• Informacja Małopolskiego Kuratora Oświaty
     • Informacja Małopolskiego Kuratora Oświaty

      • Nowy System Edukacji;
      • Kształcenie w liceach, technikach i szkołach branżowych;
      • Jak będzie wyglądać rekrutacja do szkół ponadpodstawowych oraz ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020?
      • Kryteria rekrutacji.

                  ulotka.pdf

    • "Hej Kolęda, Kolęda"- Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek
     • "Hej Kolęda, Kolęda"- Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

     •  

      Okres tuż przed Bożym Narodzeniem i dość długi czas po nim obfituje w tradycję kolędowania… Kolędy łączą nasze rodziny i przyjaciół, wprowadzając tkliwą atmosferę spokoju w często oschłą i zabieganą codzienność.

      W naszej szkole dnia 10.01.2019 r. odbył się (już po raz piętnasty) konkurs pieśni bożonarodzeniowych. Urokliwe pastorałki oraz poruszające serca kolędy wybrzmiały z ust naszych podopiecznych, a dokładniej dzieci z Oddziału przedszkolnego R2 i  R3, a także uczniów z kl. I, III oraz z klas IV-VI.

       

      Szanowne Jury Konkursu przy ocenie występów wzięło pod uwagę:

       

      • zdolności wokalne
      • umiejętności wokalno-instrumentalne
      • opanowanie pamięciowe tekstu
      • oryginalność wykonania
      • wrażenie artystyczne

       

      Oto wyniki, które uzyskali nasi wspaniali Kolędnicy:

       

      1. W kategorii uczniów klas młodszych:

       

      I miejsce – Oddział przedszkolny R3

      II miejsce – Oddział przedszkolny R2

      II miejsce – Magdalena Wieloch – klasa I

      III miejsce – Zofia Wyrostkiewicz i Oliwia Kofin – klasa III

      Wyróżnienie: Dorota Mucha  – klasa I

       

      1. W kategorii uczniów klas starszych:

                                             

      I miejsce – Zofia Domagała  – klasa IV b

      I miejsce – Adrianna Wróbel, Piotr Piszczek i Ewelina Arlet-Głowacka – klasa IV b

      II miejsce – Aleksandra Pasternak – klasa V b

      III miejsce – Barbara Gacek i Nikola Powroźnik  – klasa IV a

      Wyróżnienie: Konstancja Celarska, Oliwia Dyrek, Hanna Kańka i Maja Cielarska – klasa IV a

       

      GRATULUJEMY!!!

      Dziękujemy za udział w konkursie także pozostałym uczestnikom:

      kl. IV a – Marek Pedrycz

      kl. IV b – Zofia Zych

      kl. V a – Amelia Kopek, Aniela Pytko, Natalia Miszczak, Patryk Filipowicz, Szymon Olejarz, Szymon Sieprawski.

      kl. V b – Julia Marchewczyk, Łucja Stawowy.

      kl. VI – Katarzyna Setkowicz, Karol Kowalik, Wiktoria Żyła i Patrycja Krawczyk, Milena Zielińska, Gabriela Malinowska, Alina Kadiva i Szymon Kozik.

       

      Małgorzata Jastrzębska

    • Koło fotograficzne:Magia zimy i Świąt Bożego Narodzenia
     • Koło fotograficzne:Magia zimy i Świąt Bożego Narodzenia

     • W grudniu 2018 roku tematyka prac koła brzmiała następująco : uroki zbliżającej się do nas wielkimi krokami – zimy oraz magiczne święta, jedyne takie w całym roku.

      W poszukiwaniu zimy i jej wszelkich objawów  udaliśmy się tradycyjnie na wycieczkę do pobliskiego parku, który ( jak się okazuje ) jest skarbnicą dla naszych obserwacji.

      Jak zwykle w  prezentacji  brali udział nie tylko uczniowie, ale także coraz liczniejsza grupa nauczycieli oraz pozostałych pracowników szkoły (ich zdjęcia  pokazywane są oczywiście poza konkursem). 

      Wszystkie zgromadzone fotografie  można było oglądać w formie prezentacji w holu głównym na parterze.  Na wystawce prac koła, znajdującej się na korytarzu pierwszego piętra zgromadzone zostały kolejne finałowe zdjęcia uczestników koła. Zaprezentowane zostały także wybrane prace dorosłych fascynatów  fotografii.

