Główny Inspektor Sanitarny apeluje, aby czas wolny od zajęć lekcyjnych nie stanowił pretekstu do zintensyfikowania kontaktów towarzyskich. To czas mądrych wyborów zdrowotnych.Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie swoje i swoich najbliższych. Zachowujmy się odpowiedzialnie.
Apel Głównego Inspektora Sanitarnego
Zawieszenie zajęć dydaktyczno - wychowawczych od 12.03.2020 r.
Od 12 do 25 marca 2020 r. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Podczas konferencji prasowej minister edukacji Dariusz Piontkowski powiedział: „Podjęliśmy decyzję o zawieszeniu działań dydaktycznych - od jutra. W przypadku dzieci i najmłodszych trudno jest znaleźć opiekę na dłuższy czas. Proponujemy, by szkoły dalej miały funkcję opiekuńczą, ale tylko w szczególnych przypadkach.” Natomiast od poniedziałku (16 marca 2020 r.) wszystkie jednostki systemu oświaty zostaną zamknięte do 25 marca.
12 i 13 marca 2020 r. od 7:00 do 17:00 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Balicach odbywać się będą zajęcia opiekuńcze.
Miejsca sprzyjające edukacji edycja 2020 - Ogólnopolski ranking gmin i miast
"W 2020 roku Gmina Zabierzów znalazła się w gronie LAUREATÓW ogólnopolskiego rankingu Miejsca sprzyjające edukacji, zajmując VIII miejsce w kategorii gmin i miast od 20 do 100 tysięcy mieszkańców.
Miejsca sprzyjające edukacji, to ranking wskazujący samorządy gdzie edukacja jest na najwyższym poziomie i gdzie samorząd lokalny dokłada wszelkich starań, żeby uczniowie od najmłodszych lat mogli skorzystać z najwyższej jakości kształcenia. Ranking jest opracowywany przez Fundację Naukową EVIDENCE INSTITUTE we współpracy z pismem samorządu terytorialnego WSPÓLNOTA.
Fundacja Naukowa EVIDENCE INSTITUTE, ma bogate doświadczenie międzynarodowe, a kadra Fundacji zajmowała się realizacją największych badań oświatowych na świecie – PISA. Eksperci Evidence Institute związani są z czołowymi polskimi uczelniami i współpracują z instytucjami badawczymi z Europy i USA.
Do rankingu wykorzystane zostały najnowsze dane z Banku danych lokalnych Głównego Urzędu Statystycznego oraz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z okresu lat 2014 do 2019.
Do oceny jakości nauczania w samorządzie brane są pod uwagę następujące wskaźniki:
1) dostępność edukacji przedszkolnej,
2) wysokie i wyrównane wyniki z egzaminów zewnętrznych (ze sprawdzianu po klasie VI w latach 2014-2016, egzaminu gimnazjalnego w latach 2014-2019, egzaminu ósmoklasisty w roku 2019)
3) edukacyjna wartość dodana, liczona jako miara przyrostu wyników uczniów na ukończenie gimnazjum w porównaniu do potencjału wyniesionego ze szkoły podstawowej.
Mądry samorząd wspierając i rozwijają oświatę na swoim terenie dba o uczniów, ale też o swoją przyszłość. Od jakości szkolnej edukacji zależy bowiem jakie dalsze możliwości edukacyjne i na rynku pracy będą mieli młodzi mieszkańcy gminy, a także to jak będzie wyglądał rozwój gospodarczy i społeczny gminy w przyszłości.
Wyróżnienie dla Gminy Zabierzów jest wynikiem dobrej pracy i współpracy lokalnego środowiska uczniów, rodziców, nauczycieli, dyrektorów szkół, urzędników oraz władz Gminy".
Janina Wilkosz
Dyrektor GZEAS w Zabierzowie
W opracowaniu wykorzystano informacje opublikowane przez:
a) pismo Wspólnota w nr 5/1297 z 7 marca 2020 r.
b) Evidence Institute https://www.evidenceinstitute.pl/ranking-2020
Pani Wiosna - konkurs plastyczny
10 marca 2020 r. nastąpiło rozstrzygniecie konkursu pt. "Pani Wiosna", w którym wzięło udział 47 uczniów z naszej szkoły, a także zgłoszono prace z przedszkola.
