• Karnawał w Anikinie - wycieczka uczniów klas I- III

• 16 stycznia 2024 roku uczniowie klas I-III brali udział w zabawie karnawałowej zorganizowanej w Anikinie w Krakowie. Pod okiem zaangażowanych w swoją pracę  animatorów dzieci bawiły się, rozwiązywały różne zadania, brały udział w mini konkursach, miały możliwość pomalowania twarzy i przebrania się. Pomiędzy zabawami odbył się poczęstunek. Na zakończenie uczniowie otrzymali drobny upominek i klasowe zdjęcia.

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w przedszkolu

• Nasza szkolna biblioteka w tym roku szkolnym aplikowała do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Na złożony wniosek, zgodnie z uchwałą Rady Ministrów, otrzymaliśmy dotację celową w kwocie 2500 zł na zakup nowości wydawniczych oraz realizację działań promujących czytelnictwo w przedszkolu.

W ramach realizacji programu podjęto następujące działania:

- zakupiono książki (m.in. obrazkowe, multisensoryczne, serie z dużymi literami itp.) oraz audiobooki dla najmłodszych czytelników,

- zorganizowano „Koncert książkowych życzeń w bibliotece”, w którym dzieci i ich rodzice mogli decydować, jakie pozycje książkowe poszerzą zasoby biblioteki,

- zorganizowano spotkanie z rodzicami na temat wpływu czytania na rozwój i edukację dzieci,

- podjęto współpracę z Publiczną Biblioteką w Balicach oraz Wojewódzkimi Bibliotekami w Krakowie – zaplanowano udział przedszkolaków w zajęciach bibliotecznych,

- zorganizowano udział 6-latków w spotkaniu autorskim ze szwedzką pisarką Sarą Ohlsson w ramach 10. Festiwalu Literatury dla Dzieci w Krakowie,

- wykonano z dziećmi autografniki – osobiste notesy do kolekcjonowania autografów autorów, ilustratorów oraz innych twórców literatury, kultury i rozrywki, które będą im towarzyszyły podczas spotkań z ciekawymi ludźmi,

- prowadzono zajęcia z dziećmi, czytano książkę Sary Ohlsson „Bułeczka rządzi”,

- zakupiono plakaty promujące czytelnictwo i działania biblioteki,

- zakupiono pieczątki (stemple) do znakowania woluminów - z ekslibrisem biblioteki, logo Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa oraz książki z autografem.

W II okresie r. szk. 2023/2024 nastąpi dalsza część działań:

- konkursy czytelnicze i zajęcia z przedszkolakami,

- „Bookcrossing w przedszkolu” czyli wymiana książek między dziećmi,

- organizacja spotkań, podczas których starsi czytają młodszym.

Liczymy na to, że nasi najmłodsi czytelnicy będą mieli dużo radości z obcowania z literaturą oraz wiele wrażeń z zajęć i spotkań, które je jeszcze czekają.

Koordynator programu

Agata Byrtek

• Zaproszenie na webinar dla uczniów klasy VIII

• Jak oceniasz swój poziom wiedzy na temat wyrażeń algebraicznych? Potrafisz je rozwiązywać?

A może już na samą myśl o nich zaczynasz się stresować?

Nie martw się! Istnieją sposoby, aby sobie z nimi poradzić!

Przedstawi je Karol Wilczyński, nauczyciel i korepetytor z dużym doświadczeniem. Gdzie?

Na bezpłatnym webinarze, w najbliższy czwartek, 11.01.2024 r.. Warto przyjść, żeby dowiedzieć się, jak ogarnąć wyrażenia algebraiczne na Egzaminie Ósmoklasisty bez znajomości całej matmy.

Zapisz się już teraz, żeby nie przegapić spotkania: https://zday.pl/egzamin-osmoklasisty/

Z bezpłatnych webinarów ZDAY skorzystało już ponad 31 tysięcy uczniów!

O 19:00 w czwartek czeka na Ciebie porcja praktycznej wiedzy oraz konkurs, na którym główną nagrodą będzie dron! Do zobaczenia!

Zespół ZDAY.pl

• Jasełka, pokaz tańca i wręczenie nagród za konkurs świąteczny

• 22 grudnia 2023 roku od rana było już bardzo świątecznie. W szkole pachniało barszczem, piernikami i  Bożym Naradzeniem. W klasach trwały przygotowania do wigilijnych spotkań. O godz. 9.00 zebraliśmy się  w sali gimnastycznej, aby na chwilę zatrzymać świat i opowiedzieć jak to było, jak to wszystko się zdarzyło. Pełna dziecięcego wdzięku historia Bożego Narodzenia została przedstawiona w jasełkach przygotowanych przez uczniów klas I – III. Nowonarodzone dzieciątko tradycyjnie powitali pastuszkowie i trzej królowie. Chóry anielskie nadały całości magicznego blasku. I tak oto na świecie wielka radość zapanowała, od momentu, gdy wielka światłość się stała. A owa gwiazda co tak lśniła na jasnych niebios progu, wróżyła sercom nowe dni i szczęśliwego roku!

Po jasełkach odbył się krótki, świąteczny  występ taneczny w wykonaniu dziewczynek klas młodszych i starszych. Po nim odbyło się rozstrzygnięcie i wręczenie nagród konkursu na kartkę świąteczną. Na zakończenie głos zabrał  pan dyrektor. Dziękując za piękny występ, złożył zebranym świąteczne życzenia. Potem wszyscy udali się do swoich klas na wigilijne spotkania.

Występ uczniów klasy I, II i III

Pokaz tańca

Rozstrzygnięcie i wręczenie nagród- konkurs "Świąteczna kartka"