      W głosowaniu na najlepsze zdjęcie udział brali, tak jak poprzednio: nauczyciele, pozostali pracownicy szkoły, rodzice i uczniowie klas ( zwłaszcza klas I – V ).

      Jak widać liczba biorących udział w naszej zabawie systematycznie wzrasta. Wszystkim – za zaangażowanie – składamy serdeczne podziękowania!

               

      Wyniki  trzeciej odsłony przedstawiają się następująco:

       

      I miejsce:

      • Zosia Zych – „Chatka Puchatka” ( nowy członek naszego małego zespołu )

      II miejsce:

      • Zuza Pałczyńska – Woś  – „Gdzie ta sikoreczka?”
      • Alan Kaczorowski – „Zaczarowana sarenka”

      III miejsce:

      • Szymon Kańka– „ Śnieżna kopuła”
      • Joasia Mrugacz – „Idziemy na spacer?”

      Wyróżnienia zdobyli:

      • Leon Bocheński – „Ośnieżony ptaszek”
      • Nikola Powroźnik – „Szopka”
      • Ola Zbroch – „Tama bobrów w przebudowie”
      • Maja Cielarska – „Diamentowe drzewko”
      • Ola Wieloch – „Zimowy zakątek pszczół”

       

       

      W  styczniu  członkowie koła pracować będą nad odsłoną czwartą, zatytułowaną  tym razem:

       ” Zima  w zaczarowanym kadrze”.

      Nasze spotkania odbywają  się w poniedziałki na 5. lekcji  lub w piątki na 6. lekcji.  Raz w miesiącu , tradycyjnie wybieramy się całą grupą na „wspólne łapanie chwil”

       

      Wszystkich chętnych – zapraszam!

       

      Opiekun koła:

      mgr Jadwiga Kapołka

    • Malowane stopą… Spotkanie z malarzem Stanisławem Kmiecikiem
     • Malowane stopą… Spotkanie z malarzem Stanisławem Kmiecikiem

     • 8 stycznia 2019 r. w naszej szkole gościł Stanisław Kmiecik, artysta malarz malujący stopami. Urodził się bez rąk i już jako 5 letni chłopiec zaczął malować stopą i ustami. Obecnie jest cenionym artystą. Jego prace sprzedają się na całym świecie. Życiowym mottem pana Stanisława jest działanie, bezinteresowne dzielenie się z ludźmi swoim życiem i sercem. Poświęca im czas. Chętnie spotyka się z dziećmi i młodzieżą w szkołach i przedszkolach, by pokazać, że mimo pewnych ograniczeń i niepełnosprawności, każdy z nas może być akceptowany, potrzebny, szczęśliwy, może realizować swoje pasje, spełniać swoje marzenia.

      Uczniowie byli pod wielkim wrażeniem osobowości pana Stanisława. Na koniec artysta podarował nam obrazki rysowane pastelami w czasie spotkania, a my obdarowaliśmy go albumem własnoręcznie wykonanych prac plastycznych malowanych ustami i stopami.

      Spotkanie z tak niezwykłym człowiekiem daje wiele do myślenia ….

       

      Galerię obrazów naszego gościa można obejrzeć na stronie internetowej http://www.kmiecik.virgo.com.pl

    • "Z kolędą na ustach"- Kolędnicy Misyjni
     • "Z kolędą na ustach"- Kolędnicy Misyjni

     •  

                  Jak napisał niegdyś grecki bajkopisarz Ezop, „żaden dobry uczynek, nawet najmniejszy, nie idzie na marne”. Czas kolędy misyjnej, to właśnie tysiące takich małych uczynków w całej Polsce, od wielkich miast przez małe wioski, kiedy to Ci najmłodsi, a także trochę starsi, wyruszają na wędrówkę, aby żar swoich gorących serc przelać na innych ludzi, aby podzielić się z nimi Dobrą Nowiną o narodzinach Chrystusa i aby w ten sposób dołożyć swoją cegiełkę do wielkiego dzieła dobroci i miłosierdzia, jakim jest Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci.

