• XI Balicki Przegląd Małych Form Artystycznych
     • XI Balicki Przegląd Małych Form Artystycznych

     • „Gdzie zasadzisz, chłopcze, róże, oset nie wyrośnie więcej.”

      Frances Hodgson Burnett – Tajemniczy ogród

       

      27 marca 2019 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Balicach odbył się, już po raz jedenasty, Balicki Przegląd Małych Form Artystycznych. Jak co roku wzięli w nim udział młodzi artyści ze szkół gminy Zabierzów. Powitaliśmy gości  z Bolechowic, Brzezia, Nielepic, Rząski, Rudawy, Kobylan, Radwanowic i Zabierzowa.

      Gościem specjalnym była Małgorzata Krzysica – aktorka teatralna, która w sposób koncertowy poprowadziła obrady jury.  W tym roku występy ocenili:  przedstawicielka Instytutu Zootechniki – Państwowego Instytutu Badawczego w Balicach Dorota Czarnik-Kruk, wicedyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Zabierzowie Ewelina Szlachta, dyrektor Samorządowego Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów Aleksandra Małek oraz sekretarz Gminy Zabierzów Bartosz Barański.

      Nasi młodzi artyści zaprezentowali występy teatralne, układy taneczne oraz występy wokalne.

      Grand Prix tegorocznego Balickiego Przeglądu Małych Form Artystycznych powędrowało do Weroniki Szyby ze Szkoły Podstawowej w Bolechowicach za wykonanie piosenki pt. „Boję się”. Nagrody aktorskie za osobowość sceniczną otrzymali: Krzysztof Niemiec ze Szkoły Podstawowej w Nielepicach oraz Maksymilian Stępień ze Szkoły Podstawowej w Bolechowicach.

      W młodszej grupie wiekowej I miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rząsce prezentując małą formę sceniczną pt. „W podróży”. II miejsce ex aequo zdobyły zespoły taneczne ze Szkoły Podstawowej w Rudawie oraz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Balicach. 

      W starszej grupie wiekowej I miejsce przyznano młodym aktorom z Integracyjnej Szkoły Podstawowej w Radwanowicach za występ w sztuce teatralnej pt. „Tajemniczy ogród”. W tym miejscu należy również nadmienić o ich nieocenionych pedagogach, paniach: Izabeli Kołodziej oraz Kamili Szkodlarskiej, które otrzymały nagrody specjalne jury za wizję artystyczną i przygotowanie swoich uczniów  do występu. II miejsce otrzymały „Asy z szóstej klasy” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Balicach za występ w przedstawieniu pt. „Ratujmy naszą planetę”. Nagroda za III miejsce powędrowała do zespołu tanecznego „EVEREST” ze Szkoły Podstawowej w Rząsce. Jury postanowiło wyróżnić także występy dwóch szkół: Szkoły Podstawowej z Nielepic z inscenizacją „Pani Twardowska” i Szkoły Podstawowej z Bolechowic z występem tanecznym.

      Wspólnie doświadczyliśmy całego wachlarza emocji, od radości i beztroski po wzruszenie i swoiste katharsis. Wsłuchując  się w słowa autorki powieści pt. „Tajemniczy ogród”, która była inspiracją dla zwycięzców w kategorii starszej naszego przeglądu „Gdzie zasadzisz, chłopcze, róże, oset nie wyrośnie więcej.”,  dzisiaj róże, które my nauczyciele pielęgnujemy, miały możliwość rozkwitnąć w pełnej okazałości.

      Organizatorzy Agnieszka Milewska-Grojec, Agnieszka Szczypkowska, Katarzyna Wójcik oraz Żaneta Matacz dziękują i gratulują wszystkim artystom i ich opiekunom za udział w konkursie, sponsorom za wsparcie w ufundowaniu nagród, a rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie poczęstunku.

       

       

    • Informacja w sprawie organizacji pracy szkół podstawowych w czasie egzaminów ósmoklasisty w dniach 15, 16 i 17 kwietnia 2019 r.
     • Informacja w sprawie organizacji pracy szkół podstawowych w czasie egzaminów ósmoklasisty w dniach 15, 16 i 17 kwietnia 2019 r.

