• Dzień z lekturą i ulubioną książką w klasie II

• Już drugi raz spotykamy się w naszej klasie na zajęciach pod tytułem „Dzień z lekturą i ulubioną książką.” Tym razem  był to dzień poświęcony książce „Nie płacz, koziołku”, której autorem jest Siergiej Michałkow.

Uczniowie, wybranym przez siebie sposobem, przedstawiali przygody głównego bohatera, czyli tytułowego Koziołka. Także i tym razem najczęściej wybierane były prezentacje przestrzenne, czyli makiety, przedstawiające głównych bohaterów, najważniejsze wydarzenia, czy miejsce akcji. Nowością było wykonanie prezentacji w formie przestrzennej historyjki obrazkowej. Podczas zajęć omawialiśmy także przygotowane samodzielnie przez uczniów książki, pod wspólnym tytułem „Moja książeczka”. Prace dzieci zawierały wszystko to, co powinna zawierać każda książka, czyli: okładkę, nazwisko autora, tytuł, nazwę wydawnictwa, rok i miejsce wydania, treść, ilustracje, numery stron. Przykładowe tytuły to: „Przygody Dyzia”, „Były sobie pieski trzy”, „Historia pewnego auta”,  „Wycieczka nad Morskie Oko”, „Przygoda Łatki’, „Gdzie rośnie kawowiec?”, „Atlas zwierząt”, „Kot i pies”, „O Felusiu i Tatarku:”, „Przygody kotki Kizi”

Mamy nadzieję, że po tych zajęciach nikt z naszej klasy nie zapomni, co, oprócz treści, znajduje się w każdej książce. Kolejne spotkanie już za miesiąc!

Wychowawca:

mgr Jadwiga Kapołka

• Ciekawe zajęcia w klasie I

• Podczas zajęć uczniowie klasy I mieli okazje zapoznać się z historią kapelusza oraz innych nakryć głowy. Mogli również zaprezentować różne nakrycia głowy przyniesione przez siebie. Jeden z uczniów przedstawił hełm swojego dziadka z okresu II wojny światowej.

26 marca 2019 roku odbyły się również warsztaty o tolerancji i życzliwości  „Wszyscy jesteśmy tacy sami, a zarazem inni”. Ponadto uczniowie z klasy I biorą udział w projekcie „Dzieci nie jedzą śmieci". Mają okazje zapoznać się ze składem witamin owoców i warzyw. Witaminy powodują fajne miny.