• Wspomnień czas….

• Mama to wyjątkowa osoba w życiu każdego dziecka. Bez Niej świat wydaje się szary i ponury. Dzień Matki to szczególna okazja, aby podziękować jej za miłość, troskliwość i zrozumienie. Uczniowie klas IA i IB, pamiętając o tym święcie już od rana szykowali niespodzianki. Z pewnych źródeł nam wiadomo, że niektórzy przygotowywali się do tego szczególnie, szykując niespodzianki na strychu czy w piwnicy. Wszystko oczywiście po to, żeby mama nic nie widziała. Efektem pracy uczniów były piękne laurki i życzenia.

„ Jesteś mamo skarbem mym, kocham Ciebie z całych sił

Jesteś wszystkim to co mam, wszystko Tobie jednej dam”.

Mamy nadzieję, że ten dzień był dla każdej mamy wyjątkowy i upłynął miło i przyjemnie.

• Koło fotograficzne zaprasza do głosowania

• Zapraszamy na nietypową odsłonę naszego koła.

Nasze koło ciągle działa. Tym razem nowa odsłona ma tytuł: „Witaj wiosno”.

Nie możemy zorganizować wystawy i przeprowadzić głosowania w tradycyjny sposób, prosimy o głosowanie na nasze prace na stronie internetowej szkoły.

Zapraszam wszystkich sympatyków naszego koła do głosowania, które będzie trwać do 10 czerwca 2020 r. Proszę o  przesyłanie głosów na adres: balice.klasa2a@gamil.com lub na moje konto w dzienniku elektronicznym Librus Synergia.

Pozdrawiam wszystkich.

Opiekun koła:

Jadwiga Kapołka

• Maj pełen barw

• Ach! Naturo!

Powiedz przecie!

Maj pełen barw -  najpiękniejszych w świecie

Jest jasno i błękitnie,

a wokół łąka kwitnie,

po łące sobie hasam

i trawę mam do pasa!

Klasa IA oraz IB zapraszają na dalszy ciąg spaceru po majowej łące.

Tym razem maj zachwyca lekkimi dmuchawcami oraz nowym życiem – bocianami, które dopiero co wykluły się z jajek.

Życzymy przyjemnego odbioru

• Wyjątkowy tort dla wyjątkowej osoby

• 18 maja 2020 roku dla każdego Polaka (ale i też całego świata) to wyjątkowy dzień. Sto lat temu, 18 maja 1920 r. w Wadowicach, na świat przychodzi Karol Wojtyła- przyszły papież i święty Jan Paweł II. Nikomu nie trzeba mówić kim jest Św. Jan Paweł II i jaką rolę odegał w historii nie tylko Polski, ale i całego świata. Dla wielu z nas to Wielki Autorytet, Człowiek modlitwy i czynu.

Czas pandemii sprawił, że nie mogliśmy świętować hucznie i w zaplanowanej wcześniej formie urodzin papieża. Mimo tego w różnych zakątkach naszej Ojczyzny odbywały się skromne uroczystości. Telewizja Polska przygotowała bogaty program dla uczczenia tak wyjątkowej osoby - Wielkiego Rodaka. Róznież nasi uczniowie pragnęli zrobić coś wyjątkowego dla papieża, a jak urodziny to nie mogło zabraknąć tortu- ale to był niezwykły tort, bo „duchowy” ozdobiony dobrymi uczynkami. Cieszy fakt, że w przygotowanie tortu były zaangażowane całe rodziny naszych uczniów. Nie zabrakło tortów kulinarnych, a wsród nich słynnej kremówki, która kojarzy się z naszym papieżem.

A oto wyjątkowe torty naszych uczniów- zobacz galerię

• Ty i Dzień Dziecka czyli Tydzień Rodziny w Gminie Zabierzów

• W tym roku ze względu na czas pandemii Dzień Dziecka "będzie zupełnie wyjątkowy. Nie możemy co prawda spotkać się na Rynku w Zabierzowie i wspólnie świętować ale atrakcji nie zabraknie. Specjalnie dla wszystkich małych i całkiem dużych dzieci Samorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów przygotowało całą masę inspiracji w postaci webinariów, konkursów, warsztatów online, które realizowane będą w ramach tygodniowego wydarzenia

pn. https://www.facebook.com/events/548628369182748/.

Od 26 maja do 1 czerwca na profilu wydarzenia będą pojawiały się różnorodne działania, które podzielone zostały na trzy moduły: Dla siebie, Dla rodziny i Dla świata. Zapraszamy na wspólną zabawę, lokalne podróże po gminie Zabierzów, warsztaty kulinarne, wywiady w różnej formie i o różnej tematyce oraz wiele innych niespodzianek. Szczegółowy program dostępny jest na stronie internetowej Centrum Kultury i w wydarzeniu, do którego można dołączyć w każdej chwili".

Od 26 maja 2020 r. "uruchamiamy przed Centrum Kultury "Stragan zieleni", na którym znajdą się różnorodne rośliny i inne gadżety ogrodnicze. Zasadą jest prosta: przyjdź - zostaw coś i zabierz coś w zamian. Osoby, które chcą coś przynieść na stragan prosimy o podejście na Dzienni Podawczy w holu, w celu przekazania informacji o nazwie rośliny czy sadzonki.

Ponadto tego dnia tj. 26 maja zapraszamy do odwiedzenia Centrum Kultury, by pobrać zestaw do samodzielnego przygotowania upominku z okazji Dnia Mamy. Zapraszamy serdecznie i jednocześnie prosimy o przestrzeganie wszystkich zasad higieny. Ilość zestawów jest ograniczona ".

Samorządowe Centrum Kultury

Promocji Gminy Zabierzów

32-080 Zabierzów

• Międzynarodowy Dzień Kropki
    • Wszędzie maliny!maliny!maliny...Narodowe Czytanie 2020
    • Akcja "Zostań potencjalnym dawcą szpiku i pomóż Adasiowi"
    • Zuzia Mistrzynią Polski
    • Zakończenie roku szkolnego- pożegnanie uczniów kl. VIII
    • Dzień Ojca
    • Podróże małe i …duże
    • Zielniki przedszkolaków
    • „Książki znamy i o nie dbamy”.
    • Wspomnień czas….
    • Koło fotograficzne zaprasza do głosowania