     •  

       

      1. Uczniowie klas VIII zgłaszają się do szkół podstawowych na egzamin ósmoklasisty w poszczególnych dniach i godzinach, zgodnie z harmonogramem ustalonym przez dyrektora szkoły,
      2. Dla uczniów klas VIII dowożonych do szkół podstawowych dowozem zorganizowanym, w czasie egzaminów ósmoklasisty będzie zorganizowany dowóz zgodnie z harmonogramem ustalonym przez dyrektora szkoły,
      3. Wszystkie informacje dla rodziców i uczniów są przekazywane na bieżąco za pośrednictwem dziennika elektronicznego, a dla dzieci przedszkolnych za pośrednictwem programu JAMMIK oraz poprzez ogłoszenia wywieszane w szkole,
      4. W dniach egzaminu ósmoklasisty w szkołach podstawowych nie będzie zajęć opiekuńczych dla pozostałych uczniów, zgodnie z informacją podaną rodzicom wcześniej, w komunikacie z dnia 3 kwietnia 2019 r.,
      5. Szkoła Podstawowa w Bolechowicach, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Zabierzowie, szkoły podstawowe i przedszkola prowadzone przez podmioty inne niż Gmina, pracują według planu.

      Janina Wilkosz

      Dyrektor GZEAS w Zabierzowie

       

       

      Zabierzów 12 kwietnia 2019 r.

    • Komunikat w związku z planowanym strajkiem pracowników oświaty
     • Komunikat w związku z planowanym strajkiem pracowników oświaty

     • Szanowni Państwo,

      W nawiązaniu do informacji przekazanej Państwu 3 kwietnia 2019 r. dotyczącej zmian w organizacji pracy szkoły i przedszkola spowodowanych strajkiem pracowników oświaty i w związku z brakiem porozumienia w negocjacjach toczących się pomiędzy rządem a związkami zawodowymi oraz decyzją ZNP i FZZ w sprawie strajku pracowników oświaty informuję, że 8 kwietnia 2019 r. w przypadku rozpoczęcia protestu dzieci zapisane na zajęcia opiekuńcze będą miały zapewnioną właściwą opiekę, a dzieci korzystające z cateringu będą miały zapewnione wyżywienie.Bardzo proszę o śledzenie wiadomości w dzienniku elektronicznym, które będę na bieżąco Państwu przekazywał w miarę rozwoju wydarzeń.

      Andrzej Wszołek

      dyrektor ZSP w Balicach

    • Konkurs "Najpiękniejsza Wielkanoc-Baranek wielkanocny"
     • Konkurs "Najpiękniejsza Wielkanoc-Baranek wielkanocny"

     •  

       

      Uczniowie klas I – III wzięli udział w szkolnym konkursie plastycznym „NAJPIĘKNIEJSZA  WIELKANOC  – BARANEK WIELKANOCNY”.  3 kwietnia został rozstrzygnięty szkolny etap. Oto jak jury w składzie -  p. Iwona Skowrońska, p. Jolanta Then i p. Jolanta Różycka  oceniło prace:

      I miejsce – Amelia Lipiarz kl. I, Aleksandra Gwóźdź kl. III, Zuzanna Kowalik kl. III

      II miejsce – Mikołaj Drelewski kl. III Filip Mizera z kl. III

      III miejsce - Jakub Jaskułka kl. I, Oliwier Baster kl. III

      wyróżnienia- Dawid Grzychacki kl. III , Szymon Wójtowicz kl. III, Hubert Szumiec kl. III, Oliwia Kofin kl. III, Karolina Sroka  kl. III i  Milena Gronuś kl. I

      Informujemy, że prace, które zajęły I miejsce na tym etapie wezmą udział w gminnym konkursie plastycznym „NAJPIĘKNIEJSZA  WIELKANOC  – BARANEK WIELKANOCNY” organizowanym przez Szkołę Podstawową w Kobylanach.

