• Kwesta na Hospicjum Św. Łazarza

• Dzięki życzliwości Ks. Proboszcza parafii Świętej Rodziny w Balicach 30 kwietnia 2023 r. kwestowaliśmy na rzecz chorych z Hospicjum Św. Łazarza w Krakowie przy kościele w Balicach i kaplicy w Szczyglicach . Jak co roku zostaliśmy przyjęci życzliwie przez Ks. Proboscza i parafian. Dziękujemy za uśmiech, otwarte serca i wrażliwość na potrzeby innych.

• Kreatywność uczniów nie zna granic… „no backpack day”, czyli dzień bez plecaka

• Dzień bez plecaka  to wybrany przez Samorząd Uczniowski dzień, w którym wszyscy chętni uczniowie i nauczyciele przychodzą bez plecaków i toreb. Zabawa polega na tym, by jednocześnie przynieść do szkoły wszystkie potrzebne przybory. Liczy się pomysłowość i spryt – książki, zeszyty i inne artykuły szkolne można spakować w dowolny, zwykle zabawny sposób. Taki właśnie był piątek  28 kwietnia 2023 r. w naszej szkole.

Zobaczcie pomysły naszych uczniów…

• Lodowa Baśń

• 27 kwietnia 2023 r. uczniowie klas I-III udali się na lodowisko do Krakowa, na spektakl teatralny na lodzie pt.: „Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza” na motywach baśni Bolesława Leśmiana.

Podczas swojej podróży Sindbad przemierzył drogą morską prawie cały świat. Wielokrotnie znalazł się za burtą przez podstępnego diabła morskiego, jako rozbitek zatrzymywał się na kolejnym nieznanym i niebezpiecznym lądzie, gdzie spotykał przyjaznych i mniej przyjaznych sobie postaci. Z każdej wyprawy powracał jednak do ukochanego wuja Tarabuka, niepoprawnego poety. Chińczyk, piraci, rude wojowniczki, królewny, konik morski, ryby piły… to również barwni bohaterowie niezwykłego przedstawienia.

Wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem pięknej ruchomej scenografii i dekoracji. Łyżwiarze mieli wspaniałe bajkowe kostiumy, a dodatkowym atutem przedstawienia były efekty pirotechniczne i gra świateł. Występom towarzyszyła wspaniała oprawa muzyczna. Spektakl był niezwykle ekspresyjny- piękna ruchoma scenografia , wspaniałe bajkowe kostiumy, pokazy gimnastyczne, efekty pirotechniczne, ale przede wszystkim brawurowe popisy łyżwiarskie. Wydarzenie to z pewnością na długo pozostanie  w naszej pamięci

• 22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi.

Z tej okazji 21 kwietnia 2023 roku klasa II przygotowała przedstawienie dla uczniów klas I-III. Przypomnieli oni całej społeczności uczniowskiej, że przyszłość Ziemi zależy od wszystkich ludzi. Każdy z nas chce żyć w pięknym, zdrowym środowisku, dlatego musimy wspólnie przeciwdziałać zagrożeniom ekologicznym.