• Podróż w czasie i przestrzeni

        • 21 marca 2023 roku uczniowie klas I-III pojechali na wycieczkę do Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ w Krakowie.

          Podczas zwiedzania wystawy doświadczyli niesamowitej podróży w czasie i przestrzeni. Spotkali zwierzęta, które żyły na Ziemi bardzo dawno temu oraz te, które możemy spotkać dzisiaj w najciekawszych zakątkach naszej planety. W trakcie warsztatów uczniowie dowiedzieli się, jak powstają skamieniałości i wykonali własne ich odlewy.

        • 8 marca wyjątkowy dzień

        • 8 marca to wyjątkowy dzień dla wszystkich pań zarówno tych dużych, jak i małych.  Uczniowie klas 1-3 spotkali się podczas apelu Małego Samorządu, by dowiedzieć się kilka ważnych informacji dotyczących Dnia Kobiet i wspólnie w zabawie rozstrzygnąć, która z dziewczynek zasługuje na miano Miss Publiczności. Uczennice, które przygotowały szalone stroje i fryzury zaprezentowały się w krótkiej wypowiedzi na temat swojej kreacji. W dalszym etapie dziewczynki wzięły udział w kilku konkurencjach. Na koniec chłopcy z klas I-III zdecydowali, która z dziewczynek według nich wypadła najlepiej. Chłopcy swoim koleżankom i paniom sprawili niespodziankę i złożyli najserdeczniejsze życzenia. Przygotowali prezenty i słodki poczęstunek. W tym dniu wszyscy spędzili czas w miłej i życzliwej atmosferze.

        • Teatr i kino w przedszkolu

        • Miniony tydzień w przedszkolu upłynął pod znakiem teatru i kina. W poniedziałek 27 lutego 2023 r. przedszkolaków odwiedził Krakowski Teatr Bajki ze spektaklem pt. "Maszyna czasu".                           

           A w czwartek 2 marca 2023 r. na dzieci z grupy Żabki czekała niespodzianka - seans filmowy z popcornem 🙂 Dzieci bawiły się doskonale  🙃

        • Program dla szkół- informacja

        • Szanowni Państwo!

          Dziękujemy za udział Państwa szkoły podstawowej w edukacyjnym Programie dla szkół, dzięki któremu dzieci z klas I-V mogą w praktyce uczyć się zasad zdrowego odżywiania, poprzez regularne spożywanie owoców, warzyw i produktów mlecznych oraz powiązane działania edukacyjne.

          Mając na uwadze, iż dla jak najskuteczniejszej realizacji programu i osiągania jego celów ważne jest zaangażowanie zarówno szkół, w których jest on realizowany, jak również wsparcie rodzin dzieci w nim uczestniczących, przekazujemy list  skierowany do rodziców i opiekunów dzieci uczestniczących w programie. 

          List-Program dla szkół

           

          Z poważaniem

          Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

          Joanna Jakubiak

          Główny Specjalista

          Departament Wspierania Konsumpcji KOWR

           +48 22 376 77 91

          +48 668 211 296

          www.kowr.gov.pl

        • Jak przygoda, to tylko w Wieliczce

        • 22 lutego 2023 roku uczniowie klas I-III uczestniczyli w wycieczce do Kopalni Soli "Wieliczka". Naszą liczną ekipę podzielono na dwie grupy, które z przewodnikami rozpoczęły przygodę w szybie Daniłowicza.

          Podczas zwiedzania przebyliśmy około trzykilometrową trasę i zeszliśmy na głębokość 135m. Poznaliśmy historię i tajemnice kopalni, jak również legendę księżnej Kingi, która przyniosła bogactwo soli na polską ziemię. Mogliśmy podziwiać wspaniałe rzeźby i komory oraz podziemne jeziora. Szczególne wrażenie wywarła na nas kaplica dedykowana św. Kindze i świetlny spektakl nad brzegami jeziora przy akompaniamencie muzyki Fryderyka Chopina. Na zakończenie zwiedzania zakupiliśmy pamiątki, a następnie wyjechaliśmy windą na powierzchnię. 

        • Poprawianie innych to obciach, czyli o poprawności językowej podczas Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego

        • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to święto upamiętniające wydarzenia w Bangladeszu, gdzie w 1952 roku pięciu studentów zginęło podczas demonstracji, w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Dzień ten został ustanowiony 17 listopada 1999 roku przez UNESCO i corocznie obchodzimy go 21 lutego.

          Dzisiejsze spotkanie miało przypomnieć uczniom klas IV-VIII o roli i miejscu języka ojczystego w naszym życiu, przyczynić się do podniesienia świadomości językowej, do ugruntowania poczucia, że polszczyzna jest tworzona przez każdego użytkownika i że to każdy z nas jest za nią odpowiedzialny. Język jest wartością samą w sobie, jest wspólnym dobrem, dlatego wszyscy powinniśmy o niego dbać.

          Przypomnieliśmy sobie, że „bynajmniej” to nie to samo co „przynajmniej”. Dowiedzieliśmy się, że wszystkie trzy formy „chłopcy/chłopacy/chłopaki” są poprawne, jednak powinniśmy pamiętać, żeby dobrze dobrać formę czasownika, bo „Ci chłopcy i ci chłopacy wygrali mecz”, ale „Te chłopaki wygrały mecz”. Zapamiętaliśmy, że „codziennie” chodzimy do szkoły, ale takie wydarzenie jak dziś, nie zdarza się „na co dzień”.

          Doszliśmy również do wniosku, że poprawianie innych jest niekulturalne, a poprawianie innych na forum to obciach! Poprawiać mogą nauczyciele swoich uczniów lub rodzice swoje dzieci. Nie wytykajmy błędów. Jesteśmy tylko ludźmi i to normalne, że błędy językowe w naszej mowie czy piśmie się zdarzają. Najważniejsze jest to, żebyśmy dbali o nasz język ojczysty.

          Bądźmy otwarci  wobec zmian dokonujących się w obrębie polszczyzny. Tak jak w świecie przyrody niezaprzeczalna jest ciągła zmienność, tak i język podlega zmianom. To jednocześnie i oczywiste, i zaskakujące.

          Organizatorzy:

          Żaneta Machlowska, Agnieszka Milewska-Grojec

    • Kontakty

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Balicach
      • stacjonarny: (+12) 285-60-25
        komórkowy: 780-105-227
      • ul. Szkolna 66,
        32-083 Balice
        Poland
  • Nasza galeria

    • brak danych
  • Facebook