      Kolęda misyjna to czas wielkiej radości, czas uśmiechu i wzajemnej życzliwości. Te nasze małe dobre uczynki składają się na wielkie dzieło i piękne świadectwo miłości do drugiego człowieka. Jest to jednak także czas refleksji… Refleksji nad naszym życiem, nad naszą wiarą, nad relacjami z innymi ludźmi. Ten czas w magiczny sposób ociepla wszystkie serca, potrafi stopić lody różnic światopoglądowych czy politycznych. W tym czasie wszyscy się jednoczymy, aby razem pomóc tym, którzy tej pomocy potrzebują.                                        

                  W życie naszej szkoły i parafii pod wezwaniem Świętej Rodziny z Nazaretu w Balicach, Kolędnicy Misyjni już na stałe wpisali się w krajobraz bożonarodzeniowej atmosfery. W tym czasie nadziei i wielkiej radości z narodzin Jezusa, przemierzamy wzdłuż i wszerz okoliczne miejscowości, aby dotrzeć do wszystkich otwartych serc, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka. Naszą wędrówkę rozpoczynamy tradycyjnie od Mszy Świętej odprawianej w kaplicy w Balicach( w tym roku Kolęda Misyjna miała miejsce 6 stycznia). Po uroczystym rozesłaniu i pamiątkowym zdjęciu, poprzebierani w kolorowe stroje, ruszamy w cztery strony świata, aby z kolędą na ustach zapukać do każdych drzwi.

               W tym dniu wszyscy kolędnicy, zarówno Ci młodsi, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z kolędowaniem oraz Ci starsi, którzy już od wielu lat swoim poświęconym czasem, zaangażowaniem i modlitwą wspierają misje, razem, ramię w ramię przemierzają kolejne kilometry po trzeszczącym śniegu, w mrozie i w chłodzie, w deszczu i w słońcu, aby zapełnić po brzegi kolędnicze puszki. Wielu ludzi z niecierpliwością czeka, aż zapukamy do ich drzwi. Ciepło nas przyjmują goszcząc dobrym słowem, uśmiechem, a często nawet herbatą i małymi smakołykami. Dla wielu nasze przyjście, to prawdziwe świadectwo wiary i miłosierdzia. Dla wielu nasz trud, to nadzieja, że polska młodzież i dzieci noszą jeszcze w sercu Boga i drugiego człowieka. To świadectwo, że we współczesnym świecie, są jeszcze ludzie, którzy nie myślą tylko o sobie. Są rodziny, które odwiedzamy już od wielu lat i które zawsze nas wspierają. Są także miejsca, do których trafiamy pierwszy raz, rozpalając nowe ogniska miłości.

      Justyna Arlet- Głowacka

      opiekunka jednej z grup 

       

       

       

    • Kolędowanie dla Krzyśka
     • Kolędowanie dla Krzyśka

     • 5 stycznia 2019 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie, podczas którego zorganizowana została zbiórka na nowy wózek inwalidzki dla naszego absolwenta Krzyśka.

      Były występy artystyczne dzieci, młodzieży i rodziców oraz kolędowanie przy akompaniamencie zespołu muzycznego księży Misjonarzy i braci Saletynów, a także harcerzy.

      Zbiórkę pieniędzy prowadził Zespół Parafialny Caritas w Balicach.

      Podczas świętowania można było spróbować bigosu oraz pysznych wypieków pań z okolicznych kół gospodyń wiejskich oraz naszych mam i nauczycieli. Dzieci uczestniczyły w kreatywnych zajęciach w strefie warsztatowej.

      Dochód z atrakcji tego wieczoru przekroczył nasze oczekiwania. Dzięki niezwykłej hojności darczyńców zebraliśmy 26 517,75 zł.

      Mamy nadzieję, że kolędowanie stanie się już naszą szkolną tradycją. Dzięki ludziom o gorących sercach, widzimy sens pomagania potrzebującym.

       

      Wszystkim serdecznie dziękujemy.

       

      Organizatorzy:

      Zespół Parafialny Zespół Caritas w Balicach i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Balicach

    • Gmina Zabierzów - praca przedszkoli w okresie wakacji letnich 2019 roku
     • Gmina Zabierzów - praca przedszkoli w okresie wakacji letnich 2019 roku

     • Przedszkola samorządowe i oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych oraz przedszkola prowadzone przez podmioty inne niż Gmina Zabierzów, ale rekrutujące dzieci na zasadach określonych przez Gminę, w miesiącu lipcu i sierpniu 2019 r. pełnią dyżur w następujących terminach:

      Dane do kontaktu z przedszkolami znajdują się na stronie www.gzeas.zabierzow.org.pl w zakładce „Jednostki samorządowe” i „Pozostałe jednostki”.

