowała się realizacją największych badań oświatowych na świecie – PISA. Eksperci Evidence Institute związani są z czołowymi polskimi uczelniami i współpracują z instytucjami badawczymi z Europy i USA.

Do rankingu wykorzystane zostały najnowsze dane z Banku danych lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z okresu lat 2014 do 2019.

Do oceny jakości nauczania w samorządzie brane są pod uwagę następujące wskaźniki:

1) dostępność  edukacji przedszkolnej,

2) wysokie i wyrównane wyniki z egzaminów zewnętrznych (ze sprawdzianu po klasie VI w latach 2014-2016, egzaminu gimnazjalnego w latach 2014-2019, egzaminu ósmoklasisty w roku 2019)

3) edukacyjna wartość dodana, liczona jako miara przyrostu wyników uczniów na ukończenie gimnazjum w porównaniu do potencjału wyniesionego ze szkoły podstawowej.

Mądry samorząd wspierając i rozwijają oświatę na swoim terenie dba o uczniów, ale też o swoją przyszłość. Od jakości szkolnej edukacji zależy bowiem jakie dalsze możliwości edukacyjne i na rynku pracy będą mieli młodzi mieszkańcy gminy, a także to jak będzie wyglądał rozwój gospodarczy i społeczny gminy w przyszłości.

Wyróżnienie dla Gminy Zabierzów jest wynikiem dobrej pracy i współpracy lokalnego środowiska uczniów, rodziców, nauczycieli, dyrektorów szkół, urzędników oraz władz Gminy".

Janina Wilkosz

Dyrektor GZEAS w Zabierzowie

W opracowaniu wykorzystano informacje opublikowane przez:

a)      pismo Wspólnota w nr 5/1297 z 7 marca 2020 r.

b)      Evidence Institute https://www.evidenceinstitute.pl/ranking-2020

• Pani Wiosna - konkurs plastyczny

• 10 marca 2020 r. nastąpiło rozstrzygniecie konkursu pt. "Pani Wiosna", w którym wzięło udział 47 uczniów z naszej szkoły, a także zgłoszono prace z przedszkola.

Oto wyniki:

Przedszkole i klasy I-III:

I miejsce: Amelia Lipiarz, Antoni Mastejak

II miejsce: Agnieszka Dwornik, Klaudia Cymer

III miejsce: Zuzia Dzieża, Marysia Gwóźdź

Wyróżnienie: Tadzio Iwat, Aniela Marchewczyk, Julia Wrońska

Nagroda specjalna: Mateusz Zieliński

Klasy IV-VI

I miejsce: Adrianna Wróbel

II miejsce: Marysia Olejarz

III miejsce: Aleksandra Gwóźdź, Maja Zbroch

Wyróżnienie: Filip Sikora, Aleksandra Sikora, Maja Góralcz

• IV Edycja Gminnego Konkursu Ekologicznego- 09.03.2020 r.

• W konkursie na zaprojektowanie maski antysmogowej wzięło udział 37 uczniów z naszej szkoły. Niezmiernie nam miło powiadomić, że do II etapu zakwalifikowało się 10 uczniów!

Są to:

1. Kamil Woźniak

2. Szymon Olech

3. Aleksandra Piszczek

4. Karolina Sroka

5. Wiktoria Budzyńska

6. Blanka Kwiecień

7. Hubert Szumiec

8. Oliwier Baster

9. Mikołaj Drelewski

10. Piotr Piszczek

Nasze maski wezmą udział w etapie gminnym konkursu.