• Kolędnicy Misyjni

• Głoszenie Dobrej Nowiny, dzielenie się radością i wiarą, zapraszanie do misyjnego zaangażowania i pomocy rówieśnikom z krajów misyjnych – oto cel wędrówki dzieci, które w okresie Bożego Narodzenia „wcielają się w role misjonarzy w trudzie wędrówki «od domu do domu»”. Każdego roku podejmują trud kolędowania dla swoich rówieśników z innej części świata. Tegoroczne przedsięwzięcie dedykowane jest małym mieszkańcom Amazonii.

Po raz kolejny dzieci zaangażowane w Ognisko misyjne (przedszkolaki, nasi uczniowie oraz uczniowie, którzy opuścili mury naszej szkoły) wraz Opiekunami 5 stycznia 2020 r. wyruszyły z  kolędą na ustach, by nieść Radosną Nowinę o Bożym Narodzeniu do mieszkańców parafii Św. Rodziny z Nazaretu w Balicach. Po Mszy Świętej, w czasie której Kolędnicy Misyjni(pięć grup) modlili się za dzieci z krajów misyjnych oraz pracujących  na misjach misjonarzy, wędrowali od domu do domu, aby poprzez piękne przebranie, krótkie scenki misyjne i śpiew kolęd  przypomnieć o wielkiej potrzebie bycia misjonarzem oraz dzieleniem się tym, co mamy z innymi. Wiele domów otwierało nie tylko drzwi, ale  również swoje serca dla dzieci z krajów misyjnych.

Z serca dziękujemy tym, którzy przyjęli Kolędników Misyjnych i za hojne ofiary, które w tym roku zostały przeznaczone na pomoc dzieciom w Amazonii.

• Gmina Zabierzów -praca przedszkoli w okresie wakacji letnich w 2020 roku

• Informujemy, że:

"Przedszkola samorządowe i oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych oraz przedszkola prowadzone przez podmioty inne niż Gmina Zabierzów, ale rekrutujące dzieci na zasadach określonych przez Gminę, w miesiącu lipcu i sierpniu 2020 r. pełnią dyżur w następujących terminach:

Dane do kontaktu z przedszkolami znajdują się na stronie www.gzeas.zabierzow.org.pl w zakładce „Jednostki samorządowe” i „Pozostałe jednostki”.

Rodzice, którzy chcą zapisać dziecko na okres wakacji do przedszkola/ oddziału przedszkolnego w szkole, innego niż to do którego dziecko uczęszczało w ciągu roku szkolnego, powinni do dnia 31 maja 2020 r. zgłosić dziecko i podpisać z dyrektorem dyżurującego przedszkola umowę na uczęszczanie dziecka do przedszkola w okresie wakacji ".

Janina Wilkosz
            dyrektor GZEAS w Zabierzowie

j.wilkosz@zabierzow.org.pl

• Dożywianie dzieci od 2 stycznia 2020 r.

•

W związku z dokonaniem wyboru oferty w trybie przetargu nieograniczonego na świadczenie usługi cateringowej w zakresie dożywiania dzieci uczęszczających do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Balicach na rok 2020 z przerwami przewidzianymi w zakresie organizacji roku szkolnego informujemy, że od 2 stycznia do 31 grudnia 2020 r. koszt całodziennego wyżywienia dla dzieci z oddziałów przedszkolnych wynosi 13 zł, zaś obiadu dwudaniowego dla uczniów klas I - VIII wynosi 10.50 zł.

• A światłość w ciemności świeci… Jasełka w naszej szkole.

• Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

W piątek 20 grudnia 2019 r. mogliśmy obejrzeć przedstawienie jasełkowe, które wprowadziło nas w atmosferę świętowania Uroczystości Bożego Narodzenia.

Nieustanna walka dobra ze złem, która toczy się w sercu człowieka jest dla każdego z nas wyzwaniem do dokonywania wyborów, które maja wpływ na nasze życie i życie innych ludzi tu i teraz oraz w wieczności. Przesłaniem tegorocznych jasełek jest wiara i nadzieja, że dobro ostatecznie pokona zło, światło rozświetli ciemności grzechu, a Bóg Miłości zapanuje nad światem i będzie królował w sercach ludzi.

Pięknie te treści ukazali nam uczniowie klas II, Va, Vb, VII i VIII  poprzez swój występ. Dziękujemy uczniom, nauczycielom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie jasełek.

Życzymy Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

• Warsztaty bożonarodzeniowe z rodzicami w oddziale przedszkolnym R2 "Żabki"-19.12.2019 r.

• "Tańczę- nie biegam. Tańczę- nie krzyczę. Na przerwach z radością ćwiczę"- Aktywna przerwa.

• Uczniowie klas IV – VI na spektaklu profilaktycznym
    • Cyrk "Szok" w szkole- 14.01.2020 r.
    • Zajęcia języka hiszpańskiego w szkole
    • Nie musisz być wielki aby zacząć, ale musisz zacząć, aby być wielkim. Zawody w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców
    • Kolędnicy Misyjni
    • A światłość w ciemności świeci… Jasełka w naszej szkole.
    • Najpiękniejsza  Kartka Bożonarodzeniowa
    • Uprzejmość na co dzień  jest w naszej szkole w modzie
    • Brawo Madziu!!! Gminny konkurs piosenki w Brzeziu „Małolat 2019”
    • Koło fotograficzne- odsłona druga