• Ślubowanie klas pierwszych
     • Ślubowanie klas pierwszych

     • „Uczniem być to ważna sprawa i otwierać wiedzy drzwi,

      Uczyć się by świat poznawać, ślubujemy dziś.”

       

               14 października 2019 r. odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączona z uroczystym przyjęciem do braci uczniowskiej, uczniów klas pierwszych. Na przywitanie ciepłe, pełne życzliwości słowa do najmłodszych uczniów skierował Pan Dyrektor Andrzej Wszołek. Następnie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, prowadzący uroczystość, złożyli najserdeczniejsze życzenia Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu i  wszystkim pracownikom szkoły oraz wręczyli kwiaty.

      Klasy pierwsze, pod kierunkiem swoich wychowawców, zaprezentowały program artystyczny, którego bajkowa konwencja wprowadziła wszystkich w magiczny nastrój  i dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń.

      Pierwszoklasiści, aby wejść w szeregi uczniów, musieli najpierw przejść kolejno przez krainy: muzyki, ruchu drogowego, pracowitości, mądrości oraz miłości do ojczyzny i jednocześnie przekonać zgromadzonych w sali, że z zapałem będą zdobywać dalsze umiejętności. Egzamin zdali na szóstkę!

      Występ zwieńczyło  uroczyste ślubowanie oraz pasowanie na ucznia szkoły podstawowej, którego dokonał Pan Dyrektor, specjalnie na tę okazję przygotowanym ogromnym ołówkiem. Pierwszoklasiści otrzymali również dyplomy i legitymacje szkolne. Na zakończenie głos zabrał przewodniczący Rady Rodziców, Pan Piotr Bochaczyk, który w imieniu wszystkich rodziców podziękował nauczycielom oraz pracownikom szkoły za trud, jaki wkładają     w nauczanie, wychowanie oraz opiekę nad dziećmi.

      Po części oficjalnej pierwszoklasiści, wraz z wychowawcami, udali się do swoich sal na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców. Otrzymali też od swoich wychowawców i rodziców drobne upominki, które z pewnością będą stanowiły miłą pamiątkę z tego ważnego dla nich wydarzenia.

      Uroczystość ślubowania była dla pierwszoklasistów wspaniałą okazją do integracji z zespołem klasowym, jak również całą społecznością szkolną. Wszyscy bardzo miło spędzili czas, a pierwszakom ten dzień długo pozostanie w pamięci.

       

    • VIII Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Więckowicach.
     • VIII Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Więckowicach.

     • 9 października 2019 r. młodzi piłkarze z naszej szkoły zmagali się w VIII Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Więckowicach. Turniej rozpoczął się na hali w Zabierzowie o godzinie 8.30 i brało w nim udział 10 szkół z Gminy Zabierzów. Uroczystego rozpoczęcia turnieju dokonał dyrektor Domu Pomocy Społecznej. Pomiędzy meczami uczniowie mieli okazję zdobyć wiedzę na tematy związane z wodą i jej oszczędzaniem, brali udział w konkursie Koła Fortuny oraz wspólnie rozwiązywali krzyżówkę dotyczącą wód polskich.

           Nasi uczniowie w pierwszej rundzie meczów wygrali z Kobylanami 2:1, Zabierzowem 3:0, Brzeziem 3:1, natomiast przegrali z Bolechowicami 4:1. Tym samym nasi zawodnicy w składzie: Kamil Bułat (kapitan), Patryk Filipowicz, Szymon Olejarz, Tomasz Wolnicki (bramkarz), Piotr Piszczek, Szymon Chorązki, Marek Pedrycz, Kamil Woźniak przeszli do półfinału.

           W sumie zdobyliśmy 9 bramek i 3 bramki zostały stracone. W półfinale zagraliśmy z Rudawą. Wynik meczu był remisowy. O grze w finale zadecydowały rzuty karne. Mecz o 3 miejsce z Bolechowicami był bardzo ekscytujący i wyrównany. W ostatniej chwili Bolechowice strzeliły nam trzecią bramkę. Mecz skończył się rezultatem 3:2. Ostatecznie uplasowialiśmy się na czwartej pozycji.

      Strzelcami bramek w naszej drużynie byli: Kamil Bułat (9 bramek) oraz Piotr Piszczek (2 bramki). Pierwsze miejsce w turnieju zajęła szkoła z Rudawy, drugie z Nielepic i trzecie z Bolechowic. Życzymy sukcesów w najbliższą sobotę na zawodach gminnych.

    • Przedszkolaki z R3 w Muzeum Narodowym
     • Przedszkolaki z R3 w Muzeum Narodowym

     •      Mimo nie do końca sprzyjających warunków pogodowych, najstarsza grupa przedszkolna 8 października 2019 r. pod opieką Pani Jolanty Mikuliszyn i Pani Anny Gałka wybrała się na wycieczkę do Muzeum Narodowego w Krakowie.

      Na początku odwiedziliśmy wystawę pt. "Broń i Barwa w Polsce", gdzie podziwialiśmy dawne militaria od czasów średniowiecza do II wojny światowej. Znajdują się tutaj wyroby rzemiosła artystycznego i najważniejsze dla polskiej historii pamiątki po wielkich wydarzeniach i postaciach jak np. rząd koński po Stefanie Czarnieckim, sukmana Tadeusza Kościuszki, Gwiazda Orderu Virtuti Militari po księciu Józefie Poniatowskim czy kurtka mundurowa Józefa Piłsudskiego.

      Korzystając z okazji nie mogliśmy pominąć jednego z najcenniejszych eksponatów jakie obecnie znajdują się w Muzeum Narodowym w Krakowie. - spotkanie z obrazem Leonarda da Vinci  pt. ,,Dama z łasiczką” przeniosło nas w świat sztuki włoskiego renesansu.