      Rodzice, którzy chcą zapisać dziecko na okres wakacji do przedszkola/ oddziału przedszkolnego w szkole, innego niż to do którego dziecko uczęszczało w ciągu roku szkolnego, powinni do dnia 31 maja 2019 r. zgłosić dziecko i podpisać z dyrektorem dyżurującego przedszkola umowę na uczęszczanie dziecka do przedszkola w okresie wakacji.

       

      Janina Wilkosz                                                                                            
      dyrektor GZEAS w Zabierzowie

      j.wilkosz@zabierzow.org.pl

    • Dożywianie dzieci od 2 stycznia 2019 r.
     • Dożywianie dzieci od 2 stycznia 2019 r.

     • Szanowni Państwo,

       

      W związku z zakończonym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego " Świadczenie usługi cateringowej w zakresie dożywiania dzieci uczęszczających do Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Balicach na rok 2019 z przerwami przewidzianymi w organizacji roku szkolnego " informujemy, że koszt całodziennego wyżywienia dla dzieci z oddziałów przedszkolnych od 2 stycznia 2019 r. wynosi 10.50 zł. Koszt jednego obiadu dla uczniów klas I - VIII wynosi 9 zł.

    • KOLĘDOWANIA NADSZEDŁ CZAS - JASEŁKA 2018
     • KOLĘDOWANIA NADSZEDŁ CZAS - JASEŁKA 2018

     •  

              Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, 21 grudnia 2018 r. uczniowie klasy IVa wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. W sali gimnastycznej zebrali się: dyrekcja, emerytowani i obecni pracownicy naszej szkoły oraz uczniowie i ich rodzice. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O dobrą atmosferę i miłe doznania wizualne oraz słuchowe zadbali zaś zdolni aktorzy, tancerze i wokaliści. 

              Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku... Piękny śpiew pastorałek i piosenek świątecznych uświadomił wszystkim i przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. 

              Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli i zaproszonych gości.

               Po zakończonym spektaklu głos zabrał dyrektor szkoły p. Andrzej Wszołek, który podziękował uczniom za występ oraz złożył wszystkim życzenia świąteczne.

                Do życzeń dołączył się także Proboszcz naszej parafii ks. Jerzy Zuber, życząc wszystkim otwartości na innych, zwykłego uśmiechu i gestu podania reki drugiemu człowiekowi, powodującego przemianę w innych i w nas samych ... ,,bo zawsze wtedy jest Boże Narodzenie!"

       

    • Plan zajęć - 21 grudnia 2018 r. (piątek)
     • Plan zajęć - 21 grudnia 2018 r. (piątek)

     • Przyjazd autobusu szkolnego – zgodnie z planem

      8:00 – Zajęcia w klasach z wychowawcą

      9:00 – Jasełka w sali gimnastycznej

      9:50 – Wigilie klasowe

      11:30 – Odjazd autobusu szkolnego

      Świetlica szkolna czynna w godzinach 11:00 – 17:00.

      Obiady tego dnia nie będą wydawane.

      W czasie przerwy świątecznej, trwającej od 23 do 31 grudnia 2018 r. , w dniach 27, 28 , 31 grudnia 2018 r. w godz. 8 00 – 16 00 dzieci zgłoszone na wniosek rodziców mogą korzystać z zajęć opiekuńczo-wychowawczych na świetlicy.

    • Rumunia-Dacja, Dacia czy Dracula? - spotkanie z podróżnikiem Andrzejem Pasławskim
     • Rumunia-Dacja, Dacia czy Dracula? - spotkanie z podróżnikiem Andrzejem Pasławskim

     • 17 grudnia 2018 r. uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w spotkaniu z Andrzejem Pasławskim – krakowianinem, zakochanym w Bałkanach podróżnikiem, instruktorem i pasjonatem fotografii.

      Zaprosił słuchaczy w podróż w krainę swoich fascynacji z lat dziecinnych. To było  półtorej godziny znakomitych fotografii, świetnej narracji, dotyku dali i tajemnicy.  Skrzyżowanie świata bajki, fantastyki i legendy. Oto w pewnej chwili dal zamienia się w  starożytną Dację, a ta znowu w samochód Dacię. Z Dacji właśnie - jak przypomniał nam  Andrzej Pasławski - powstała Rumunia. Kraj piękny, dziki i... bardzo przyjazny Polsce.  Bezdroża, górskie ścieżki, błądzące po s wobodzie konie. Przepiękne jaskinie, w których żyją  nietoperze. Góry Bihor, zamek Bran, kopalnia złota Alburnus Maior i Vlad III Palownik (tu kłania się legenda Draculi). Taki oto, fascynujący obraz Rumunii malował Andrzej Pasławski w Bibliotece Publicznej w Balicach. Słuchaliśmy jak urzeczeni.

