• Kreatywna lekcja j. polskiego

• 1 lutego 2024 r. na lekcji języka polskiego uczniowie klasy Va powtarzali i utrwalali poznane części mowy. W ramach kreatywnego i twórczego uczenia się przygotowywali lapbooki.

• Spotkanie z niezwykłą książką świata

• 30 stycznia 2024 r. uczniowie klasy IV, na lekcji religii, zdobywali ciekawe informacje o niezwykłej książce świata- Biblii. Pracując w grupach mierzyli się z 11 zadaniami i uzupełniali tekst luk. W czasie „podchodów” pojawił się również przyjaciel robot Super DOC, który wyznaczył jedno z zadań do wykonania.

• Dzień Babci i Dziadka w klasach I – III

• 25 stycznia 2024 r. zaprosiliśmy do naszej szkoły babcie i dziadków. Jak zwykle nas nie zawiedli. Z tajnych źródeł wiemy, że niektóre babcie przyjechały nawet pociągiem. Z minuty na minutę sala gimnastyczna zapełniała się. Wszystkie miejsca zostały zajęte.  Pan Dyrektor powitał seniorów i zaprosił na program artystyczny przygotowany przez uczniów klas I -III. Najpierw goście obejrzeli historię narodzenia Jezusa w pięknych jasełkach. Dopełnieniem uroczystego występu były wiersze i piosenki , z gromkim sto lat na koniec. Nie zabrakło też własnoręcznie wykonanych laurek, życzeń i uścisków. Słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców  jeszcze bardziej umilił wszystkim czas. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się znowu!

• Noc z emocjami czyli o sekretach ukrytych głęboko w nas

• W piątek 19 stycznia 2024 r. o 19:00 rozpoczęła się „Noc z emocjami”, w której udział wzięła klasa 4 pod opieką pani Żanety Machlowskiej i pani Agnieszki Milewskiej-Grojec. Wspólną przygodę czwartoklasiści rozpoczęli od obejrzenia filmu animowanego „Sekrety morza”, który był pretekstem do warsztatów. Podczas oglądania uczniowie zwracali uwagę na emocje i uczucia, jakie towarzyszą bohaterom opowieści. Smakowity popcorn i zdrowe chrupki nie przeszkodziły oglądającym w skupieniu się.

Około godziny 22:00 wszyscy poszli do sali nr 20, w której czekała kolacja w postaci pysznych i ciepłych tostów. Po kolacji, umyci i gotowi do spania, wszyscy położyli się na materacach, które okazały się nadzwyczaj wygodne. Uczniowie zasypiali, słuchając następnej lektury – „Dynastii Miziołków”.

Rano uczniowie zjedli śniadanie i wraz z opiekunami uporządkowali salę, a następnie czekali na rodziców, którzy mieli ich odebrać o 8:00. Wszyscy wychodzili ze szkoły zmęczeni, ale uśmiechnięci. Każdy pytał o następne nocowanie i warsztaty, które z pewnością odbędą się bliżej końca roku szkolnego.

Organizatorki przygotowały również warsztaty o emocjach, jednak zmęczenie całym tygodniem spowodowało, że zajęcia zostały przełożone i odbyły się we wtorek. Uczniowie chętnie pracowali i dzielili się swoją wiedzą. Udało nam się również wysnuć wniosek:

„Człowiek bez emocji i uczuć staje się pustą skorupą, kamieniem”

• Szkolny Konkurs Szachowy

• W styczniu ,w naszej szkole zakończył się Szkolny Konkurs Szachowy. Do rozgrywek zgłosiło się 20 uczniów z klas I-VIII. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe: grupa młodsza kl. I-III oraz grupa starsza kl. IV-VIII. Turniej rozgrywany był systemem kołowym, w którym każdy z graczy miał do dyspozycji nie więcej niż 10 minut. Całe zawody przebiegały w miłej,sportowej atmosferze, zgodnie z duchem fair play.

Wyniki rozgrywek przedstawiają się następująco:
            w kategorii klas I-III
            I miejsce - Ksawery Świentek
            II miejsce - Elżbieta Górska
            III miejsce - Mykhailo Baranovskyi

w kategorii klas IV- VIII
            I miejsce - Szymon Kańka
            II miejsce - Aleksandra Górska
            III miejsce - Maciej Galus

Gratulujemy wyników i mamy nadzieję, że szkolne zawody staną się zachętą dla pozostałych uczniów do zgłębiania tajników gry w szachy.