• Ekipa ratownika- Warsztaty z pierwszej pomocy

• Każdy człowiek, duży lub mały, może być świadkiem wypadku drogowego lub nieszczęśliwego zdarzenia, w wyniku którego zagrożone jest czyjeś zdrowie lub życie. Aby pomóc, trzeba wiedzieć, jak to zrobić. Im więcej ludzi będzie posiadało umiejętność udzielania pierwszej pomocy, tym więcej osób zostanie uratowanych.

19 października 2023 r. w ramach akcji „Odblaskowa szkoła” odbyły się warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia poprowadził p. Grzegorz Wróbel – nauczyciel edukacji do bezpieczeństwa.

Na wstępie p. Grzegorz przeprowadził z dziećmi krótką pogadankę na temat udzielania pierwszej pomocy. Opowiedział uczniom w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy i jak można pomóc poszkodowanym, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Następnie odbył się pokaz udzielania pierwszej pomocy z wykorzystaniem fantomów.

Było to ważne i bardzo potrzebne szkolenie, które pozwoliło dzieciom dowiedzieć się, jak reagować w nagłych wypadkach i zachować zimną krew w nieprzewidzianej sytuacji.

• Smakosze plecionych bułeczek

• 17 października 2023 roku uczniowie klas  I-III odwiedzili Muzeum Chleba w Radzionkowie.
            Główną atrakcją było uczestniczenie w warsztatach formowania i wypieku plecionych bułeczek. Uczniowie zobaczyli wiele ciekawych eksponatów z dawnych czasów, których ludzie używali w codziennym życiu. Poznali historię chleba, jego pochodzenie i tradycje z nim związane oraz proces produkcji pieczywa. Niezwykle ciekawa okazała się również lekcja w dawnej klasie szkolnej, podczas której dzieci poznały zwyczaje panujące przed laty w szkołach.  Wycieczka dostarczyła dzieciom sporo wrażeń, ale przede wszystkim uzmysłowiła, czym dla człowieka był i jest chleb.

• Odkrywcy Starożytnej Grecji

• 16 października 2023 roku uczniowie klasy III udali się w niesamowitą podróż do starożytnej Grecji. Ich przewodniczką była pani Ania z biblioteki w Balicach. Dzieci poznały greckich bogów, kulturę i sztukę.  Na koniec wszyscy, jak zwycięzcy Olimpiady, wyszli z laurowymi wieńcami na głowach.

• Ślubowanie uczniów klasy I i Dzień Komisji Edukacji Narodowej

• ​​​​…Za trud,

Za serce,

Za uśmiech…

DZIĘKUJEMY.

Uczyć się ,

by świat zdobywać,

ŚLUBUJEMY.

12 października 2023 roku w naszej szkole odbywała się uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. Miała ona potrójny charakter, ponieważ tego dnia uczniowie wraz z całą społecznością szkolną uczcili Dzień Edukacji Narodowej oraz 250 rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej.

Początek szkoły wiąże się z mnóstwem emocji, a uroczystość pasowania na pierwszoklasistę wzrusza dzieci i rodziców. Z okazji pasowania na ucznia pierwszoklasiści Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Balicach złożyli ślubowanie, śpiewali piosenki, zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, a także otrzymali drobne upominki od przedstawicieli każdej z klas.

• Udział w akcji BohaterOn

• W tym roku nasza szkoła kolejny raz przystąpiła do akcji BohaterON – włącz historię! To ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników

Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

Projekt ma na celu edukować młodych Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

Uczniowie klas IV i VII, Szkoły Podstawowej w Balicach, wysłuchali prelekcji na temat II wojny światowej. Poznali historię męstwa i bohaterskiej walki mieszkańców stolicy w roku 1944. Wysłuchali materiału audio pt. ”Iskra” nadziei oraz “Uparte serce tego miasta” poświęcony Powstaniu  Warszawskiemu. Dodatkowo klasy starsze wykonały prace do projektu, a także kartki z życzeniami na stronie

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym Uczniom!