• Świąteczne kartki dobroczynne

• Serdecznie zapraszamy do zakupienia kartek bożonarodzeniowych ze Stowarzyszenia Sursum Corda niosącego pomoc chorym i niepełnosprawnym, objętym programem "Na ratunek".

Minimalny koszt kartki to 2 zł. Zachęcamy do większych datków, tym bardziej, że kartki są przecudnej urody.Sprzedaż kartek w bibliotece, holu głównym i przedszkolu (w oddziale R2).

Agata Byrtek

Koordynator Szkolnego Wolontariatu.

• Igrzyska Dzieci- Unihokej chłopców

• 16  listopada 2019 r. nasi uczniowie wzięli udział w rozgrywkach unihokeja chłopców Igrzysk Dzieci.

W zawodach grało siedem drużyn ze szkół gminy Zabierzów.

Naszą szkołę reprezentowało 11 uczniów, drużyna w składzie:

Kamil Bułat (kapitan), Patryk Filipowicz, Tomasz Wolnicki, Szymon Olejarz (bramkarz), Bartek Baniszewski, Tymoteusz Baster, Michał Sierant, Piotr Piszczek, Kamil Woźniak, Szymon Chorązki, Marek Pedrycz rozegrała 6 meczów.

Pomiędzy czterema drużynami poziom był bardzo wyrównany i do końca nie można było rozstrzygnąć kto zostanie zwycięzcą. O wszystkim zadecydowała siódma runda. W przedostatnim meczu drużyna z Bolechowic przegrała z drużyną z Rudawy i ten mecz zadecydował o tym, że nasza drużyna nie stanęła na podium. Pomimo takiej samej liczby zdobytych punktów z Bolechowicami (10 punktów) znaleźliśmy się na czwartej pozycji. Pierwsze miejsce zdobyła Rudawa z którą nasza waleczna drużyna poradziła sobie i zwyciężyła 2:1. Na drugim miejscu znalazły się Nielepice. W ogólnej klasyfikacji Igrzysk Dzieci nadal zajmujemy 3 miejsce przed Zabierzowem i Kobylanami wyprzedzając te szkoły o 16 punktów. Pierwsze miejsce ex aequo mają Nielepice i Rudawa (69 punktów), a trzecie Balice (52 punkty).

Życzymy więcej szczęścia i wygranych w kolejnych rozgrywkach.

• O czym naprawdę jest „Hobbit”? Magiczna wyprawa do Śródziemia Trzeciej Ery.

• 14 listopada 2019 r. uczniowie klas IV, Va, Vb oraz VII obejrzeli przedstawienie teatralne „Hobbit, czyli tam i z powrotem” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.

Przedstawiona na deskach teatru historia, to nie tylko piękna baśń o smokach i krasnoludach, to również rzecz o przyjaźni, odwadze i poświęceniu.

Młody i niedoświadczony bohater – hobbit Bilbo Baggins wyrusza na daleką wyprawę, która w konsekwencji zmieni całe jego dotychczasowe życie. Pokonując liczne niebezpieczeństwa i stawiając czoła własnym słabościom, bohater „dorasta”, dowiaduje się wiele o sobie samym, sprawdza granice własnych możliwości, poznaje smak klęski i wygranej, lecz nade wszystko dociera do kresu drogi, na końcu której czeka wymarzona nagroda. Młodzi widzowie, którzy odbyli magiczną wyprawę do Śródziemia Trzeciej Ery, przekonali się, że i dzisiaj w każdym z nas drzemie coś z małego dzielnego hobbita.

Było to przedstawienie pełne magii. Duże wrażenie zrobiła na młodej publiczności charakteryzacja sceniczna, dzięki której baśniowe postaci – krasnoludy, hobbici, trolle czy elfy stawały się na chwilę rzeczywistością.

Czas spędzony na przedstawieniu minął szybko i miło. Pozostały po nim niezapomniane wrażenia.

• Zebranie z rodzicami

• 14 listopada 2019 r. o godz.17:15 odbędzie się zebranie z rodzicami:

kl. Ia s.14

kl. Ib s.15

kl. II s.10

kl. III s.16

kl. IV s.23

kl. Va s.20

kl. Vb s.24

kl. VIa s.13

kl. VIb s.6

kl. VII s.12(informatyczna)

kl. VIII s.17

Zebranie z rodzicami oddziału R2 odbędzie się o godzinie 16:30.

• Polska niepodległa już 101 lat

• 13 listopada 2019 r. w  Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Balicach odbyła się uroczysta akademia z okazji 101- lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Zebrani odśpiewali wszystkie zwrotki Hymnu Państwowego, a następnie obejrzeli  wspaniały program artystyczny przygotowany przez uczniów klas  I - VIII.

„Uroczystość ta była piękną lekcją historii. Przypomniała tragedię rozbiorów, trudne lata walk o niepodległość i radość z odzyskania wolności. To dobry czas, aby wśród uczniów wzbudzić przywiązanie do Ojczyzny i symboli narodowych”.

•  Spektakl ekologiczny dla kl. I-IV
          • Spektakl ekologiczny dla kl. I-IV

• 12 listopada 2019 r. w naszej szkole gościliśmy aktorów ze spektaklem ekologicznym "Czerwony Kapturek".

• Uczniowie klas IV – VI na spektaklu profilaktycznym
    • Cyrk "Szok" w szkole- 14.01.2020 r.
    • Zajęcia języka hiszpańskiego w szkole
    • Nie musisz być wielki aby zacząć, ale musisz zacząć, aby być wielkim. Zawody w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców
    • Kolędnicy Misyjni
    • A światłość w ciemności świeci… Jasełka w naszej szkole.
    • Warsztaty bożonarodzeniowe z rodzicami w oddziale przedszkolnym R2 "Żabki"-19.12.2019 r.
    • "Tańczę- nie biegam. Tańczę- nie krzyczę. Na przerwach z radością ćwiczę"- Aktywna przerwa.
    • Najpiękniejsza  Kartka Bożonarodzeniowa
    • Uprzejmość na co dzień  jest w naszej szkole w modzie
    • Brawo Madziu!!! Gminny konkurs piosenki w Brzeziu „Małolat 2019”
    • Koło fotograficzne- odsłona druga