• Informacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Balicach

• Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego 4 września 2023 r. w Kościele Św. Rodziny w Balicach o godz. 8.00 dla kl. IV-VIII, a o 9.00 dla kl. I-III

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 dla klas IV - VIII o 8.45, a dla klas I-III o 9.45 na sali gimnastycznej.

Po zakończeniu inauguracji uczniowie spotykają się z wychowawcami w salach lekcyjnych.

W tym dniu  świetlica szkolna czynna  od 7.00 do 17.00.

Zapisy  do świetlicy szkolnej do  8 września poprzez wypełnienie karty zapisu dziecka do świetlicy i upoważnienia do odbioru dziecka. Formularz znajduje się na stronie internetowej, zakładka ZSP Balice - świetlica i przy wejściu głównym do szkoły. Wypełnione formularze prosimy o pozostawienie w skrzynce korespondencyjnej przy wejściu głównym.

Od 5 września uruchomiony zostanie dowóz dzieci do szkoły. Autobus wyjedzie o 7.14 ze Szczyglic, następnie przejedzie przez Aleksandrowice i na końcu przez Burów. Odjazd autobusu o 14.35. Szczegółowy rozkład jazdy na poszczególne dni dzieci otrzymają 5 września od opiekuna dowozu.

Od 5 września uruchomiona zostanie stołówka. Chętni na korzystanie z odpłatnych obiadów mogą się zapisywać telefonując do sekretariatu szkoły w godz. 7.30-15.30.

Przedszkole Samorządowe jest czynne od 1 września w godz. 7.00-17.00.

• Omdlenia

• Poniżej przedstawiamy ulotkę przygotowaną przez studentów z Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Materiał zawiera najważniejsze informacje dotyczące m.in. przyczyn omdleń, ich charakterystycznych objawów czy sposobów na zmniejszenie ryzyka omdleń.

ulotkaomdlenia.pdf

• Informacja o podręcznikach na rok szkolny 2023/2024

• Uczniowie klas I-VIII otrzymają we wrześniu 2023 r. darmowe podręczniki i ćwiczenia, które mają obowiązek zwrócić w czerwcu 2024 r.

Wyjątkiem są podręczniki do religii. Poniżej ich wykaz :

Grupa przedszkolna  R3

Kocham Cię, dobry Jezu, red.ks. Tadeusz Panuś, ks. Andrzej Kielian,  Edyta Chojecka ,wyd. św. Stanisława

Klasa II

Jezus jest naszym Zbawicielem. Podręcznik z ćwiczeniami, red. ks. Tadeusz Panuś, ks. Andrzej Kielian, Adam Berski, wyd. Św. Stanisława

Klasa III

Jezus przychodzi do nas, red. ks. Tadeusz Panuś, ks. Andrzej Kielian, Adam Berski, wyd. Św. Stanisława

Klasa VII

Duch Święty darem dla człowieka, red. ks. Tadeusz Panuś, ks. Andrzej Kielian, Adam Berski, wyd. Św. Stanisława

Klasa VIII

Chrześcijanin w świecie, red. ks. Tadeusz Panuś, ks. Andrzej Kielian, Adam Berski, wyd. Św. Stanisława

Uczniowie klas I, IV, Va, Vb, VI- zeszyt A4

• Ostatnie szkolne wspomnienia

• Świadectwa rozdane... Koniec roku szkolnego już za nami.

Zobaczcie, jak przyszłe klasy piąte spędziły ostatnie chwile w tym roku szkolnym - na spotkaniu integracyjnym przy ognisku w Aleksandrowicach...

Dziękujemy Rodzicom naszych podopiecznych za wspaniałą organizację tego wydarzenia. Było pysznie, ciepło i miło!

Życzymy wszystkim słonecznych, pięknych, pełnych wytchnienia, a jednocześnie licznych atrakcji wakacji!

klasy IV wraz z opiekunami