      Wycieczka była bardzo udana.

       

    • "Jedyne, co musisz wiedzieć, to gdzie jest biblioteka". Albert Einstein
     • "Jedyne, co musisz wiedzieć, to gdzie jest biblioteka". Albert Einstein

     • „Chociaż może to się wydawać niektórym czarodziejom zadziwiające, mugole nie zawsze byli nieświadomi istnienia magicznych i potwornych stworzeń, które od tak dawna i z niemałym trudem staramy się przed nimi ukryć. Rzut oka na mugolską średniowieczną literaturę i sztukę ujawnia, że wiele stworzeń, które mugole obecnie uważają za wytwory swojej wyobraźni, było przez nich kiedyś uznawane za istniejące w rzeczywistości.”

           4 października 2019 r. o godzinie 19:00 pięćdziesięcioro uczniów zebrało się w szkolnym holu na parterze, aby wspólnie bawić się podczas tegorocznej Nocy Bibliotek. Wśród nich znaleźli się reprezentanci klas I-VIII oraz absolwenci naszej szkoły. Towarzyszyli im opiekunowie: Agata Byrtek, Ewa Ciszyńska, Żaneta Matacz, Agnieszka Milewska-Grojec i Agnieszka Szczypkowska.

      Spotkanie rozpoczęliśmy grą integracyjną. Dzięki przygotowaniu wizytówek w kształcie gwiazdek, nietoperzy i księżyców, wszyscy mieli okazję poznać się bliżej. Następnie udaliśmy się do biblioteki, aby jak co roku obejrzeć znany wszystkim już teatrzyk Kamishibai pt. „Groszek” oraz „Brzydkie kaczątko”. Kolejnym punktem harmonogramu było malowanie słoików w holu, które wykorzystaliśmy jako lampiony, aby stworzyć niesamowity i tajemniczy nastrój.

      Po krótkiej przerwie na jedzenie kontynuowaliśmy naszą przygodę. Dzięki przygotowanej prezentacji mogliśmy bliżej poznać mityczne stwory i fantastyczne zwierzęta. Na podstawie zdobytej wiedzy uczniowie wspólnie rozwiązywali quiz. Następnie wspólnie czytaliśmy ilustrowany leksykon autorstwa Newta Skamander pt. „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”.

      Kolejnym zadaniem postawionym przed uczniami było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej fantastycznego stwora. W tym czasie uczniowie klas I-III pracowali nad kolorowymi maskami. Ostatnią zabawą była gra zespołowa „Magiczne przedmioty”, podczas której dziewczynki rywalizowały z chłopcami.

      Przed rozpoczęciem seansów filmowych wszyscy udaliśmy się do wspólnie przygotowanej kawiarenki, gdzie zjedliśmy kolację. Tegoroczna Noc Bibliotek zakończyła się trzema filmami. Grupa  uczniów I-III obejrzała „Ptysia i Billa”, IV i V klasa poznała opowieść pt. „Koń wodny. Legenda głębin”, a najstarsi zasypiali oglądając „Fantastyczne zwierzęta. Zbrodnie Grindelwalda”.

      Następnego dnia po 7:00 wszyscy sprzątaliśmy sale, zjedliśmy śniadanie i pożegnaliśmy się w wyśmienitych nastrojach. Nie możemy się doczekać kolejnej wspólnej nocy w bibliotece.

      Do zobaczenia za rok!

       

       

       

    • Dzień Chłopaka przy ognisku
     • Dzień Chłopaka przy ognisku

     • 4 października 2019 r. odbyła się wycieczka klasy VII z okazji Dnia Chłopaka. Naszymi opiekunami były Pani Agnieszka Raszewska i Pani Emilia Setkowicz. W miejscu, znanym tylko wtajemniczonym, rozpaliliśmy ognisko, na którym smażyliśmy kiełbaski. Potem była amerykańska wersja ogniska czyli tzw. "marsmallows" połączone z ciasteczkami i czekoladą. W trakcie oczekiwania na przysmaki odbywały się różnorodne zabawy. Piękna pogoda sprzyjała zabawom na świeżym powietrzu.

      Ognisko klasowe przekształciło się w niezapomniany piknik, gdzie miło spędziliśmy wspólnie czas.

      Zadowoleni wróciliśmy do szkoły, mając nadzieję na powtórzenie ogniskowych szaleństw przy kolejnej okazji.

  • Kontakty

   • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Balicach
   • sp_balice@op.pl
   • sp_balice@op.pl
   • (+12) 285-60-25
   • ul. Szkolna 66, 32-083 Balice
 • Galeria zdjęć

  • Uczniowie klas IV – VI na spektaklu profilaktycznym
  • Cyrk "Szok" w szkole- 14.01.2020 r.
  • Zajęcia języka hiszpańskiego w szkole
  • Nie musisz być wielki aby zacząć, ale musisz zacząć, aby być wielkim. Zawody w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców
  • Kolędnicy Misyjni
  • A światłość w ciemności świeci… Jasełka w naszej szkole.
  • Warsztaty bożonarodzeniowe z rodzicami w oddziale przedszkolnym R2 "Żabki"-19.12.2019 r.
  • "Tańczę- nie biegam. Tańczę- nie krzyczę. Na przerwach z radością ćwiczę"- Aktywna przerwa.
  • Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa
  • Uprzejmość na co dzień jest w naszej szkole w modzie
  • Brawo Madziu!!! Gminny konkurs piosenki w Brzeziu „Małolat 2019”
  • Koło fotograficzne- odsłona druga
 • Nasze media społecznościowe