• ''Samotni w tłumie'' - sztuka o wielu problemach...
     • ''Samotni w tłumie'' - sztuka o wielu problemach...

     •          9 grudnia 2019 r. uczniowie klas VII i VIII oraz uczennice klasy VIa uczestniczyli w spektaklu profilaktycznym pt.„Samotni w tłumie”, przygotowanym przez Narodowy Teatr Edukacji  z Wrocławia.

               Jak się okazało, był to wyjątkowy spektakl poruszający ważne i aktualne problemy współczesności, mówiący o pułapkach cywilizacji XXI w. Twórcy skupili się na problemie wyobcowania w świecie zdominowanym przez nowinki technologiczne, Internet. Pokazali, czym różni się świat wirtualny od rzeczywistego, wskazali pułapki czyhające na młodego człowieka.

              Bohaterami ,,Samotnych w tłumie” są ludzie z różnych środowisk, z różnym bagażem życiowym, żyjący w jednej społeczności, a jednak daleko od siebie. Różna tez jest ich „samotność”. Wśród bohaterów znajdziemy zamkniętą w sobie, żyjącą we własnym świecie Kaśkę, młodego geniusza informatycznego (hakera), żyjącego w świecie wirtualnym – Krzyśka, przebojową, pewną siebie Sylwię, Lukasa i Platona- bezdomnego.

           Sztuka ta jest zdecydowanie aktualna i rzeczywista, pokazuje to, co dzieje się faktycznie wokół nas, rzeczywistość, jaka nas otacza, wydarzenia, w których może uczestniczyć każdy z nas, problemy,   z którymi każdy nastolatek może się spotkać. Spektakl skłania do refleksji nad własnym życiem      i postępowaniem. Zmusza do zastanowienia się, czy to, co robię jest słuszne i właściwe.

      Wymowny jest tez tytuł sztuki: "Samotni w tłumie", gdyż to przecież taka prosta prawda! Gdyby przypatrzeć się tym wszystkim ludziom, którzy codziennie nas mijają, okazałoby się, że większość z nich jest samotna, opuszczona, pozbawiona wsparcia, nieumiejąca poradzić sobie z problemami, które codziennie się przed nimi piętrzą. W dzisiejszym świecie: pełnym dynamizmu i szybkości, zatracają się pewne wartości, ludzie oddalają się od siebie, mimo że żyją obok siebie. To przesłanie dotyczy nie tylko młodych ludzi, ale wszystkich, starszych również, by czasem zatrzymać się          i zastanowić, dokąd tak pędzimy? Czy ma to jakiś sens? Może ktoś potrzebuje mojej pomocy?


            Spektakl wywarł na nas duże wrażenie. Siedząc w pierwszych rzędach, nie mogliśmy pozostać obojętni na scenę pobicia bezdomnego czy płacz bohaterki w dniu jej urodzin, na które nikt nie przyszedł.

            Uważamy, że ten spektakl powinien obejrzeć każdy: dziecko i rodzic, uczeń i nauczyciel, młody i starszy. Wszyscy znajdą w nim coś dla siebie.

       

       

    • „Mikołaj Święty zawsze pamięta, o niespodziankach i o prezentach…”
     • „Mikołaj Święty zawsze pamięta, o niespodziankach i o prezentach…”

     • 6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana po korytarzach i w klasach krzątały się dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. A najmłodsi dodatkowo podśpiewywali:

      „6 grudnia, dzień radości, bo witamy miłych gości,

      Co przybyli tu z daleka, każde dziecko na nich czeka”.

      I przybyli … po długim oczekiwaniu dzieci doczekały się wizyty upragnionego Mikołaja. Wraz ze swoim pomocnikiem Elfem, w którego rolę wcielił się Pan Dyrektor, Andrzej Wszołek, św. Mikołaj odwiedził kolejno w salach dzieci z klas 1-3. Na powitanie uczniowie prezentowali piosenki, a także obiecały, że będą grzeczne i postarają się nie sprawiać kłopotu swoim rodzicom ani nauczycielom. Po takich deklaracjach Mikołaj przystąpił do swojego zadania – obdarzył dzieci miłymi upominkami, przyjmowanymi z wypiekami na twarzach i z nieskrywaną radością.

      Na zakończenie dzieci przekazały Mikołajowi przygotowane własnoręcznie upominki, a on pożegnał się… mówiąc, że czekają na niego jeszcze w wielu miejscach, więc musi się spieszyć, żeby wszędzie zdążyć.

      A więc do następnego roku drogi Mikołaju!!!

      Ten miły nastrój utrzymywał się  tego dnia bardzo długo… To był emocjonujący, ciekawy dzień… - Zapewne pozostanie na długo w pamięci dzieci. Mikołajki rozpoczynają czas oczekiwania na najmilsze święta w roku, czas choinki, kolędy, śniegu, żłobka… A więc wszyscy czekamy już teraz na Święta Bożego Narodzenia.

      Wesołych Świąt!!!

