• Tropiciele wiosny

• Wirus wirusem, ale pamiętajmy, że nadeszła WIOSNA!

W związku z tym uczniowie klasy Va wcielili się w rolę Poszukiwaczy Wiosny, ponieważ "Wiosna ślady po sobie zostawiła". Uchwycili w obiektywie aparatu fotograficznego -  telefonu - pierwsze oznaki wiosny. Zadbali, aby ujęcie było nietypowe, zaskakujące - mógł to być nawet jakiś szczegół, detal, jedna trawka lub kiełkujący z ziemi tulipan.

Tak powstał wiosenny fotoalbum – zapraszamy do oglądania

• Ogólnopolska akcja edukacyjna "Dzieci uczą rodziców w domu"

• W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci.  W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl ukazują się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje obejmują tematykę bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii, historii, a nawet astronomii. Zakres tematyczny i liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia przedszkoli i szkół podstawowych.

Zapraszamy do pobrania  darmowych lekcji. By zachęcić rodziców do większego zaangażowania w wspólną naukę z dziećmi, CRL na profilu na Facebooku (facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego) organizuje konkursy dla dzieci i ich rodziców.

Materiały można pobrać pod adresem:

Link do filmiku:

• Kartka dla Medyka

•  Akcja dla uczniów i nauczycieli zainicjowana przez  Zytę Czechowską i Jolantę Majkowską

Polegała ona  na narysowaniu, namalowaniu czy stworzeniu kartki/rysunku z życzeniami i podziękowaniami dla medyka. Celem akcji było podziękowanie medykom za ich trudną pracę i znak, że ich doceniamy i jesteśmy wdzięczni.

Miejmy nadzieję, że wykonane przez naszych uczniów prace sprawią wiele radości wszystkim osobom pracującym w służbie zdrowia, gdyż w tym szczególnie trudnym dla nas wszystkich czasie są oni

PRAWDZIWYMI  BOHATERAMI.

Zapraszamy do obejrzenia prac.

• Komunikat Dyrektor GZEAS w Zabierzowie

• Zabierzów 25.03.2020 r.

Szanowni Rodzice,

W związku z przedłużeniem do odwołania zawieszenia zajęć w szkołach, przedszkolach, żłobkach i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, a także dbając  o bezpieczeństwo mieszkańców, proszę o ograniczenie do minimum osobistych wizyt w Gminnym Zespole Ekonomiczno-Administracyjnym Szkół w Zabierzowie oraz w szkołach, przedszkolach, żłobkach i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej na terenie Gminy, z wyjątkiem spraw koniecznych.

W sprawach bieżących niewymagających osobistego udziału, proszę kontaktować się telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej jednostek.

REKRUTACJA do przedszkoli i szkół:

Rekrutacja w Gminie Zabierzów przebiega zgodnie z harmonogramem opublikowanym w dniu 29 stycznia 2020 r. w Zarządzeniu Wójta Gminy Zabierzów Nr 25 i 26/2020.

Kolejnym etapem dla rodziców w okresie od 7 kwietnia do 15 kwietnia 2020 r. do godz. 15.00, jest złożenie potwierdzenia woli uczęszczania dziecka do przedszkola.

Proszę w związku z tym przesyłać na adres poczty elektronicznej szkół i przedszkoli, potwierdzenie woli uczęszczania dziecka do przedszkola, na wzorze dostępnym na stronie elektronicznej rekrutacji VULCAN w wyżej wymienionym okresie.

Potwierdzenie musi być wydrukowane i podpisane przez rodziców/opiekunów prawnych, zeskanowane lub zrobione wyraźne zdjęcie podpisanego potwierdzenia woli, następnie przesłane na adres elektroniczny szkoły/przedszkola do którego dziecko zostało zakwalifikowane w dniu 6 kwietnia 2020 r. do godz. 15.00.

Na stronie www.gzeas@zabierzow.org.pl są podane telefony i adresy poczty elektronicznej szkół.

Kontakt do GZEAS: gzeas@zabierzow.org.pl lub tel. 12-285-15-62

Janina Wilkosz

Dyrektor GZEAS w Zabierzowie

• Dzień Ojca
    • Podróże małe i …duże
    • Zielniki przedszkolaków
    • „Książki znamy i o nie dbamy”.
    • Wspomnień czas….
    • Koło fotograficzne zaprasza do głosowania
    • Maj pełen barw
    • Wyjątkowy tort dla wyjątkowej osoby