• Życzenia wielkanocne

• Niech radosne Alleluja

będzie dla Was ostoją zwycięskiej miłości i niezłomnej wiary.

Niech pogoda ducha towarzyszy Wam w trudzie każdego dnia,

a radość serca w czasie zasłużonego odpoczynku.

Radosnych Świąt Wielkanocnych,

wypełnionych nadzieją budzącej się do życia przyrody

oraz wiarą w sens i wartość życia.

Pogody w sercu i radości, płynącej

ze Zmartwychwstania Pańskiego

oraz smacznego święconego jajka w gronie najbliższych osób.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne

Pracownicy administracji i obsługi

• Wiosenna wyprawa… Spektakl teatralny, jarmark wielkanocny, Muzeum Figur Woskowych

•            12 kwietnia 2022 r. uczniowie klas czwartej, piątej i szóstej mieli możliwość obejrzenia przedstawienia teatralnego w wykonaniu zawodowych aktorów. Narodowy Teatr Edukacji  z  Wrocławia przyjechał do Krakowa i zaprezentował spektakl „Pan Kleks”. Podczas przedstawienia można było podziwiać stroje aktorów, rekwizyty i scenografię. Przedstawienie okazało się ciekawą adaptacją książki Jana Brzechwy.

Następnie, korzystając z wiosennej pogody, udali się na Rynek Główny gdzie przywitał uczniów barwny, nawiązujący do krakowskich motywów, eksponujący regionalne produkty   i  nawiązujący do wielkanocnych tradycji jarmark wielkanocny. Postanowili sprawdzić, jakie oferuje atrakcje i oczywiście nie obyło się bez drobnych zakupów.

Kolejnym miejscem, które odwiedzili, było Muzeum Figur Woskowych. Wosk ma specyficzne właściwości, jego plastyka sprawia, że możemy z niego zrobić wszystko co nam się podoba tym bardziej, że kształty, które można uzyskać są bardzo podobne do oryginalnych postaci. Naszym oczom ukazali się znani politycy, duchowni, sportowcy, aktorzy, postaci fikcyjne. Niezwykłość tego miejsca polega na tym, że zwiedzający mogą dotknąć wszystkich eksponatów, pozować z nimi do zdjęć.

Wszyscy wrócili do szkoły bardzo zadowoleni.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

• Radość z samodzielnego tworzenia

• “Tik, tak, tik - brzmią zegary.

Ma ich sto zegarmistrz stary.

Małe, duże, średnich sporo, wciąż tikają nam wesoło.

Tik, tak, tik, tak, bim, bam, bom dźwięczy stu zegarów ton.

Nowy zegar się pojawił, w osłupienie wszystkich wprawił”.

Zajęcia na świetlicy to niezastąpiona okazja do urozmaicenia zajęć szkolnych  i nadania im nowego wymiaru. Metody i formy muszą być tak dobrane, by dawały wytchnienie po nauce szkolnej, a jednocześnie rozbudzały twórczą inicjatywę…

Prezentujemy zegary wykonane na zajęciach świetlicowych przez uczniów z klas I-IV.

• Kiermasz Wielkanocny

• Informujemy, że od 4 kwietnia 2022 r. odbywa się w naszej szkole  Kiermasz Wielkanocny. Zachęcamy do kupowania wykonanych przez nas ozdób. Fundusze, które uzbieramy zostaną przeznaczone na remont świetlicy. Serdecznie zapraszamy do naszej szkoły….

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych przesyłamy dla wszystkich naszych przyjaciół garść refleksji związanych   z tym pełnym zadumy, ale jakże radosnym czasem.

WESOŁEGO ALLELUJA!!!