       

      Opiekun Małego Samorządu: Ewa Nowotarska

    • Warsztaty w klasach I-III
     • Warsztaty w klasach I-III

     • 2 kwietnia 2019 roku odbyły sie warsztaty czekoladowe dla klas I-III. Uczniowie mieli okazję zasmakować czekolady belgijskiej bez dodatków chemicznych. Byli także świadkami powstawania czekolady i mieli możliwość udekorować swoje czekoladki. Na koniec zatańczyli taniec „Chocolate”. Było bardzo czekoladowo!

      Zaś 3 kwietnia 2019 roku w klasie I odbyły sie warsztaty „ZDROWA KANAPKA”, podczas których uczniowie sami tworzyli kanapkę pamiętając o tym, żeby była zdrowa i kolorowa.

    • Dzień z lekturą i ulubioną książką w klasie II
     • Dzień z lekturą i ulubioną książką w klasie II

     • Już drugi raz spotykamy się w naszej klasie na zajęciach pod tytułem „Dzień z lekturą i ulubioną książką.” Tym razem  był to dzień poświęcony książce „Nie płacz, koziołku”, której autorem jest Siergiej Michałkow.

      Uczniowie, wybranym przez siebie sposobem, przedstawiali przygody głównego bohatera, czyli tytułowego Koziołka. Także i tym razem najczęściej wybierane były prezentacje przestrzenne, czyli makiety, przedstawiające głównych bohaterów, najważniejsze wydarzenia, czy miejsce akcji. Nowością było wykonanie prezentacji w formie przestrzennej historyjki obrazkowej. Podczas zajęć omawialiśmy także przygotowane samodzielnie przez uczniów książki, pod wspólnym tytułem „Moja książeczka”. Prace dzieci zawierały wszystko to, co powinna zawierać każda książka, czyli: okładkę, nazwisko autora, tytuł, nazwę wydawnictwa, rok i miejsce wydania, treść, ilustracje, numery stron. Przykładowe tytuły to: „Przygody Dyzia”, „Były sobie pieski trzy”, „Historia pewnego auta”,  „Wycieczka nad Morskie Oko”, „Przygoda Łatki’, „Gdzie rośnie kawowiec?”, „Atlas zwierząt”, „Kot i pies”, „O Felusiu i Tatarku:”, „Przygody kotki Kizi”

      Mamy nadzieję, że po tych zajęciach nikt z naszej klasy nie zapomni, co, oprócz treści, znajduje się w każdej książce. Kolejne spotkanie już za miesiąc!

      Wychowawca:

      mgr Jadwiga Kapołka

       

    • Ciekawe zajęcia w klasie I
     • Ciekawe zajęcia w klasie I

     • Podczas zajęć uczniowie klasy I mieli okazje zapoznać się z historią kapelusza oraz innych nakryć głowy. Mogli również zaprezentować różne nakrycia głowy przyniesione przez siebie. Jeden z uczniów przedstawił hełm swojego dziadka z okresu II wojny światowej.

      26 marca 2019 roku odbyły się również warsztaty o tolerancji i życzliwości  „Wszyscy jesteśmy tacy sami, a zarazem inni”. Ponadto uczniowie z klasy I biorą udział w projekcie „Dzieci nie jedzą śmieci". Mają okazje zapoznać się ze składem witamin owoców i warzyw. Witaminy powodują fajne miny.

    • Wiosenne warsztaty w oddziale przedszkolnym R1- Rybki
     • Wiosenne warsztaty w oddziale przedszkolnym R1- Rybki

     • Wesoło i radośnie, wspólnie z rodzicami, przedszkolaki przywitały rozpoczynającą się wiosnę. Mamy nadzieję, że Pani Wiosna zagości u nas już na dobre.

    • Wycieczka klasy VI-Muzeum Lotnictwa
     • Wycieczka klasy VI-Muzeum Lotnictwa

     • Dnia 21 marca 2019 roku klasa VI pojechała na wycieczkę do Krakowa razem z Panią Agnieszką Szczypkowską oraz Panią Agnieszką Raszewską.

      Głównym punktem programu były warsztaty w Muzeum Lotnictwa. Zostaliśmy podzieleni na trzy grupy i szukaliśmy czarnej skrzynki. Nasz przewodnik miał wielkie poczucie humoru, dzięki czemu wielu z nas uznało, że było to najlepsze muzeum, w jakim kiedykolwiek byliśmy.