      Na mapie tego przepięknego i wciąż mało znanego kraju znajduje się wiele miejsc, które warto odwiedzić. W czasie wędrówki po Rumunii  uczniowie mieli okazję poznać ją z innej  perspektywy, zobaczyć niecodzienne miejsca.

      Uczestnicy spotkania przejechali się także słynną trasą 67C czyli "Transalpiną" - jedną znajsłynniejszych i najwyżej położonych dróg w Europie, będącą prawdziwym wyzwaniem dla zmotoryzowanych podróżników oraz trasą Transfogaraską, wiekopomnym dziełem wodza Caucescu. Poznali też całą prawdę o Draculi, który wcale nie mieszkał na Zamku Bran... Przez całe spotkanie przewijało się również najpopularniejsze auto Rumunii - dacia.

      Podczas spotkania z Panem Andrzejem  nie zabrakło bardzo ciekawych opowieści,     pięknych widoków i sporej dawki humoru. Z niecierpliwością czekamy na kolejną wyprawę z krakowskim podróżnikiem.

    • Jasełka dla mieszkańców DPS w Karniowicach
     • Jasełka dla mieszkańców DPS w Karniowicach

     • Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest.
      Nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.
      św. Jan Paweł II

       

      Zbliżają się upragnione i wyczekiwane przez wielu Święta Bożego Narodzenia. Nie wszyscy jednak mogą je spędzić w gronie rodziny, razem z bliskimi. Większość podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Karniowicach spędzi je na miejscu, tam gdzie przebywa na co dzień. Myślimy, że wiele radości sprawił im występ uczniów ZSP  w Balicach, zaprezentowany 14 grudnia 2018 roku, właśnie przed Świętami Narodzenia Pańskiego.

      Dzieci zaprezentowały swoje zdolności i talenty śpiewając i grając kolędy oraz przedstawiając Jasełka (w wykonaniu uczniów kl. IVa i IVb). Potem były jeszcze życzenia, drobne prezenty i niespodzianki, przygotowane przez uczniów dla Mieszkańców.

      Był też czas na chwilę rozmowy, wspólne kolędowanie i poczęstunek, który przygotowali rodzice  uczniów klas I – IV.

      Spotkaliśmy się z bardzo życzliwym przyjęciem, dlatego na pewno jeszcze wrócimy w Nowym Roku.

    • Grudniowa niespodzianka 2018
     • Grudniowa niespodzianka 2018

     • Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, nauczycielom i uczniom za udział i duże zaangażowanie w zbiórkę podarunków na Grudniową Niespodziankę dla rodziny Pani Iwony (mieszkanki naszej gminy).

      Jest to akcja zorganizowana dla rodzin potrzebujących z gminy Zabierzów. Zebraliśmy bardzo dużo środków żywnościowych, środków czystości, upominków dla dziewczynek oraz sportowego obuwia i odzieży.

      Jeszcze raz bardzo dziękujemy w imieniu Pani Iwony.

    • Koło fotograficzne, odsłona druga - Jesieni czar
     • Koło fotograficzne, odsłona druga - Jesieni czar

     • W listopadzie 2018 roku uczestnicy koło fotograficznego pracowali nad zdjęciami, których tematyką były jakże wspaniałe i zachwycające wszystkich - uroki  jesieni.  Zaznaczyć należy, że liczba naszych uczestników systematycznie wzrasta, co nas niezwykle cieszy!

      W prezentacji  brali udział nie tylko uczniowie, ale także coraz liczniejsza grupa nauczycieli oraz pozostałych pracowników szkoły (ich zdjęcia  pokazywane były oczywiście poza konkursem).  

      Wszystkie zgromadzone fotografie  można było oglądać w formie prezentacji w holu głównym na parterze.  Na wystawce prac koła, znajdującej się na korytarzu pierwszego piętra zgromadzonych zostało kolejnych 18 finałowych zdjęć.

      W głosowaniu na najlepszą fotografię udział brali, tak jak poprzednio: nauczyciele  oraz pozostali pracownicy szkoły, rodzice i coraz liczniejsza grupa uczniów, zwłaszcza z klas I - III. Wszystkim – za zaangażowanie – składamy serdeczne podziękowania!

