• Odkrywamy talenty- XII Balicki Przegląd Małych Form Artystycznych

• 16 kwietnia 2024 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Balicach odbył się XII Balicki Przegląd Małych Form Artystycznych. Udział w wydarzeniu wzięli uczniowie ze szkół gminy Zabierzów: Balice, Bolechowice, Kobylany, Nielepice, Radwanowice, Rząska, Zabierzów.

Swoją obecnością zaszczycili nas goście specjalni, którzy oceniali występy: aktor teatralny i telewizyjny – Jacek Romanowski, przedstawicielka Instytutu Zootechniki – Państwowego Instytutu Badawczego w Balicach – Anna Sas, dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Zabierzowie – Ewelina Szlachta oraz dyrektor Samorządowego Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów – Aleksandra Małek.

Młodzi artyści zaprezentowali swoje talenty w dwóch kategoriach: „Występ teatralny” oraz „Układ taneczny”.

W kategorii „Występ teatralny” I miejsce wywalczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bolechowicach za występ pt. „Czerwone Kapturki”. II miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kobylanach za inscenizację pt. „Dziewczynka z zapałkami”. Nagrodę za III miejsce zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Nielepicach za przedstawienie „Bogowie greccy – początek”. Jury postanowiło wyróżnić występ pt. „Leśny duch”,  przygotowany przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Rząsce.  Nagrody za udział zdobyli uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Balicach oraz uczennica z Integracyjnej Szkoły Podstawowej w Radwanowicach.

W kategorii „Układ taneczny” I miejsce przyznano grupie tanecznej „Everest” ze Szkoły Podstawowej w Rząsce. Nagrodę za II miejsce zdobyły uczennice ze Szkoły Podstawowej w Nielepicach, a III miejsce wywalczyła grupa taneczna z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Balicach. Również w tej kategorii jury postanowiło wyróżnić występ uczennic ze Szkoły Podstawowej w Zabierzowie. Nagrodę za udział zdobyła grupa taneczna „Golden Wolfs” z Integracyjnej Szkoły Podstawowej w Radwanowicach.

Wspólnie doświadczyliśmy całego wachlarza emocji, od radości i beztroski po wzruszenie. Organizatorki Agnieszka Kurowska, Żaneta Machlowska, Agnieszka Milewska-Grojec i Katarzyna Sądowicz gratulują wszystkim artystom i dziękują ich opiekunom za udział w konkursie, gościom za uświetnienie wydarzenia swoją obecnością, sponsorom za wsparcie w ufundowaniu nagród, a rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu pysznego poczęstunku.

Patronem wydarzenia była wójt Gminy Zabierzów, Elżbieta Burtan.

Sponsorzy nagród:

1. AMSO sp. z o. o., Mateusz Kwiecień, Dawid Grabowski

2. Instytut Zootechniki – Państwowy Instytut Badawczy w Balicach

3. Mitsubishi Electric Europe B.V. — oddział w Balicach

4. Gmina Zabierzów

5. Jan Matacz Prezes Klubu Sportowego Topór Aleksandrowice

6. Dariusz Matacz Agent Nieruchomości PRO-PER-TY Prestige

• Drużynowe Biegi Przełajowe

• Dnia 13 kwietnia 2024 r. w Rudawie odbyły się Drużynowe Biegi Przełajowe dziewcząt i chłopców, organizowane w ramach: Igrzysk Dzieci i Młodzieży.

Naszą szkołę reprezentowali:

Sikorski Mateusz, Sikorski Mikołaj, Wójtowicz Agnieszka, Odrzywolska Nadia, Zieliński Mateusz, Żurek Maja, Piwowar Elena, Przygodzka Natalia, Sikorski Kacper,  Wójtowicz Maja, Wójtowicz Zofia, Zych Katarzyna, Krawczyk Kaja, Lemekha Yelyzaveta, Prokopchuk Denys, Kańka Szymon, Tsaruk Stanislav, Wójtowicz Jakub.

Zawody przebiegały w przyjaznej, sportowej atmosferze, z zachowaniem zasad zdrowej rywalizacji i ducha fair-play.

Gratulacje dla wszystkich uczestników!

• Szaleństwa w Parku Trampolin

• 25.03.2024 r.

W ramach integracji klasy Va, uczniowie pojechali do Parku Trampolin GoJumpw Krakowie. Podczas, gdy za oknami pogoda zmieniała się niemal co chwilę i na przemian padał deszcz, i wychodziło słońce, Va bawiła się w najlepsze trenując skoki, wspinając się po dmuchanych drabinach oraz wylegując na ogromnych poduchach w Powietrznym Zamku.

Szczęśliwi, choć nieco zmęczeni, wrócili do szkoły.

Powtórzmy to jeszcze raz….

Uczniiowie Va w GoJump

• XVII Gminne Targi Edukacyjne pod patronatem Wójt Gminy Zabierzów Elżbiety Burtan.

• 21 marca 2024 r. uczniowie klasy VII i VIII uczestniczyli w XVII Gminnych Targach Edukacyjnych. Mogli poznać oferty szkół średnich, charakterystykę tych placówek i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat profesji, którymi się interesują. Mamy nadzieję, że udało im się zdobyć wartościowe wskazówki dotyczące dalszego rozwoju w dziedzinie nauki.

Tego pierwszego dnia wiosny cieszyli się też piękną pogodą na zabierzowskim ryneczku.