      Oprócz muzeum byliśmy również na rynku w Krakowie i w Galerii "Serenada". Wszyscy zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

    • Amerykanie z Oklahomy w naszej szkole
     • Amerykanie z Oklahomy w naszej szkole

     • W dniu 19 marca 2019 roku przyjechała do nas dziewiętnastoosobowa grupa ze Stanów Zjednoczonych, dokładniej z Oklahomy. Nasze spotkanie z gośćmi rozpoczęliśmy od oficjalnego powitania przez Pana Dyrektora. Następnie cheerleaderki zaprezentowały taniec współczesny. 

      Uczniowie klas IV-VIII zostali podzieleni na dwie grupy. Część została na sali gimnastycznej, gdzie odbywały się różnorodne wyścigi rzędów „na wesoło” prowadzone przez trenera futbolu amerykańskiego - Alberta. Graliśmy również w koszykówkę, a w każdej z drużyn był co najmniej jeden Amerykanin.

      Grupa, która poszła w tym czasie do klas, została podzielona na mniejsze podgrupy i tam, razem z gośćmi, nasi uczniowie grali, śmiali się i rozmawiali przez dwie godziny. Wszyscy chętnie, z wielkim zaangażowaniem, rozmawiali w języku angielskim. W niektórych grupkach dało się również słyszeć język polski w wykonaniu naszych gości, ku ogromnemu zadowoleniu ich młodszych nauczycieli. Ponadto klasa VIII przyjęła całą grupę do swojej sali, gdzie w czasie przerwy mogli chwilę odpocząć. Po przerwie nastąpiła wymiana grup. Ci, którzy byli w klasach, przeszli na salę gimnastyczną i odwrotnie.

      Ten dzień w naszej szkole ponownie pokazał, że znajomość wspólnego języka jest bardzo ważna, jednak to życzliwość i uśmiech są najlepszą podstawą porozumienia między nami.

      Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby wszystkie zajęcia przebiegły w tak sympatycznej atmosferze.

    • Zawody w mini siatkówce dziewcząt- Igrzyska Dzieci
     • Zawody w mini siatkówce dziewcząt- Igrzyska Dzieci

     • Dnia 16 marca 2019 roku odbyły się zawody w mini siatkówce dziewcząt (Igrzyska Dzieci). Naszą szkołę reprezentowało sześć uczennic: Katarzyna Setkowicz, Patrycja Krawczyk, Amelia Kopek, Amelia Mistarz, Alina Kadieva oraz Wiktoria Żyła.

      Mecze odbywały się w dwóch grupach. W naszej grupie zajęliśmy II miejsce. Po czterech rozegranych meczach zajęliśmy IV miejsce. W meczu o III miejsce przegraliśmy w tie-break'u tylko dwoma punktami.

      Życzymy jeszcze większych sukcesów w przyszłości!

    • Zawody powiatowe w tenisie stołowym
     • Zawody powiatowe w tenisie stołowym

     • W czwartek 14 marca 2019 roku odbyły się powiatowe zawody w indywidualnym tenisie stołowym w Skawinie. Naszą gminę reprezentowała Zuzanna Góra (uczennica klasy IVa). Po sześciu rozegranych meczach Zuzanna zdobyła VII miejsce pokonując cztery zawodniczki z innych szkół.

      Życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach w przyszłych latach.

    • Kwesta marcowa "Pola nadziei"
     • Kwesta marcowa "Pola nadziei"

     • 10 marca 2019 roku, dzięki życzliwości ks. proboszcza parafii Św. Rodziny z Nazaretu w Balicach, uczniowie naszej szkoły wraz z panią katechetką Moniką Kotwica, po raz kolejny uczestniczyli w kweście „Pola nadziei” na rzecz Hospicjum św. Łazarza w Krakowie. Jak co roku doświadczyli otwartości, wrażliwości i dobroci serc mieszkańców Balic, Burowa i Szczyglic.

