• Leśna ścieżka edukacyjna

• 6 września 2019 r. uczniowie z klasy  II i III udali się na pieszą wycieczkę do lasu.

Naszym celem było przejście ścieżką edukacyjną, dzięki której uczniowie poznali jak długo zachodzi biodegradacja niektórych produktów użytkowanych na co dzień.  Zużycie tworzyw sztucznych stale rośnie, a co za tym idzie wzrasta ilość zalegających odpadów. Śmieci te należą do najbardziej kłopotliwych i szkodliwych dla środowiska. Rozwiązaniem problemu może być biodegradacja i tworzywa biodegradowalne, które znajdują coraz szersze zastosowanie.

Podczas wycieczki przypominaliśmy sobie również jak ważne jest odpowiednie zachowanie w lesie...aby nasi leśni przyjaciele nimi pozostali.