Uczniowie klasy IV, po omówieniu lektury Andrzeja Maleszki „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło”, konstruowali własne czerwone krzesła, wykorzystując do tego różne materiały i własną kreatywność. W następnym etapie tworzyli wymyśloną przez siebie instrukcję do spełniania życzeń. Prezentujemy gotowe projekty…
Magia Czerwonego Krzesła- Projekt edukacyjny kl.IV
- 1
Niezwykły pokaz iluzji w naszej szkole!
W czwartek, 13 marca 2025 r., uczniowie klas I - VIII mieli okazję uczestniczyć w fascynującym pokazie iluzji prowadzonym przez znanego magika Benny’ego Khermayera. Było to niezwykłe wydarzenie, które przeniosło nas w świat magii i tajemniczych sztuczek.
Podczas występu mogliśmy podziwiać m.in. lewitację oraz widowiskowe iluzje optyczne. Iluzjonista angażował uczniów do wspólnej zabawy, co sprawiło, że każdy mógł poczuć się częścią magicznego świata.
Największe emocje wzbudził numer, w którym wybrany uczestnik „unosił się” nad ziemią – widownia nie kryła zdumienia! Uśmiechy i okrzyki zachwytu towarzyszyły całemu występowi, a uczniowie, jeszcze długo po jego zakończeniu, próbowali odgadnąć, jak to możliwe, że to wszystko się wydarzyło.
Dziękujemy Benny’emu Khermayerowi za niesamowite wrażenia. To była lekcja kreatywności, wyobraźni i… odrobiny magii!
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego niezwykłego wydarzenia4
Lekcja biblioteczna w Instytucie Pamięci Narodowej w Krakowie
11 marca 2025 r. uczniowie klasy VIa ze Szkoły Podstawowej w Balicach uczestniczyli w niezwykle interesującym wykładzie organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej. Spotkanie pt. „Nie tylko Solidarność – mozaika polskiej opozycji w latach 80. XX wieku” odbyło się w Oddziale Biura Edukacji Narodowej IPN w Krakowie przy ul. Czarnieckiego 3.
Prelekcję prowadzili uznani historycy i eksperci w dziedzinie opozycji antykomunistycznej: Pan Dariusz Gorajczyk, Pan Grzegorz Surdy oraz Pan dr Paweł Naleźniak. Dzięki ich opowieściom uczniowie mogli poznać różnorodne ruchy opozycyjne, które działały w Polsce w latach 80. XX wieku, a także dowiedzieć się więcej o mniej znanych postaciach i inicjatywach dążących do zmian ustrojowych.
Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali prelegentów i chętnie zadawali pytania. Wykład był dla nich niezwykłą lekcją historii oraz patriotyzmu, pozwalającą lepiej zrozumieć trudne czasy PRL i działania osób walczących o wolność naszego kraju.
Udział w wydarzeniu okazał się dla uczniów inspirującym doświadczeniem, które na długo pozostanie w ich pamięci. Serdecznie dziękujemy Instytutowi Pamięci Narodowej za możliwość udziału w tak ciekawym spotkaniu oraz naszym uczniom za aktywność i zaangażowanie!
2
Podziękowania od Fundacji Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie
Uczniowie oraz przedszkolaki naszej szkoły otrzymali podziękowanie od Fundacji Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie O ZDROWIE DZIECKA za wsparcie w akcji „MIKOŁAJKI” zorganizowanej przez wychowawców klas I-III.
Cieszymy się, że mogliśmy wywołać uśmiech na twarzach tych najbardziej potrzebujących – chorych dzieci.
To dla nas zaszczyt i motywacja do zaangażowania się w kolejne tego rodzaju akcje i kontynuację budowania atmosfery wsparcia i troski.
Klasycznie i kreatywnie – mitologia na planszy!
Z ogromną radością informujemy, że uczniowie klasy V podsumowali na języku polskim rozdział poświęcony mitologii greckiej w wyjątkowo kreatywny sposób. Podczas zajęć stworzyli własną grę planszową, pełną mitologicznych bohaterów, bogów, przygód i niezwykłych wyzwań!
Uczniowie klas VIa i VIb poszli o krok dalej – wzbogacili swój projekt edukacyjny o refleksję nad dorobkiem filozofii antycznej. Dzięki temu w ich grach pojawiły się również postacie najsłynniejszych filozofów greckich – Sokratesa, Platona i Arystotelesa, a uczestnicy zabawy musieli zmierzyć się nie tylko z zagadkami mitologicznymi, lecz także z pytaniami dotyczącymi mądrości antycznego świata.
Brawo dla wszystkich uczniów za twórczą pracę i oryginalne pomysły!
9
Przekaż 1,5% podatku