Oto wyniki:
Przedszkole i klasy I-III:
I miejsce: Amelia Lipiarz, Antoni Mastejak
II miejsce: Agnieszka Dwornik, Klaudia Cymer
III miejsce: Zuzia Dzieża, Marysia Gwóźdź
Wyróżnienie: Tadzio Iwat, Aniela Marchewczyk, Julia Wrońska
Nagroda specjalna: Mateusz Zieliński
Klasy IV-VI
I miejsce: Adrianna Wróbel
II miejsce: Marysia Olejarz
III miejsce: Aleksandra Gwóźdź, Maja Zbroch
Wyróżnienie: Filip Sikora, Aleksandra Sikora, Maja Góralcz
IV Edycja Gminnego Konkursu Ekologicznego- 09.03.2020 r.
W konkursie na zaprojektowanie maski antysmogowej wzięło udział 37 uczniów z naszej szkoły. Niezmiernie nam miło powiadomić, że do II etapu zakwalifikowało się 10 uczniów!
Są to:
1. Kamil Woźniak
2. Szymon Olech
3. Aleksandra Piszczek
4. Karolina Sroka
5. Wiktoria Budzyńska
6. Blanka Kwiecień
7. Hubert Szumiec
8. Oliwier Baster
9. Mikołaj Drelewski
10. Piotr Piszczek
Nasze maski wezmą udział w etapie gminnym konkursu.
„Naprawdę jaka jesteś, nie wie nikt…”czyli wybory „Super Dziewczyny”
O tym, jakie są uczennice klas I-III, co lubią, czym się interesują, jakie posiadają umiejętności dowiedzieliśmy się podczas apelu z okazji Dnia Kobiet.
6 marca 2020 roku , zgodnie z tradycją, z inicjatywy Małego Samorządu najmłodsze uczennice miały możliwość zaprezentować swoje atuty. Dziewczynki, które wyraziły chęć występu przed publicznością opowiadały o tym, co lubią robić w wolnym czasie, w jakich dziedzinach odnoszą sukcesy, czy też jaki zawód chciałyby wykonywać w przyszłości.
Każdą z klas reprezentowało kilka uczennic, spośród których komisja oceniająca wyłoniła po trzy przedstawicielki, spełniające wszystkie kryteria oceny.
Najwyżej ocenione dziewczęta wzięły udział w konkurencjach, które wyłoniły po jednej zwyciężczyni z każdej klasy.
Nasze małe kobietki wykazały się ogromną sprawnością fizyczną w konkurencji przekładania szarfy na czas oraz kręceniem kołem hula- hop na bioderkach.
Również umiejętności plastyczne zostały wysoko ocenione przez komisję. Uczennice otrzymały narysowany kontur twarzy kobiety, a ich zadaniem było wykonanie przy użyciu kredek oraz flamastrów makijażu oraz fryzury. Niejedna profesjonalna makijażystka mogłaby się od nich uczyć.
Decyzją jurorów tytuł „SUPER DZIEWCZYNY 2020” otrzymały:
Zuzanna Kwiecień z klasy Ia
Marta Wójtowicz z klasy Ib
Gabriela Kapusta – Ziółko z klasy II
Emila Pytko z klasy III
Chłopcy, którzy bacznie obserwowali poczynania swoich koleżanek także otrzymali zadanie do wykonania. W tajnym głosowaniu zadecydowali, która z dziewczynek biorących udział w prezentacji własnej osoby zostanie Miss Publiczności.Decyzją wszystkich chłopców z klas I-III tytuł ten przypadł Marcie Wójtowicz, uczennicy klasy Ib oraz Emilce Pytko z klasy III.
Dzień upłynął nam w wesołej i pogodnej atmosferze. Miło jest wspólnie świętować.
Każda kobieta- czy mała, czy duża uwielbia dostawać prezenty, zatem trochę szkoda, że Dzień Kobiet jest tylko raz w roku. Wszystkim przemiłym Paniom przesyłamy gorące życzenia!
26