               

      Tym razem wyniki przedstawiają się następująco:

      I miejsce:

      • Aleksandra Zbroch – „Błędna droga”

      II miejsce:

      • Szymon Kańka – „”Cień drzewa w blasku słońca”
      • Maksymilian Majka – „Jezioro łabędzie”

      III miejsce:

      • Maja Cielarska – „Złota polska jesień”
      • Alan Kaczorowski – „Magiczne liście”

      Wyróżnienia zdobyli:

      • Leon Bocheński – „Ostatni letni spacer salamandry”
      • Joanna Mrugacz – „Jesień w mieście”
      • Zuzanna Pałczyńska – Woś – „Kolory jesiennego drzewa”
      • Aleksandra Wieloch – „Samotny muchomorek”

                  W grudniu  członkowie koła pracować będą nad odsłoną trzecią, zatytułowaną  tym razem: ” Magia zimy i Świąt Bożego Narodzenia”.

                  Przypominam, że spotkania odbywają  się we środy na 5. lekcji  lub w czwartki na 6. lekcji, a na wspólne „Łapanie chwil” wyruszamy raz w miesiącu  w piątki na 6. lekcji.


      Wszystkich chętnych – zapraszam!

      Opiekun koła:

      mgr Jadwiga Kapołka

    • Wycieczka mikołajkowa kl VI
     • Wycieczka mikołajkowa kl VI

     • 4 grudnia  2018 roku klasa VI wybrała się na wyjazd z okazji Świętego Mikołaja. Uczniowie mieli okazję zwiedzić Muzeum Figur Stalowych.

      Jest to niepowtarzalne miejsce na świecie, gdzie w jednym miejscu można spotkać rzeźby wykonane z elementów recyklingu metalowego. Figury metalowe inspirowane są postaciami z bajek, filmów Science Fiction, polityków, gwiazdami ze świata muzyki, najbardziej znanymi celebrytami, a także zwierzętami i światowymi hitami motoryzacji.

      Kolejnym punktem programu był HistoryLand. Tam, dzięki makietom zbudowanym z klocków LEGO i innowacyjnym, interaktywnym rozwiązaniom, mogliśmy przeżywać różne wydarzenia historii.

      Zadowoleni z wycieczki wróciliśmy do Balic. 

    • Kolędowanie dla Krzyśka.
     • Kolędowanie dla Krzyśka.

     • Serdecznie zapraszamy na wspólne kolędowanie 5 stycznia 2019 r. (sobota) o godz. 15.00 pod patronatem Starosty Powiatu Krakowskiego, podczas którego zostanie przeprowadzona zbiórka na rzecz Krzyśka – absolwenta naszej szkoły.

      W programie koncert i występy artystyczne oraz poczęstunek i liczne atrakcje, z których dochód zostanie przeznaczony na zakup nowego wózka inwalidzkiego, którego koszt wynosi 17 200 zł.

      Zapraszamy do wspólnego świętowania, które o tej porze roku staje się już naszą szkolną tradycją.

       

      Numer konta: 98 1020 2906 0000 1202 0420 2792 z dopiskiem „Krzysiek”.

       

      Organizatorzy:

      Parafialny Zespół Caritas w Balicach oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Balicach

    • Spotkanie z Królową
     • Spotkanie z Królową

     • 14 listopada 2018 r. uczniowie klasy VI i V „b” odwiedzili Pałac Spiski przy Rynku Głównym 34, gdzie mieści się muzeum figur woskowych, Polonia Vax Museum. Członkowie angielskiej rodziny królewskiej, polskie pary prezydenckie, trzej papieże, siostra Faustyna, Adam Małysz i Donald Trump – wszystkich ich poznali „osobiście”.
      Część została wykonana z wosku, nowsze – z wosku, skóry syntetycznej i silikonu.  Te z samego wosku są twarde. Natomiast w przypadku figur wykonanych w nowszej technologii mamy wrażenie, jakbyśmy dotykali człowieka, jego skóry. Większość postaci ma naturalne włosy, wszczepiane włos po włosku.

      Uczniowie odwiedzili również drugie muzeum - przy ul. Floriańskiej. Tu umieszczono figury woskowe znanych osób ze świata rozrywki, także bohaterów filmów. Na dwóch poziomach muzeum można stanąć oko w oko m.in. z Lady Gagą, Beatlesami, Pavarottim, Jasiem Fasolą, Shrekiem.