    • Mikołaj w Laserowym Centrum rozrywki
     • Mikołaj w Laserowym Centrum rozrywki

     • Uczniom klas VII i VIII nigdy nie brakuje pomysłów na wspólne spędzanie czasu. Tym razem nie była to zwyczajowa wycieczka. 2 grudnia 2019 r. spotkali św. Mikołaja w Laserowym Centrum Rozrywki w Krakowie. Wrażeń było co nie miara. Laserowy paintball i laserowy labirynt były atrakcją tego dnia. Po zaznajomieniu się z obowiązującymi zasadami, wysłuchaniu uwag pani z obsługi, uczniowie zostali losowo podzieleni na dwie grupy. Włożyli kamizelki, których zapięcie nie należało do najłatwiejszych i weszli na arenę, z której dobiegała muzyka z filmu „Star Wars”. Miejscem pojedynku był plac w formie labiryntu, wzbogacony efektami specjalnymi: mgłą, minami,światłami. Dla większości było to pierwsze doświadczenie z taką formą rozrywki, dlatego też wszyscy byli bardzo podekscytowani. W miarę upływu czasu, przybywało odwagi i pewności siebie.

      LASER Games pozwolił przeżyć ekstremalną przygodę. Przez godzinę świetnie się bawili zdobywając (lub tracąc) punkty dla swojej drużyny, ale przecież nie to było w tym dniu najważniejsze. Teraz już wiedzą, że paintball to próba własnego charakteru, umiejętność panowania nad stresem, współpracy z zespole, respektowania zasad gry fair play, oraz przede wszystkim mnóstwo adrenaliny! 

      Drugim punktem programu był labirynt z laserowymi wiązkami światła, który zawodnicy musieli pokonać w jak najkrótszym czasie. Mistrzem w tej dziedzinie był każdy z nich. W przerwie był czas na tradycyjne gry : cyber games, bokser, a niektórzy nawet próbowali sił w jeździe samochodem za kierownicą konsoli.

       

      Zmęczeni  wrócili do domów planując następną wycieczkę.

       

       

       

    • Mega Paka dla zwierzaka
     • Mega Paka dla zwierzaka

     • Nieopodal, gdzieś tu blisko

      Jest już znane nam schronisko

      Podopiecznych dużo mają

      Kotki, pieski tam mieszkają

      Nasza klasa PIĄTA „A”

      Pomoc dzisiaj nieść im ma.

      Zbiórkę dla nich zrobić chcemy

      W grudniu im to zawieziemy

      Nasi drodzy przyjaciele

      Chcemy zrobić bardzo wiele

      Jeśli również chęci macie

      I zwierzęta też kochacie

      To podzielcie się czym macie

      Z Nami chętnie pomagajcie.

                        Trwa zbiórka darów dla zwierząt ze schroniska zorganizowana przez klasę 5a.

      Zbieramy takie rzeczy jak: posłania, legowiska, koce, materace, kołdry, poduszki, miski, smycze, obroże, kagańce, środki czystości itp.

      Zimą w schronisku na pewno przyda się sucha oraz mokra karma, a także inne niezbędne rzeczy, które mogą poprawić życie bezdomnych zwierząt.

                                                       Zbiórka trwa do 14 stycznia.

      Serdecznie zapraszamy Państwa do przyłączenia się do tej akcji!

       

        

       

    • „W andrzejkową noc wróżby mają wielką moc”
     • „W andrzejkową noc wróżby mają wielką moc”

     • Dawniej Andrzejki miały nieco inny charakter, więcej było w nich magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice. Obecnie stały się wesołym spotkaniem towarzyskim, dostarczającym wielu przeżyć i emocji, a przepowiednie traktowanie są mniej serio, bardziej z przymrużeniem oka.

      Upamiętniając zwyczaj wróżb w Wigilię Św. Andrzeja,  28 listpada 2019 r. w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa dla uczniów klas IV – VIII. Był to  magiczny wieczór pełen wróżb. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Przepowiadaliśmy przyszłość tę bliską i tę daleką za pomocą wosku, andrzejkowych serc oraz losowaniu kartki z informacją kim będziemy się w przyszłości. Konkursy i wróżby przeplecione były szaloną, dyskotekową muzyką. Zabawa była udana.

      Szkoda, że ten czas tak szybko minął…

       

       

  • Kontakty

   • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Balicach
   • sp_balice@op.pl
   • sp_balice@op.pl
   • (+12) 285-60-25
   • ul. Szkolna 66, 32-083 Balice
 • Galeria zdjęć

  • Wizyta Pani Policjant w przedszkolu
  • Uczniowie klas IV – VI na spektaklu profilaktycznym
  • Cyrk "Szok" w szkole- 14.01.2020 r.
  • Zajęcia języka hiszpańskiego w szkole
  • Nie musisz być wielki aby zacząć, ale musisz zacząć, aby być wielkim. Zawody w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców
  • Kolędnicy Misyjni
  • A światłość w ciemności świeci… Jasełka w naszej szkole.
  • Warsztaty bożonarodzeniowe z rodzicami w oddziale przedszkolnym R2 "Żabki"-19.12.2019 r.
  • "Tańczę- nie biegam. Tańczę- nie krzyczę. Na przerwach z radością ćwiczę"- Aktywna przerwa.
  • Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa
  • Uprzejmość na co dzień jest w naszej szkole w modzie
  • Brawo Madziu!!! Gminny konkurs piosenki w Brzeziu „Małolat 2019”
 • Nasze media społecznościowe