• Kwesta marcowa "Pola nadziei"

• 10 marca 2019 roku, dzięki życzliwości ks. proboszcza parafii Św. Rodziny z Nazaretu w Balicach, uczniowie naszej szkoły wraz z panią katechetką Moniką Kotwica, po raz kolejny uczestniczyli w kweście „Pola nadziei” na rzecz Hospicjum św. Łazarza w Krakowie. Jak co roku doświadczyli otwartości, wrażliwości i dobroci serc mieszkańców Balic, Burowa i Szczyglic.

• Wybory "Super Dziewczyny" w klasach I-III

• 8 marca 2019 roku w klasach I-III odbyły się wybory Super Dziewczyny. Do walki o ten zaszczytny tytuł zgłosiło się dwanaście uroczych dziewczynek. Po pierwszej turze jury wyłoniło siedem z nich, które rywalizowały ze sobą w następnym etapie. Emocji było co niemiara. Po zaciętej walce jury wyłoniło po jednej  zwyciężczyni z każdej klasy.

Tytuł „SUPER DZIEWCZYNY” w roku szkolnym 2018/2019 otrzymały:

Magdalena Wieloch z klasy I

Joanna Mrugacz z klasy II

Oliwia Kofin z klasy III

Chłopcy z klas I-III wybierali również „MISS PUBLICZNOŚCI”. Została nią Maja Góralczyk z klasy III, która pokonała swoje rywalki przeważającą liczbą głosów.

Opiekun Małego Samorządu: Ewa Nowotarska

• Koło fotograficzne: Zima zaczarowana w kadrze

•           W  styczniu 2019 roku tematyka prac koła brzmiała następująco :  Zima zaczarowana w kadrze. Tym razem prezentowane prace poddawane różnym modyfikacjom i przeróbkom, takim jak: natężenie światła, filtry, ramki itp.

Jak zwykle w  prezentacji  brali udział nie tylko uczniowie, ale także coraz liczniejsza grupa nauczycieli oraz pozostałych pracowników, a także byłych uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

Wszystkie zgromadzone fotografie  można było oglądać , jak zawsze w formie prezentacji w holu głównym na parterze.  Na wystawce prac koła, znajdującej się na korytarzu pierwszego piętra zgromadzone zostały kolejne finałowe zdjęcia uczestników koła. Zaprezentowane zostały także wybrane prace dorosłych fascynatów  fotografii.

W głosowaniu na najlepsze zdjęcie udział brali, tak jak poprzednio: nauczyciele, pozostali pracownicy szkoły, rodzice i uczniowie klas ( zwłaszcza klas I – V ).

Jak widać liczba biorących udział w naszej zabawie systematycznie wzrasta. Wszystkim – za zaangażowanie – składamy serdeczne podziękowania!

Wyniki  czwartej odsłony przedstawiają się następująco:

I miejsce:

• Joasia Mrugacz – „Opatulone drzewa”

II miejsce:

• Ada Wróbel – „Bajkowa góra”( nowy członek zespołu )
            • Maksymilian Majka – „Zima inaczej – flamingi w blasku słońca”

III miejsce:

• Leon Bocheński– „Zima inaczej – bajkowy krajobraz”
            • Zuza Pałczyńska - Woś– „ Baśniowy krzaczek”

Wyróżnienia zdobyli:

• Ola Zbroch – „Śnieżny kapturek”
            • Asia Mrugacz – „Tęczowy błysk”

Specjalne wyróżnienia zdobyły także prace dorosłych fascynatów  fotografii. Wśród wielu ich prac najwięcej głosów zdobyły:

• „Na Połoninach”  Grzegorza Wojtaszka
            • „Moja zima” Agnieszki Raszewskiej
            • „Mariacki” Iwony Wojtaszek
            • „Tajemniczy zamek” Ilony Dudek

oraz praca pt. „Jak w starym kinie”

Następnym tematem naszych prac będzie wiosna, Szukać i zbierać będziemy fotografie , które potem zebrane będą pod wsólnym tytułem ”Wiosna, wiosna, wiosna ach to TY!”

Nasze spotkania odbywają  się w poniedziałki na 5. lekcji  lub w piątki na 6. lekcji.  Raz w miesiącu , tradycyjnie wybieramy się całą grupą na „wspólne łapanie chwil”

Wszystkich chętnych – zapraszam!

Opiekun koła:

mgr Jadwiga Kapołka