      Niektórzy bohaterowie zostali przedstawieni w wersji "fit" i - gdyby nie strój - ciężko byłoby ich rozpoznać. Ale nie wpływa to na pozytywny odbiór tej niekonwencjonalnej lekcji historii.

    • Krakowskie gołębie
     • Krakowskie gołębie

     • 14 listopada 2018 r, dla uczniów klasy VI i V „b” jedną z największych atrakcji wycieczki było karmienie krakowskich gołębi, czyli zaklętych wojowników.

      Krakowskie gołębie, to podobno zaklęci wojowie księcia Henryka IV Probusa, który to poświęcił swoich żołnierzy dla zdobycia pieniędzy. Ponoć chciał w ten sposób zjednoczyć plemiona polskie. Udał się więc do wróżki, która zaklęła jego wojów w gołębie. One to wzleciały na mury Krakowskiej Bazyliki i wydziobując maleńkie kamyczki, wypuszczały je z dzióbków. Kamyczki spadały na płytę Rynku i zamieniały się w monety. Ludzie księcia zbierali je w kosze i zanosili do skarbca. Kiedy tenże się zapełnił, książę zapomniał o swoich wojownikach i nie poprosił wróżki o ich odczarowanie. Hulał tylko, pił i jadł, a gołębie krążyły, czekając na swego księcia. Krążą tak do dziś nie wiedząc, że ich pan już nigdy nie wróci. Tyle legenda.

      Ptaki nie boją się ludzi, chętnie przylatują jeśli tylko zauważą chętnych do karmienia. Siadają na ramionach, głowach, rękach. Podchodzą naprawdę bardzo blisko. Można by pomyśleć, że człowiek stał się pełnoprawnym członkiem ptasiego stada, a same gołębie są „całą gębą” właścicielami Rynku Głównego, oraz okolic Krakowa.

    • "Rekord dla Niepodległej" - śpiewa ZSP w Balicach
     • "Rekord dla Niepodległej" - śpiewa ZSP w Balicach

     • Nasze życie pędzi niczym pociąg dziejów, dni płyną szybko i mijają bezpowrotnie. Skończył się niedawno rok 2018 i rozpoczął się kolejny. Powspominajmy jednak ten miniony czas, gdyż był dla nas wyjątkowy...

      W związku z obchodami stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę, nasza szkoła zaśpiewała w listopadzie hymn w ramach akcji „Hymn dla Niepodległej”. Pan Dyrektor zainicjował szkolny występ, a następnie Uczniowie wraz z Nauczycielami rozpoczęli śpiew i to śpiew bez akompaniamentu. Uczestnicy śpiewania dla Niepodległej perfekcyjnie zaprezentowali wszystkie zwrotki hymnu.

      Dodatkowo, w ramach świętowania niepodległości, wszystkie klasy przygotowały specjalne dekoracje oraz smakołyki w barwach narodowych. Ocena, które z nich okazały się najbardziej adekwatne do okoliczności, okazała się bardzo trudna, bo klasy dały z siebie wiele serca. Dziękujemy wszystkim za współtworzenie pięknych obchodów Dnia Niepodległości w naszej szkole!

      Wiwat, Niepodległa Polska!

  • Kontakty

   • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Balicach
   • sp_balice@op.pl
   • sp_balice@op.pl
   • (+12) 285-60-25
   • ul. Szkolna 66 32-083 Balice
 • Galeria zdjęć

  • Turniej szachowy w Zabierzowie
  • Wycieczka pięciodniowa uczniów klasy VI-10.06-14.06.2019 r.
  • "W zdrowym ciele - zdrowy duch"- 3 czerwca 2019 r.
  • Nasze zęby- ważna sprawa
  • Zachwycający spektakl
  • Uroczysta Gala Finałowa w Krakowskiej Akademii im. A.F. Modrzewskiego
  • Koło fotograficzne- Odsłona VI „Wiosna, wiosna, wiosna ach to TY!!!”
  • Wycieczka koła fotograficznego „Mgnienie oka” do Krakowskiego Ogrodu Zoologicznego
  • Bo nie ma ludzi doskonałych na niedoskonałym świecie…
  • Obchody 228 Rocznicy Konstytucji 3 Maja
  • Koło fotograficzne- odsłona V- "Nasze inspiracje"
  • XI Balicki Przegląd Małych Form Artystycznych
 • Nasze media społecznościowe