    • Wybory "Super Dziewczyny" w klasach I-III
     • Wybory "Super Dziewczyny" w klasach I-III

     • 8 marca 2019 roku w klasach I-III odbyły się wybory Super Dziewczyny. Do walki o ten zaszczytny tytuł zgłosiło się dwanaście uroczych dziewczynek. Po pierwszej turze jury wyłoniło siedem z nich, które rywalizowały ze sobą w następnym etapie. Emocji było co niemiara. Po zaciętej walce jury wyłoniło po jednej  zwyciężczyni z każdej klasy.

      Tytuł „SUPER DZIEWCZYNY” w roku szkolnym 2018/2019 otrzymały:

      Magdalena Wieloch z klasy I

      Joanna Mrugacz z klasy II

      Oliwia Kofin z klasy III

      Chłopcy z klas I-III wybierali również „MISS PUBLICZNOŚCI”. Została nią Maja Góralczyk z klasy III, która pokonała swoje rywalki przeważającą liczbą głosów.

       

      Opiekun Małego Samorządu: Ewa Nowotarska

    • Koło fotograficzne: Zima zaczarowana w kadrze
     • Koło fotograficzne: Zima zaczarowana w kadrze

     •           W  styczniu 2019 roku tematyka prac koła brzmiała następująco :  Zima zaczarowana w kadrze. Tym razem prezentowane prace poddawane różnym modyfikacjom i przeróbkom, takim jak: natężenie światła, filtry, ramki itp.

                   Jak zwykle w  prezentacji  brali udział nie tylko uczniowie, ale także coraz liczniejsza grupa nauczycieli oraz pozostałych pracowników, a także byłych uczniów i nauczycieli naszej szkoły.  

                Wszystkie zgromadzone fotografie  można było oglądać , jak zawsze w formie prezentacji w holu głównym na parterze.  Na wystawce prac koła, znajdującej się na korytarzu pierwszego piętra zgromadzone zostały kolejne finałowe zdjęcia uczestników koła. Zaprezentowane zostały także wybrane prace dorosłych fascynatów  fotografii.

                 W głosowaniu na najlepsze zdjęcie udział brali, tak jak poprzednio: nauczyciele, pozostali pracownicy szkoły, rodzice i uczniowie klas ( zwłaszcza klas I – V ).

                 Jak widać liczba biorących udział w naszej zabawie systematycznie wzrasta. Wszystkim – za zaangażowanie – składamy serdeczne podziękowania!

          

      Wyniki  czwartej odsłony przedstawiają się następująco:

       

      I miejsce:

      • Joasia Mrugacz – „Opatulone drzewa”

      II miejsce:

      • Ada Wróbel – „Bajkowa góra”( nowy członek zespołu )
      • Maksymilian Majka – „Zima inaczej – flamingi w blasku słońca”

      III miejsce:

      • Leon Bocheński– „Zima inaczej – bajkowy krajobraz”
      • Zuza Pałczyńska - Woś– „ Baśniowy krzaczek”

      Wyróżnienia zdobyli:

      • Ola Zbroch – „Śnieżny kapturek”
      • Asia Mrugacz – „Tęczowy błysk”

      Specjalne wyróżnienia zdobyły także prace dorosłych fascynatów  fotografii. Wśród wielu ich prac najwięcej głosów zdobyły:

      • „Na Połoninach”  Grzegorza Wojtaszka
      • „Moja zima” Agnieszki Raszewskiej
      • „Mariacki” Iwony Wojtaszek
      • „Tajemniczy zamek” Ilony Dudek

      oraz praca pt. „Jak w starym kinie”

       

      Następnym tematem naszych prac będzie wiosna, Szukać i zbierać będziemy fotografie , które potem zebrane będą pod wsólnym tytułem ”Wiosna, wiosna, wiosna ach to TY!”        

      Nasze spotkania odbywają  się w poniedziałki na 5. lekcji  lub w piątki na 6. lekcji.  Raz w miesiącu , tradycyjnie wybieramy się całą grupą na „wspólne łapanie chwil”

      Wszystkich chętnych – zapraszam!

