• Nie musisz być wielki aby zacząć, ale musisz zacząć, aby być wielkim. Zawody w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców

•        W dniu 11 stycznia 2020 r. odbyły się zawody w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Zuzanna Góra, Aniela Pytko, Amelia Mistarz oraz trzech uczniów: Tomasz Wolnicki, Marek Pedrycz oraz Szymon Chorązki.

Po otwarciu zawodów odbyły się rywalizacje w tenisie indywidualnym. Najwyższe, drugie miejsce- srebrny medal, uzyskała Zuzanna Góra, tym samym kwalifikując się do kolejnego etapu, czyli zawodów powiatowych. W tenisie drużynowym dziewczęta uplasowały się na piątej pozycji, natomiast chłopcy zajęli 5/6 miejsce, na równi ze szkołą z Brzezia.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wielkiej waleczności

i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

• Kolędnicy Misyjni

• Głoszenie Dobrej Nowiny, dzielenie się radością i wiarą, zapraszanie do misyjnego zaangażowania i pomocy rówieśnikom z krajów misyjnych – oto cel wędrówki dzieci, które w okresie Bożego Narodzenia „wcielają się w role misjonarzy w trudzie wędrówki «od domu do domu»”. Każdego roku podejmują trud kolędowania dla swoich rówieśników z innej części świata. Tegoroczne przedsięwzięcie dedykowane jest małym mieszkańcom Amazonii.

Po raz kolejny dzieci zaangażowane w Ognisko misyjne (przedszkolaki, nasi uczniowie oraz uczniowie, którzy opuścili mury naszej szkoły) wraz Opiekunami 5 stycznia 2020 r. wyruszyły z  kolędą na ustach, by nieść Radosną Nowinę o Bożym Narodzeniu do mieszkańców parafii Św. Rodziny z Nazaretu w Balicach. Po Mszy Świętej, w czasie której Kolędnicy Misyjni(pięć grup) modlili się za dzieci z krajów misyjnych oraz pracujących  na misjach misjonarzy, wędrowali od domu do domu, aby poprzez piękne przebranie, krótkie scenki misyjne i śpiew kolęd  przypomnieć o wielkiej potrzebie bycia misjonarzem oraz dzieleniem się tym, co mamy z innymi. Wiele domów otwierało nie tylko drzwi, ale  również swoje serca dla dzieci z krajów misyjnych.

Z serca dziękujemy tym, którzy przyjęli Kolędników Misyjnych i za hojne ofiary, które w tym roku zostały przeznaczone na pomoc dzieciom w Amazonii.

• Dożywianie dzieci od 2 stycznia 2020 r.

•

W związku z dokonaniem wyboru oferty w trybie przetargu nieograniczonego na świadczenie usługi cateringowej w zakresie dożywiania dzieci uczęszczających do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Balicach na rok 2020 z przerwami przewidzianymi w zakresie organizacji roku szkolnego informujemy, że od 2 stycznia do 31 grudnia 2020 r. koszt całodziennego wyżywienia dla dzieci z oddziałów przedszkolnych wynosi 13 zł, zaś obiadu dwudaniowego dla uczniów klas I - VIII wynosi 10.50 zł.

• Mikołajkowa niespodzianka

• 6 grudnia 2019 r. to dzień pełen niespodzianek i tajemnic. Taką niespodzianką był wyjazd klasy 5a do Krakowa. Wyjazd, który był równocześnie prezentem mikołajkowym od rodziców. Nieoczekiwany, a zarazem radosny, dzień uczniowie rozpoczęli od informacji, że zamiast usiąść w ławkach lekcyjnych, wyruszają w poszukiwaniu przygód do Królewskiego Miasta.Wraz z p.Jolantą Nowak oraz p. Krzysztofem Marszałkiem udali się do Krakowa do Lustrzanego Labiryntu, gdzie wśród dziesiątek luster i kolorowych świateł próbowali odnaleźć drogę powrotną. Była tam także świetna okazja do zrobienia sobie śmiesznych zdjęć w pomieszczeniu, w którym podłoga, ściany i sufit były lustrami, od których odbijały się setki kolorowych diod LED.Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w restauracji. Uczniowie w specjalnie zarezerwowanym przez rodziców lokalu mogli wspólnie zjeść posiłek, porozmawiać, obejrzeć mecz piłki nożnej oraz odpocząć przed powrotem do domu. Pobyt w lokalu przysporzył im dużo radości i uśmiechu, a kibicom wiele emocji i zadowolenia. Niestety czas płynął nieubłaganie i trzeba było wracać do domów. W drodze powrotnej uczniowie odwiedzili Jarmark Bożonarodzeniowy na Rynku Głównym, który na stałe wpisał się w pejzaż przedświątecznego Krakowa.Ten grudniowy dzień, pełen niespodzianek i uśmiechów, był wyjątkowy dla grzecznych dzieci z klasy 5a.