• Koło fotograficzne- odsłona pierwsza

• We wrześniu i październiku 2019 r. uczestnicy koło fotograficznego pracowali nad zdjęciami, których tematyką były  „Wspomnienia z wakacji”.  Prace można było oglądać w formie wystawki na parterze oraz na korytarzu pierwszego piętra.  W głosowaniu na najlepszą fotografię  udział brali: uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz pozostali pracownicy szkoły. Spośród  zgromadzonych zdjęć wybrano 16 finałowych.

Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce:   Joanna Mrugacz “Puk, puk”

II miejsce:  Szymon Kańka ”W jaki sposób rybki tak pięknie udekorowały   staw?”

Amelka Burek “Światła na morzu”

III miejsce: Leon Bocheński  „Magiczna mgiełka wśród drzew”

Aleksandra Wieloch “Pogłaskaj mnie po brzuszku”

Wyróżnienia: Alicja Góralczyk “Smutno mi bez ciebie…”

Alan Kaczorowski “Łąka na wietrze”

Ola Zbroch “Czerwono mi….

Specjalne wyróżnienia otrzymują prace pozostałych sympatyków koła:

Agnieszka Raszewska “Widzę cię…”,

Ilona Dudek “Narada żaglówek”,

Małgorzata Jastrzębska “Wspomnienia z wakacji”,

Jolanta Then “Albański zachód słońca”

oraz praca “Odlotowe Świnoujście”

W listopadzie członkowie koła pracować będą nad odsłoną drugą, zatytułowaną  tym razem ”Moja tapeta”.

Przypominamy, że spotkania odbywają  się w środy na 6 lekcji. Raz w miesiącu wybieramy się na wspólne „Łapanie chwil”.

Wszystkich chętnych – zapraszamy!

Opiekun koła:

mgr Jadwiga Kapołka

• Dzieci z oddziału przedszkolnego R2 na spektaklu

• 31 padziernika 2019 r. dzieci z oddziału przedszkolnego R2 udały się na spektakl "Przygody Wilka i Zająca"

• "Niestraszne nam strachy"-warsztaty

• 30 października 2019 r. dzieci z oddziału przedszkolnego R2 brały udział w warsztatach o emocjach i wyobraźni "Niestraszne nam strachy" zorganizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Balicach.

• Mamo, Tato „jestem przedszkolakiem”, czyli pasowanie na przedszkolaka

•          Dnia 29 października 2019 r. w Przedszkolu Samorządowym w Balicach odbyła się wyjątkowa uroczystość - Pasowanie na  Przedszkolaka.

Najmłodsze dzieci z grupy „Rybki” oficjalnie zostały przyjęte do grona przedszkolaków. Aktu pasowania dokonał dyrektor ZSP w Balicach, mgr Andrzej Wszołek.

Podczas udanego występu, w obecności zaproszonych gości,dzieci śpiewały piosenki, mówiły wiersze, wykonały „taniec rybek” oraz złożyły obietnicę przedszkolaka: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia  z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem.

Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ i wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.

Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć – Mamo, tato – jestem przedszkolakiem!

• BohaterON

•           Z okazji 75 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego nasza szkoła brała udział w ogólnopolskiej kampanii „BohaterON – włącz historię”, która ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promuje patriotyczne postawy, tożsamość narodową oraz historię XX wieku.

Każdy uczeń najpierw zapoznał się z uczestnikami Powstania Warszawskiego poprzez oglądanie filmu i prezentacji im poświęconych. Następnie poznał genezę i przebieg Powstania Warszawskiego, a na koniec przygotował życzenia dla wybranego przez siebie Powstańca spośród kilkuset biogramów zamieszczonych na stronie internetowej.

Dziełem naszych uczniów powstało blisko 70 kartek z życzeniami dla Powstańców Warszawskich.

Wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji i zaangażowali, serdecznie dziękujemy.

• Gminne zawody w unihokeju dziewcząt- Igrzyska Młodzieży Szkolnej

• Unihokej to sport drużynowy z pięcioma zawodnikami i bramkarzem w każdej drużynie. Zawodnicy do gry używają poliwęglanowych kijów zakończonych kompozytową blendą oraz ażurowej plastikowej piłki. Celem jest zwycięstwo w meczu poprzez zdobycie większej liczby bramek niż rywal.

26 października 2019 r. odbyły się gminne zawody w unihokeju dziewcząt Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Naszą szkołę reprezentowały: Alina Kadiieva, Wiktoria Żyła, Julia Comber, Oliwia Stawowy oraz Anastasiia Kuznichenko.

Po zaciętej walce dziewczęta zajęły 4 miejsce (pomimo gry w osłabieniu).

Życzymy jeszcze większych sukcesów w przyszłości.

• Uczniowie klas IV – VI na spektaklu profilaktycznym
    • Cyrk "Szok" w szkole- 14.01.2020 r.
    • Zajęcia języka hiszpańskiego w szkole
    • Nie musisz być wielki aby zacząć, ale musisz zacząć, aby być wielkim. Zawody w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców
    • Kolędnicy Misyjni
    • A światłość w ciemności świeci… Jasełka w naszej szkole.
    • Warsztaty bożonarodzeniowe z rodzicami w oddziale przedszkolnym R2 "Żabki"-19.12.2019 r.
    • "Tańczę- nie biegam. Tańczę- nie krzyczę. Na przerwach z radością ćwiczę"- Aktywna przerwa.
    • Najpiękniejsza  Kartka Bożonarodzeniowa
    • Uprzejmość na co dzień  jest w naszej szkole w modzie
    • Brawo Madziu!!! Gminny konkurs piosenki w Brzeziu „Małolat 2019”
    • Koło fotograficzne- odsłona druga