• Zachwycający spektakl

• 27 maja 2019 r. uczniowie kl. I-III odwiedzili krakowski Teatr Groteska. Oparty na motywach baśni Andersena spektakl "Brzydkie kaczątko" niezwykle sie wszystkim spodobał. Nasi uczniowie byli pod wrażeniem gry aktorów oraz scenicznej dekoracji.

• Koło fotograficzne- Odsłona VI „Wiosna, wiosna, wiosna ach to TY!!!”

• Doczekaliśmy się wreszcie wiosny i od razu wyruszyliśmy na „łowy”. Zgromadziliśmy mnóstwo materiałów. Niestety, jak zawsze musieliśmy znów wybrać te, które naszym zdaniem były najlepsze. Dzięki głosom uczniów, rodziców i pozostałych pracowników szkoły z dwudziestu sześciu fotografii ponownie wyłonieni zostali zwycięzcy.  Tym razem ścisłe podium przedstawia się następująco:

I miejsce: „Stuletni domek w Lanckoronie”

- praca Szymona Kańki

II miejsce: „Wczesna wiosna w Tyńcu”

- praca Aleksandry Wieloch

II miejsce: „Czy ktoś mnie już widział?”

- praca Alana Kaczorowskiego

III miejsce: „Las krokusów”

- praca Aleksandry Zbroch

III miejsce: „Zagubiony motyl”

- praca Karola Romańskiego

Wyróżnienia zdobyli:

Joanna Mrugacz „Wiosenne wygrzewanko”, Zuza Pałczyńska – Woś „Trzy sierotki”, Leon Bocheński „Marsz tulipanów”, Zosia Zych „Wiosenna aleja włoskich drzew”, Ada Wróbel „Malinowy kwiat”.

Specjalne wyróżnienia zdobyli wspomagający nas i dający jak zawsze natchnienie dorośli fascynaci fotografii. Są to:

Grzegorz Wojtaszek „Tyniec – panorama”, Ilona Dudek „Wiosna, ach to TY”, Agnieszka Raszewska „Fioletowo mi...” i praca „Wiosna po japońsku”.

Zwycięzcom składamy gratulacje, a wszystkich naszych „Fanów” zapraszamy na ostatnią już odsłonę pt. „Niesamowity świat zwierząt – tych dużych i tych całkiem małych”. Prace powstały w czasie naszej majowej wycieczki do Ogrodu Zoologicznego w Krakowie.

Opiekun koła:

mgr Jadwiga Kapołka.

• Ratownictwo medyczne i pierwsza pomoc

• W dniu 24 maja 2019 r. klasy I-III brały udział w szkoleniu pod tytułem: „Ratownictwo medyczne i pierwsza pomoc”. Uczniowie mieli okazje poćwiczyć i nauczyć się niezbędnej wiedzy, aby pomóc potrzebującemu.

• Uroczysta Gala Finałowa w Krakowskiej Akademii im. A.F. Modrzewskiego

• 23 maja 2019 r. podczas uroczystej Gali Finałowej w Krakowskiej Akademii im. A.F. Modrzewskiego, oficjalnie ogłoszono wyniki XII Konkursu "Dom i ogród moich marzeń" – Kraków 2019., zaprezentowano najlepsze prace i wręczono nagrody Laureatom. Wśród wielu Laureatów znaleźli się nasi uczniowie: Patrycja Pieprzak, Mateusz Kopczyk i Kacper Głowacki.

Informujemy, że w tegorocznych prelekcjach prowadzonych przez architektów – członków Małopolskiej OIA uczestniczyło 1300 uczniów z 33 małopolskich szkół.

Naszym Laureatom oraz Pani Jolancie Różyckiej składamy serdeczne gratulacje!