• Brawo Amelko!!!  Konkurs plastyczny „Moja Ojczyzna” 11.11.2019 r.
          • Brawo Amelko!!! Konkurs plastyczny „Moja Ojczyzna” 11.11.2019 r.

• Uczennica z klasy II Amelia Lipiarz wykonała najpiękniejszą pracę plastyczną i zajęła I miejsce   w konkursie Jurajskiej Izby Gospodarczej „Moja Ojczyzna”.

Amelka otrzymała dyplom oraz puchar z nagrodą  rzeczową.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Obchody Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Samorządowym Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów

• Samorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów zaprasza 10 listopada 2019 r. do wspólnego świętowania 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Tego dnia w godz. 11:00 – 14:00 dla dzieci i młodzieży przygotowano Patriotyczny poranek, podczas którego najmłodsi będą mogli zapoznać się z historią Polski, wykonać Kokardę Narodową i pobawić się w grę historyczną, opracowaną przez harcerzy ze Szczepu Kolumbowie. Na wszystkich uczestników będzie czekała słodka niespodzianka.

Popołudniu od godz. 17:30 seniorzy odczytają fragmenty epopei narodowej „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza, a tuż po tym odbędzie się widowisko słowno-muzyczne „101 lat Niepodległości Polski”.

• Igrzyska Dzieci- Unihokej dziewcząt

• 9 listopada 2019 r. odbyły się zawody Igrzysk Dzieci w unihokeju dziewcząt.

Nasze uczennice walczyły bardzo dzielnie, zajmując ostatecznie piąte miejsce. Dzięki regularnemu reprezentowaniu naszej szkoły w gminnych zawodach Igrzysk Dzieci, plasujemy się na razie na 3 pozycji wśród 11 szkół gminy Zabierzów.

Życzymy sukcesów w kolejnych zawodach, które odbędą się już w najbliższą sobotę.

• Akcja #SzkołaDoHymnu

• W piątek, 8 listopada 2019 r., dzieci z oddziału przedszkolnego R2 i R3 oraz uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami zaśpiewali o symbolicznej godzinie 11:11 Mazurka Dąbrowskiego. To część ogólnopolskiej akcji  "Szkoła do hymnu".

Przedsięwzięcie to wspólna inicjatywa Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży. Do udziału w akcji zostały zaproszone wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe w Polsce oraz polskie szkoły za granicą.

Szkoła do hymnu” jest kontynuacją ubiegłorocznej akcji „Rekord dla Niepodległej”, w której wzięło udział ponad 5 milinów uczniów i nauczycieli z ponad 24 tysięcy placówek. Celem inicjatywy jest zachęcenie dzieci i młodzieży do wspólnego przeżywania Narodowego Święta Niepodległości oraz kształtowanie szacunku wobec polskich symboli narodowych.

• Zaproszenie na uroczyste obchody 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości  do Parafii Św.Rodziny z Nazaretu w Balicach
          • Zaproszenie na uroczyste obchody 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości do Parafii Św.Rodziny z Nazaretu w Balicach

• Stowarzyszenie Społeczno-Edukacyjne „Kuźnia”

Sołtys i Rada Sołecka  Burowa

serdecznie zapraszają na uroczyste obchody

101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości
            do Parafii w Balicach

Program:

Balice – park Instytutu Zootechniki – godz. 12.00

XIV Bieg Niepodległości*

Burów – Dom Kultury  –  godz. 13.00

•  powitanie gości i tradycyjny poczęstunek (żołnierska grochówka)
            • wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych
            • wręczenie dyplomów zwycięzcom Biegu  oraz pamiątkowych medali  jego uczestnikom

zadanie współfinansowane ze środków budżetu Gminy Zabierzów

• Spotkanie nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej  w ramach Wewnątrzgminnego Doskonalenia Nauczycieli
          • Spotkanie nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej w ramach Wewnątrzgminnego Doskonalenia Nauczycieli

• "W czwartek, 7 listopada 2019 roku nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej Szkoły Podstawowej
            w Rząsce, gościli nauczycieli klas I-III ze Szkół Podstawowych z terenu Gminy Zabierzów.

Spotkanie miało na celu integrację nauczycieli, wymianę wiedzy i umiejętności zdobytych podczas odbytych szkoleń, a także różnorodnych doświadczeń nabytych podczas codziennej pracy z uczniami.

Zajęcia przebiegły w bardzo miłej atmosferze, a uczestniczyło w nim 18 nauczycieli. Uczestnicy prezentowali swoje zainteresowania dotyczące innowacyjnych metod i technik rozwijających umiejętności programowania u najmłodszych uczniów. Największą popularnością cieszyły się roboty edukacyjne, takie jak: Ozoboty i Bee-boty. Prezentowano także aplikację Scratch oraz Scottie-go!

Podczas spotkania omówiono również prowadzoną w naszej szkole innowację pt.  „Matematyka na dywanie”, która jest niezwykle lubiana przez uczniów. Z racji tego, że zajęcia zintegrowane nie ograniczają się jedynie do pracy w ławkach, tak i  nasze spotkanie przeniosło się na dywan, gdzie wspólnie zgłębiano tajniki „Kodowania na dywanie” z wykorzystaniem kolorowych kubeczków oraz maty do kodowania.

Na koniec omówiono aplikację „Zgrzyciaki”, która w magiczny sposób przenosi uczniów w świat ważnych zagadnień, a wszystko to poprzez zabawę.

Spotkanie miało formę koleżeńskiej wymiany doświadczeń, co pozwoliło na integrację nauczycieli pracujących z uczniami pierwszego etapu edukacyjnego. Z niecierpliwością oczekujemy na kolejne spotkania.

Małgorzata Szopa

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej w Rząsce"

• Uczniowie klas IV – VI na spektaklu profilaktycznym
    • Cyrk "Szok" w szkole- 14.01.2020 r.
    • Zajęcia języka hiszpańskiego w szkole
    • Nie musisz być wielki aby zacząć, ale musisz zacząć, aby być wielkim. Zawody w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców
    • Kolędnicy Misyjni
    • A światłość w ciemności świeci… Jasełka w naszej szkole.
    • Warsztaty bożonarodzeniowe z rodzicami w oddziale przedszkolnym R2 "Żabki"-19.12.2019 r.
    • "Tańczę- nie biegam. Tańczę- nie krzyczę. Na przerwach z radością ćwiczę"- Aktywna przerwa.
    • Najpiękniejsza  Kartka Bożonarodzeniowa
    • Uprzejmość na co dzień  jest w naszej szkole w modzie
    • Brawo Madziu!!! Gminny konkurs piosenki w Brzeziu „Małolat 2019”
    • Koło fotograficzne- odsłona druga