• Plac to nasz kraj, to całe nasze państwo!

• 13 grudnia 2023 r. uczniowie klas IV – VI wybrali się  na nową odsłonę ponadczasowej opowieści Ferenca Molnára, Chłopcy z Placu Broni, która na pierwszy rzut oka niewinna, okazuje się być niezwykle aktualna w dzisiejszych czasach.

Spektakl teatru ARTENES przedstawia losy grupy chłopców, którzy z ogromną pasją, w duchu wzajemnego bohaterstwa toczą największą bitwę swojego życia. Pozornie jest to bitwa o... prawo do zabawy na placu, ale szybko okazuje się, że jest ona jedynie tłem do egzaminu z lojalności, bohaterstwa i męstwa. Przenieśliśmy się do XIX-wiecznego Budapesztu, aby z zapartym tchem podziwiać, jak z ogromną pasją Ci młodzi chłopcy jednoczą się w walce o prawo do zabawy na skrawku ziemi w sercu miasta. Dodatkową atrakcją było miejsce – Audytorium Maximus – gdzie uczniowie mogli poczuć się jak studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego.

• Mikołajki w klasie VI

• W dniu 11 grudnia 2023 r.  uczniowie klasy  VI obchodzili Mikołajki. Podtrzymując coroczną tradycję  wymieniali się prezentami. Ten dzień minął w miłej i radosnej atmosferze.

• Mikołajkowy Turniej Gier i Zabaw

• Mikołajki w szkole to nie tylko odwiedziny Mikołaja z worem prezentów i oglądanie świątecznych bajek lub filmów. To wyjątkowy czas, który warto spędzić kreatywnie, aby nieco wprowadzić się w ten świąteczny czas i poczuć zbliżającą się magię świąt Bożego Narodzenia.

7 grudnia 2023 r., kiedy uczniowie klasy VIII zmagali się z trudami próbnego egzaminu ósmoklasisty, klasy IV-VII uczestniczyły w Mikołajkowym Turnieju, czyli  zabawie o tematyce Mikołajkowo świątecznej.

Uczniowie rozwiązywali różnego rodzaju zadania, które idealnie wpasowały się w klimat tego magicznego czasu. Zaproponowano im zarówno gry ruchowe, jak i edukacyjne quizy, kreatywne warsztaty artystyczne, a także gry pamięciowe  i logiczne. Oczywiście klasy rywalizowały ze sobą, jednak najważniejsza była radość ze wspólnego działania, zwłaszcza, że święta są czasem szczególnym, kiedy wyjątkowo bardziej niż zwykle zwracamy uwagę na rodzinne więzi i radość z przebywania w towarzystwie bliskich nam osób. Uwieńczeniem tego dnia były pięknie udekorowane choinki gigant, wspólne dzieło uczniów każdej klasy, które teraz zdobią sale lekcyjne.

• Mroczna przygoda mikołajkowa

• HEJ ŚMIAŁKU…TO O TOBIE MÓWIĄ, ŻE NICZEGO SIĘ NIE LĘKASZ?

6 grudnia 2023 r. uczniowie klasy VII zapragnęli przeżyć nieco nietypowo.  Zamiast tradycyjnych prezentów zażyczyli sobie wizytę w Fear Factory – Domu Strachu. Chcieli się sprawdzić i udowodnić innym, że nie zawiodą, że choćby nie wiem co, nie zawrócą.

Czy udało im się pokonać strach i poświęcić dla grupy oddając im jedyną latarkę, samemu zostając w ciemnej izbie umożliwiając ucieczkę pozostałym?

Przekonali się, jak pachnie strach, gdy w panującej dookoła całkowitej ciemności słyszeli tylko ciągłe sapanie i szyderczy śmiech dziwnych istot, gotowych by nie dopuścić do sukcesu uczniowskiej wyprawy.

Dom strachu w Krakowie to miejsce, które warto odwiedzić, jeśli lubimy mocne wrażenia. Przebywanie wśród strachów może być nie tylko zabawą, ale też sposobem na przetestowanie swojej odwagi i siły woli.

• Św. Mikołaj w szkole

6 grudnia – jak dobrze wiecie,

Święty Mikołaj chodzi po świecie.

Dźwiga swój worek niezmordowanie

I każde dziecko prezent dostanie!

Tradycyjnie, jak co roku w okolicach 6 grudnia naszą szkołę odwiedza sam Święty Mikołaj! W tym

roku, ten długo wyczekiwany gość, przybył do nas dokładnie w dniu swoich imienin i sprawił, że

dzień był wspaniały, wyjątkowy, pełen radości, życzliwości i uśmiechu.

Jego wizyty z niecierpliwością wyczekiwali nie tylko najmłodsi uczniowie, ale także Ci troszkę starsi, a

nawet najstarsi. Na Mikołaja czekały radosne występy przygotowane przez uczniów pod bacznym

okiem wychowawców, wierszyki, piosenki…uściski i całusy. W tym dniu każdy został obdarowany

upominkiem. Jest to dobry znak, który świadczy o tym, że przez cały rok wszyscy byli grzeczni i

zasłużyli na prezenty. Była to okazja do podkreślenia idei życzliwości, budowania pozytywnych relacji

oraz uszczęśliwiania się nawzajem.