Przygotowania uczniów klasy VII do kiermaszu świątecznego
Dziecko ma swoje prawa
20 listopada jest wyjątkowym dniem ze względu na rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Uczniowie klas I-III włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Odbyły się pogadanki i projekcje filmów związanych z tematem tego dnia. Rozbrzmiewała „Piosenka o prawach dziecka”. Uczniowie klasy II i III sporządzili notatkę, dotyczącą historii i znaczenia tego dnia. Uczniowie klasy I wykonali prace plastyczne, obrazujące najważniejsze prawa dziecka.
Poznajmy zanikające zawody
13 listopada 2024 roku uczniowie z klas I i II wybrali się na wycieczkę do „Centrum Szkła i Ceramiki” na ul. Lipową 3. Celem wycieczki było poznanie zawodu hutnika - szklarza oraz zapoznanie z technologią wytwarzania szkła. Dzieci brały udział w pokazie ręcznego formowania szkła, poznały narzędzia i minerały potrzebne do jego wyrobu.Grupy wraz z przewodnikiem zwiedziły wystawę, poznały trochę historii związanej z hutą szkła. Najbardziej podobały się im eksponaty w galerii współczesnej. Mieniły się różnymi kolorami i wyróżniały kształtami, były tam: wazony, talerze, szklanki, kubeczki, świeczniki, miski a nawet szklane owoce, kwiaty i zwierzęta.
Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości
12 listopada 2024 r. obchodziliśmy uroczyście Święto Niepodległości. Była to doskonała okazja do edukacji historycznej i budowania więzi społecznych. Wspólne świętowanie, udział w akademii, rozwiązywanie zagadek i quizów przyczyniły się do lepszego rozumienia przeszłości i do szacunku dla dziedzictwa narodowego.
11 listopada – Narodowy Dzień Niepodległości to nie tylko święto historyczne, ale i dzień pełen znaczenia, który uczy młodzież, czym jest patriotyzm i jaką wartość niesie niezależność. Trud organizacji urodzin Polski przyjęli na siebie uczniowie klas VIb i VIII pod opieką pani Iwony Skowrońskiej i pani Ewy Ciszyńskiej. Zwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek.
5
Kto Ty jesteś? Polak mały
11 listopada 1918 r. przeszedł do historii jako jeden z najważniejszych dni w dziejach naszego kraju i narodu. Wtedy właśnie, po 123 latach niewoli, państwo polskie odrodziło się jako suwerenny, niepodległy kraj. Co roku 11 listopada Polacy obchodzą Święto Niepodległości.
8 listopada 2024 r. uczniowie klas I-III, ciesząc się z tego, że żyjemy w wolnym kraju i możemy bez przeszkód uczyć się, pracować i tworzyć lepszą przyszłość naszej Ojczyzny, wyrazili swoją radość krótkim apelem i inscenizacją upamiętniającą ten niezwykły moment w historii naszego kraju – odzyskanie przez Polskę niepodległości.
5
Szkoła do Hymnu
8 listopada 2024 r. punktualnie o symbolicznej godzinie 11:11, w naszej szkole zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. Uczniowie i nauczyciele wspólnie śpiewali hymn, angażując się w akcję „Szkoła do hymnu”, organizowaną przez Ministerstwo Edukacji.
Akcja „Szkoła do hymnu” kontynuuje tradycję, która rozpoczęła się w 2018 roku. Wówczas, pod hasłem „Rekord dla Niepodległej”, blisko 5 milionów uczniów i niemal 480 tysięcy nauczycieli z całego kraju wspólnie odśpiewało „Mazurka Dąbrowskiego”. W inicjatywę zaangażowały się także placówki polonijne z całego świata.
Archiwum Aktualności