• Grudniowa Niespodzianka

• Informacja od opiekuna rodziny

Paczki zajęły pół mieszkania. Antek niosąc długie pudlo rzucił "a może Mikołaj przyniosł mi wędkę"?:) jak zaczął rozpokowywac to oczy robiły się coraz większe:) "Mamo ale wypasiona !"(i wymieniał części których nazw nie potrafię powtórzyc). Rozpakował wszystko poza prezentem na wigilię (ten stanął na honorowym miejscu na szafce i czeka na 24.12). Mama miała odpoczywać ale też co chwila się podrywała z łóżka widząc te wszystkie rzeczy. Stworzyliście dla nich wspaniały prezent (dostali znacznie więcej niz myśleli ze otrzymaja) za który Rodzina chce Wam z serca podziękować i życzyć wszystkim Darczyńcom i każdemu z osobna Zdrowych i Radosnych świąt oraz Do Siego 2024. Uściski od ekipy Grudniowej niespodzianki dla ZSP w Balicach

• Przedświąteczny czas w naszej szkole

• Wypiek pierników i przygotowanie życzeń świątecznych

Dziękujemy Pani Katarzynie Olech i Joannie Sikorskiej

za pomoc w zorganizowaniu przedświątecznych wypieków.

Kartki dla bezdomnych mężczyzn z schroniska

Uczniowie klasy I, IV, Va, Vb i VI oraz Maja uczennica klasy VIII, włączyli się do akcji "Kartki świąteczne dla bezdomnych". Wykonali 104 kartki, które następnie zostały przekazane do schroniska. Dzięki tym kartkom sprawili wielką radość tym, którzy z różnych przyczyn nie mają swojego domu. Kartki z życzeniami otrzymali również chorzy, którzy nie mogli dotrzeć na główne spotkanie. Wszyscy byli bardzo wdzięczni za okazany im gest miłości.

Uczniowie klasy III przygotowali piękne ozdoby świąteczne.

Więcej informacji w zakładce "Laboatoria Przyszłości" lub pod linkiem Zajęcia

• Mikołajowy wieczór filmowy uczniów klas V

• W dniu 20 grudnia 2023 r. odbył się w naszej szkole, podobnie, jak w ubiegłym roku, mikołajowy wieczór filmowy klas piątych. Tym razem bawiliśmy się oglądając "Wakacje Jasia Fasoli". Wcześniej jednak - przygotowywaliśmy i pałaszowaliśmy smakowite sałatki owocowe z bitą śmietaną oraz tosty. Po filmie odbył się konkurs z nagrodami na najciekawszy strój przedstawiający postać z bajki, a jego laureatkami zostały:

Katarzyna Zych (I miejsce),

Nikola Kawa (II miejsce),

Anastasiia Tsaruk (III miejsce)

Dziękujemy bardzo za pomoc w przygotowaniu tego wydarzenia Rodzicom klas piątych!

Wychowawcy 5a i 5b

• Lodowe szaleństwa

• 20 grudnia 2023 roku odbył się w naszej szkole wyjazd na lodowisko, w którym uczestniczyły dziewczęta z klasy 6 i 7. Naszymi opiekunami były: Pani Ewa Skucha oraz Pani Agnieszka Raszewska. Trudnej sztuki łyżwiarskiej uczyła nas Pani Gosia, która zaprezentowała krótki pokaz z obrotami i wyskokami. Niektórzy byli na łyżwach po raz pierwszy i świetnie sobie radzili. Wszystkie dziewczęta zadowolone wróciły do szkoły, wyrażając chęć ponownego wyjazdu na lodowisko.

• Spacer po Soplicowie i okolicach

• Uczniowie klasy VII realizowali projekt nawiązujący do lektury „Pan Tadeusz”. Podczas pracy analizowali fragmenty epopei, wybierając potrzebne im informacje. Oto przygotowane przez nich makiety Soplicowa i okolic.