       

      Opiekun koła:

      mgr Jadwiga Kapołka

       

    • Dzień Babci i Dziadka w klasach I - III
     • Dzień Babci i Dziadka w klasach I - III

     • 26 lutego 2019 r. uczniowie klas I – III uczcili święto babci i dziadka, pokazując-w przygotowanym specjalnie dla nich programie artystycznym-jak ważną rolę odgrywają w ich życiu. W codzienności przepełnionej pośpiechem seniorzy zawsze mają dla nich czas i wielkie serce. „Czekoladowy taniec” w wykonaniu pierwszaków wprowadził wszystkich w miły i słodki nastrój. Następnie ze sceny popłynęły pełne wdzięczności słowa wierszy i piosenek. Nie zabrakło też własnoręcznie wykonanych laurek. Dopełnieniem tej miłej uroczystości była aromatyczna kawa i pyszne ciasteczka serwowane przez najlepszych kelnerów – rodziców. Dzięki ich pomocy seniorzy czuli się jak na małym weselu.

    • Dzień z lekturą i ulubioną książką w klasie drugiej
     • Dzień z lekturą i ulubioną książką w klasie drugiej

     •       Od nowego roku uczniowie klasy drugiej spotykają się raz w miesiącu we środy na 5. lekcji na wspólnych prezentacjach zatytułowanych „Dzień z lekturą i ulubiona książką.”

            W tym miesiącu był to dzień poświęcony książce „Zaczarowana zagroda” Aliny i Czesława Centkiewiczów. Uczniowie przedstawiali wykonane makiety tematycznie związane z omawianą lekturą oraz historyjki obrazkowe poświęcone małym bohaterom – czyli pingwinom Adeli. Omawiane były także przygotowane w  grupach lub indywidualnie prezentacje pt. „Antarktyda – jej mieszkańcy, cechy charakterystyczne” oraz „Mapa świata”. Po takiej wspólnej zabawie nikt z naszej klasy już nie zapomni, w jaki „zaczarowany sposób” pingwinki wydobywały się z „Zaczarowanej zagrody”.

             Kolejne spotkanie już za miesiąc!

      Wychowawca:

      Jadwiga Kapołka

    • Zajęcia Szkolnego Klubu Sportowego
     • Zajęcia Szkolnego Klubu Sportowego

     • Od początku 2019 roku nasza szkoła została zakwalifikowana do wzięcia udziału w ogólnopolskim programie Szkolnego Klubu Sportowego. Szkolny Klub Sportowy to Program korzystający ze sprawdzonej formuły szkolnych, pozalekcyjnych zajęć sportowych SKS wzbogacony o nowoczesne formy aktywności. Projekt ten ma za zadanie przyczynić się do wzrostu aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży oraz zapewnić im możliwość spędzenia czasu wolnego w atrakcyjny dla nich sposób.

      Zajęcia SKS-u w naszej szkole odbywają się w poniedziałki i czwartki.

      Poniżej zdjęcia uczetników programu.

  • Kontakty

   • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Balicach
   • sp_balice@op.pl
   • sp_balice@op.pl
   • (+12) 285-60-25
   • ul. Szkolna 66 32-083 Balice
 • Galeria zdjęć

  • Turniej szachowy w Zabierzowie
  • Wycieczka pięciodniowa uczniów klasy VI-10.06-14.06.2019 r.
  • "W zdrowym ciele - zdrowy duch"- 3 czerwca 2019 r.
  • Nasze zęby- ważna sprawa
  • Zachwycający spektakl
  • Uroczysta Gala Finałowa w Krakowskiej Akademii im. A.F. Modrzewskiego
  • Koło fotograficzne- Odsłona VI „Wiosna, wiosna, wiosna ach to TY!!!”
  • Wycieczka koła fotograficznego „Mgnienie oka” do Krakowskiego Ogrodu Zoologicznego
  • Bo nie ma ludzi doskonałych na niedoskonałym świecie…
  • Obchody 228 Rocznicy Konstytucji 3 Maja
  • Koło fotograficzne- odsłona V- "Nasze inspiracje"
  • XI Balicki Przegląd Małych Form Artystycznych
 • Nasze media społecznościowe