22 września 2023 r.
Uczniowie klas V z wizytą w Instytucie Zootechniki w Balicach
XVII Eko Bieg po Dolinie Będkowskiej
W niedzielę 17 września 2023 roku przed schroniskiem "Brandysówka" odbył się XVII Eko Bieg po Dolinie Będkowskiej. Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie klasy III - Nadia Odrzywolska i Mateusz Zieliński. Do biegów dziecięcych zapisało się 200 uczestników w różnych kategoriach wiekowych.
Mateusz zajął I miejsce w konkurencji chłopców rocznik 2015.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!
Dzień Kropki - kreatywne dni nietypowe
15 września 2023 r. uczniowie klas I-III obchodzili Dzień Kropki, realizując tym samym założenia programu „Kreatywne Dni Nietypowe”. To święto ma na celu pobudzenie wyobraźni, kreatywności, pokonywania ograniczeń oraz umacniania wiary we własne siły. Dzieci zapoznały się z bajką „The Dot – Kropka” autorstwa Petera Reynoldsa, a następnie pod kierunkiem nauczycielek, omówiły bajkę oraz podjęły próbę udzielenia odpowiedzi na pytania: Jakie talenty może mieć każdy z nas? Co robić, aby uwierzyć we własne siły? Jak odnaleźć i pielęgnować swój talent?
Poprzez aktywne uczestnictwo w zabawach z okazji „Dnia Kropki”, wszyscy uczniowie przekonali się, że warto w siebie wierzyć, aby rozpoznać i pielęgnować swój własny talent, ponieważ wielkie rzeczy czasami zaczynają się od tych prawie niezauważalnych, nawet od maleńkiej kropki…
29
Informacja dla rodziców
Zebrania z rodzicami odbędą się 14 września 2023 r. zgodnie z następującym harmonogramem :
kl. I - 17.00 w s.10
kl. II - 17.00 w s.16
kl. III - 17.00 w s.15
kl. IV - 17.30 w s.24
kl. V a- 17.30 w s.14
kl. V b - 17.30 w s.6
kl. VI - 18.00 w s.20
kl. VII - 18.00 w s.17
kl. VIII - 18.00 w s.23
Zebranie rad oddziałowych odbędzie się 21 września o godz.18.00 za pośrednictwem Google Suite.
Kto zostaje bohaterem?
11 września 2023 r. uczniowie klasy VIII wzięli udział w grze miejskiej „Akcja Goniec”. Tematycznie nawiązuje ona do dziejów Krakowa w latach 1939-1945 i jest częścią „Dni Pamięci Ofiar Gestapo”, organizowanych w oddziale Muzeum Krakowa „Ulica Pomorska”. Zadaniem ósmoklasistów było zaangażowanie się w życie konspiracyjne okupowanego przez Niemców miasta, za sprawą wykonywania zadań i rozwiązywania zagadek. Nasi uczniowie doskonale poradzili sobie z zadaniami i na zakończenie odebrali nagrody.
Następnie udali się do Fabryki Oskara Schindlera. To muzeum związane z okupacją hitlerowską w Krakowie. Wystawa przedstawia historię Krakowa od 1939 do 1945 roku. Pokazuje jakich zmian dokonali w mieście naziści, oraz jak wpłynęło to na życie mieszkańców. Ukazuje jak cierpieli obywatele polscy i żydowscy podczas II wojny światowej. Była to podróż w przeszłość, gdzie uczniowie odwiedzili m.in.: salon fotograficzny, ulice Krakowa, akademik, pokój oficerski wyłożony kaflami z wzorem swastyki, celę więzienną, stary tramwaj i dworzec kolejowy, tereny krakowskiego getta żydowskiego, oraz pomieszczenie przypominające tereny obozu koncentracyjnego Płaszów.
Poznali również sylwetkę Oskara Schindlera, agenta Abwehry i członka partii nazistowskiej, który w 1941 roku stał się właścicielem Niemieckiej Fabryki Emalia. Kiedy w 1944 roku w związku ze zbliżającym się frontem wschodnim Niemcy rozpoczęli likwidację więzień i obozów, Schindler postanowił ratować swoich pracowników, ewakuując ich do innej fabryki znajdującej się w Brunnlitz (lokalizacja: Czechy). Powstała wówczas słynna lista Schindlera (osobista lista transportowa), która zawierała około 1200 nazwisk. W 1993 r. państwo Izrael nadało Oskara Schindlera i jego żonie Emilie tytuł Sprawiedliwych wśród Narodów, podkreślając ich aktywną rolę w ratowaniu Żydów podczas Holokaustu.
To była bardzo pouczająca wycieczka.
4
Wizyta straży pożarnej w szkole-08.09.2023 r.
Archiwum Aktualności